WWE SmackDown 01 lipca 2022: Raport

Rozpoczynamy ostatnie SmackDown przed Money in the Bank! Odbywa się ono w Footprint Center, a przy ringu komentatorzy – Michael Cole i Pat McAfee. W samym centrum kwadratowego pierścienia znajduje się z kolei sześć drabin. Seth „Freakin” Rollins, Drew McIntyre, Riddle, Sami Zayn i Sheamus są na ich szczycie, podczas gdy Omos ze swoim managerem MVP, postanowili stanąć obok.

Rollins wita wszystkich na SmackDown i wykrzykuje, że Money in the Bank jest tuż za rogiem. Chce mówić za wszystkich, ale McIntyre’owi się to nie podoba, ponieważ Seth na pewno nie mówi w jego imieniu. Rollins kontynuuje – jest pewny siebie. Informuje wszystkich, że gdy już wygra walizkę, jego celem będzie zrealizowanie kontraktu z niej na gali SummerSlam, po konfrontacji Romana Reignsa z Brockiem Lesnarem. Tym samym historia może się powtórzyć.

Riddle przerywa mu i mówi, że na SummerSlam kibicuje Reignsowi. Kiedy on wygra MITB Ladder Match, będzie mógł wreszcie pokonać tego „obrzydliwego śmiecia”. Swoje trzy grosze wtrąca też Sami Zayn, który oznajmia, że tak się nie stanie. Dopóki, Zayn będzie miał kontrakt, Roman Reigns będzie bezpieczny.

MVP mówi, że idiotyzm Zayna jest niewiarygodny. Wszyscy są bandą idiotów, którzy udają, że nie widzą wśród nich olbrzyma jakim jest Omos. A to właśnie Nigeryjczyk jest faworytem do wygranej. Nie ma znaczenia co stanie się z Reignsem i Lesnarem. Ostatni będzie Omos.

Sheamus mówi, że był już Mr. Money in the Bank i wcześniej wykorzystał swój kontrakt na Romanie Reignsie. Czy udałoby mu się to z Brockiem Lesnarem? McIntyre odpowiada, że on pokonał Bestię w 5 minut.

Nagle panom przerywa „A-Lister” The Miz. Według niego, powinien znaleźć się w tej walce. Dlaczego? Ponieważ jest jedynym 2-krotnym Mr. Money in the Bank i zasługuje na udział w tym matchu. Następnie na arenie pojawia się Ezekiel, który tradycyjnie przedstawia się jako młodszy brat Eliasa. Przypomina wszystkim, że na RAW miał odbyć walkę kwalifikacyjną z Kevinem Owensem, ale ta nie doszła do skutku. Jeśli ktokolwiek zasługuje na udział w tegorocznym MITB Ladder Matchu, to właśnie on.

Jest jednak ktoś jeszcze… to Happy Corbin. Mówi on, że Ezekiel jest równie głupi jak jego brat. Jeśli chodzi o Miza, Corbin również wygrał wcześniej walizkę. Poza tym nikt nie ma takiego szczęścia w Las Vegas, jak on.

Czy do tego zestawienia mógłby dołączyć ktoś jeszcze? Jak najbardziej – to Madcap Moss. Odcina się on od swojego dawnego przyjaciela Corbina i przypomina mu jak ten stracił swoją walizkę. Wszyscy zaczynają się kłócić, więc czas na rozstrzygnięcie tej sprawy. Na arenie zjawia się Adam Pearce. Ma on sposób na ukojenie gniewu. Każe usunąć drabiny z ringu i informuje wszystkich, że za chwilę będziemy świadkami Battle Royal!


#1 WALKA – BATTLE ROYAL

Uczestnicy: Seth „Freakin” Rollins, Drew McIntyre, Sheamus, Riddle, Zami Zayn, Omos, The Miz, Ezekiel, Happy Corbin, Madcap Moss

ZWYCIĘZCA: Happy Corbin

Co prawda, zwycięzca tej walki nie zagwarantował sobie niczego, ale być może Corbin przybliżył tym sobie swoje szanse na udział w MITB Ladder Matchu? Przekonamy się o tym w późniejszej części show.

Co ciekawe, po walce na walkę podczas SummerSlam nieoczekiwanie wyzwał go Pat McAfee. W trakcie zakulisowego wywiadu, Corbin cieszył się swoim zwycięstwem, a zapytany o wyzwanie, milczał.


