WWE SmackDown 01 września 2023: Raport

Zapraszamy do czytania raportu z najnowszego odcinka WWE SmackDown, który rozpoczęliśmy od otrzymania materiału wideo z udziałem Romana Reignsa, Jimmy’ego Uso i Jeya Uso, które miało miejsce 11 sierpnia.

Na program zapraszają nas Michael Cole, Corey Graves oraz Kevin Patrick, a do ringu zmierza John Cena.

Lider Cenation przywitał fanów na SmackDown, a Ci bardzo miło go przywitali. John powiedział, że przez ostatnie 20 lat fani dali mu momenty, dzięki czemu zamiast się zestarzeć, to jest coraz to lepiej. Następnie przysięgł, że zamierza zrobić wszystko, co w jego mocy, aby podziękować każdemu z osobna. John nadmienił, że otrzymał szansę na powrót do SmackDown, rozegranie pierwszego pojedynku na wydarzeniu w Indiach od bardzo dawna oraz poprowadzenie Payback, więc zrobi wszystko co w jego mocy, aby odwdzięczyć się fanom, a zacznie już dzisiaj. Niespodziewanie na arenie rozbrzmiał theme song Jimmy’ego Uso, który w przeciwieństwie do Johna Ceny, nie został miło przywitany przez fanów w Hershey. Jimmy zapytał Cenę, co robi na SmackDown, ponieważ fani nie przyszli go zobaczyć, ale chcą otrzymać odpowiedź na pytanie. Dlaczego wyciągnął Jeya z ringu podczas SummerSlam. Jimmy powiedział, że zrobił to tylko i wyłącznie z miłości do swojego brata, bo nie chciał jego kompromitacji w konfrontacji z Romanem Reignsem czy Johnem Ceną. Aktor z Hollywood bo tak można nazwać Johna Cenę stwierdził, że Jimmy ma wiele na głowie i stara się zrozumieć jego poczynania, ale odszedł niewłaściwy Uso. Po tych słowach Jimmy próbował wyprowadzić superkicka na Cenie, lecz ten go złapał i wykonał Attitude Adjustment.

Następnie w stronę ringu przybyli członkowie stajni LWO.

Po krótkiej przerwie widzimy rozgniewanego Jimmy’ego Uso, który spacerował na zapleczu.

Tag Team Match
Rey Mysterio i Santos Escobar (w/Zelina Vega) vs Grayson Waller i Austin Theory

Zwycięzcy: Grayson Waller i Austin Theory

Po przerwie widzimy Adama Pearce’a rozmawiającego z Michin. Spotkanie zostało przerwane przez Jimmy’ego Uso, co nie spodobało się Adamowi, gdyż jeden z braci The Usos nie uszanował go oraz nie okazał należytego szacunku.

Bobby Lashley zawitał na SmackDown i powiedział, że gdziekolwiek się pojawi, ludzie pytają go o sytuację z The Street Profits. Wrestller dodał, że przybył do Hershey, aby podzielić się z fanami odpowiedzią na to pytanie. Następnie przedstawił The Profits, a Angelo Dawkins i Montez Ford udali się do ringu. Lashley dodał, że są charyzmatyczni, wysportowani oraz agresywniejsi niż kiedykolwiek. Ford dodał, że dzisiejszy wieczór nie należy do nich, ponieważ chcieli podziękować Bobby’emu za to, co dla nich zrobił. Dawkins dodał, że odkąd zaprzyjaźnili się z Bobbym, pomógł im otworzyć się i spojrzeć z szerszej perspektywy. Tag team podziękował swojemu starszemu koledze z branży. Lashley zaznaczył, że The Profits zmierzają po władzę, kontrolę oraz tytuły mistrzowskie.

Tag Team Match
Kevin Owens i Sami Zayn vs LWO (w/Zelina Vega)

Zwycięzcy: Kevin Owens i Sami Zayn

Po walce Zayn i Owens chwycili mikrofon, aby ogłosić Steel City Street Fight o Undisputed Tag Team Championship.

Na zapleczu doszło do konfrontacji z udziałem Jimmy’ego Uso oraz AJ Stylesa. Niespodziewanie do wspomnianej dwójki dołączył Solo Sikoa, który powiedział, że Jimmy opuścił The Bloodline. Uso stwierdził, że nie mogą mu nic powiedzieć w kwestii opuszczenia areny, po czym odszedł.

The Miz jest obecny na ringu i stwierdził, że La Knight nie jest nawet w połowie tak dobry, jak on i nigdy nie będzie taką wielką gwiazdą. Do ringu przybył Knight wymieniając wszystkie cosplaye, jakie wykonał Miz: The Rock i John Cena oraz jego. Dodał, że są to ludzie którymi Miz chce się stać, lecz nie może tego dokonać. Następnie zaznaczył, że znajduje się w tym miejscu, ponieważ ciężko pracował i Miz ma racje iż nie są na tym samym poziomie, ponieważ jest nad nim. The Miz wpadł w szał i powiedział, że Knight jako pierwszy został wyeliminowany z reality show o nazwie „The Hero”. Miz dodał, że Knight ma szansę odnieść sukces, ale zamierza zniszczyć jego marzenia oraz nadzieję, gdyż kiedy przegra, straci popularność oraz wróci do dawnego życia. Następnie pomiędzy wrestlerami doszło do brawlu, który zakończyli sędziowie rozdzielając wrestlerów.

Single Match
Bayley (w/Damage CTRL) vs Shotzi

Zwyciężczyni: Shotzi

Po przerwie otrzymaliśmy materiał wideo podsumowujący wszystkie dotychczasowe wydarzenia, które miały miejsce z udziałem Setha Rollinsa oraz Shinsuke Nakamury.

Single Match
Solo Sikoa vs AJ Styles

Zwycięzca: Solo Sikoa

Po walce do ringu przybył Jimmy, aby pogratulować swojemu bratu. Sikoa poprosił go o założenie Samoan Spike, ale Heyman powstrzymał ich przed wykonanie tego. Po chwili Jimmy wyprowadził Superkicka na Stylesie, po czym wspiął się na liny i dorzucił Splash na rywalu. Tym akcentem zakończyliśmy SmackDown.