Kolejną udzielającą wywiadu osobą jest Natalya, która na Money in the Bank podejmie Rondę Rousey. Kanadyjka zdradza, że oglądała filmy z udziałem Rondy i nie jest zdziwiona, dlaczego Hollywood do niej nie dzwoni. Natalya zamierza być pierwszą osobą, która sprawi, że Rousey odklepie. To ona zostanie 2-krotną mistrzynią kobiet SmackDown, a Ronda będzie mogła trzymać jedynie swoje dziecko.


W ringu już The New Day w składzie Kofi Kingston i Xavier Woods. Witają oni publiczność z Phoenix i trochę sobie żartują. Dobre humory mogą popsuć im jednak The Viking Raiders, z którymi grupa czarnoskórych zawodników ma na pieńku. Wikingowie wchodzą na ring i postanawiają od razu zaatakować członków New Day. Oficjalna walka się nie wydarzy, ponieważ Ivar i Erik szybko rozprawili się z Kingstonem i Woodsem. To z pewnością nie koniec ich konfliktu.


Na backstage’u, kamera pokazuje nam kłócących się The Miza, Ezekiela, Corbina i Mossa. Sytuację ponownie postanawia naprostować Adam Pearce. Mówi, że miejsce w MITB Ladder Matchu może być tylko dla jednego z nich i aby przekonać się kto jest najlepszy, dziś na SmackDown odbędzie się Fatal 4 Way. Zwycięzca zostanie ostatnim uczestnikiem starcia Money in the Bank!


#2 WALKA – SIX WOMAN TAG TEAM MATCH

Asuka, Liv Morgan & Alexa Bliss vs Lacey Evans, Shotzi & Raquel Rodriguez

ZWYCIĘŻCZYNIE: Asuka, Liv Morgan & Alexa Bliss

Po walce, celebrowanie zwycięzców przerywa Becky Lynch, która wykonuje na Asuce akcję Manhandle Slam. Następnie szybko ucieka z ringu i kierując się na backstage, wygaduje jeszcze jakieś słowa do Japonki.


Tymczasem w biurze Adama Pearce’a, zjawia się Sonya Deville. Mówi, że to co Pearce zrobił w zeszłym tygodniu nie było właściwe. Chciała dostać szansę, a została umieszczona w nierównej walce handicapowej z Evans i Rodriguez. Jak się okazuje, Sonya złożyła już na Pearce’a formalną skargę. To co zrobił było złe, ale to co ona zamierza zrobić też jest złe. Sonya Deville uderza Adama Pearce’a w twarz!


Zaczynamy segment Ask Them Anything z udziałem The Usos i Street Profits, którzy zmierzą się ze sobą na Money in the Bank.

Bracia Uso są pierwsi. „Jak bardzo boicie się utraty swoich tytułów i czy jeszcze bardziej obawiacie się reakcji swojego kuzyna Romana Reignsa?” Jimmy zakpił z tego pytania. Jey pyta, czy wyglądają na przestraszonych. The Bloodline prowadzi całe te show. Są pewni siebie.

Street Profits chichoczą do mikrofonów. Montez Ford mówi, że to Roman Reigns prowadzi całe show, nie oni. Czas na pytanie do pretendentów. „Minęło prawie półtora roku, odkąd The Street Profits zostali mistrzami Tag Team. Czy jest możliwość, że straciliście instynkt zabójcy i co jest takiego w plotkach, że się nie dogadujecie?” The Street Profits odpowiadają, że nie powinno się wysuwać takich spraw na zewnątrz. Dawkins uznaje Forda za swojego brata. Szanują dokonania The Usos, ale według nich, bliźniacy nie są gotowi na to co zgotują im Street Profits na MITB. W sobotnią noc odzyskają tytuły Tag Team.

Jey mówi, że Ford powinien ostrożniej mówić o ich dziedzictwie. Jimmy z kolei drwi ze Street Profits mówiąc, że mają potencjał. Następnie panowie wymieniają się słowami, a segment kończy się wypowiedzią Street Profits, że na Money in the Bank to oni zostaną nowymi mistrzami.


Za kulisami Max Dupri oznajmia Adamowi Pearce’owi, że za chwilę przedstawi swoje Maximum Male Models.

Po reklamach, Dupri znajduje się już w ringu. Oznajmia wszystkim, że Maximum Male Models to agencja, która opiera się na pasji i miłości do mody. Reprezentować ją będą najlepiej wysportowani, modni mężczyźni. Czas przedstawić pierwszego z nich. „Znacie go jako Mace, jednak od teraz to ma.cé – zapowiedział Max Dupri.

Drugim z reprezentantów grupy jest Mansoor, który również dostał lekko zmienioną ksywkę – mån.sôör.

Dupri mówi, że fashioniści z całego świata będą domagać się jego usług, ale nie powinni tego robić, jeśli nie mają cech ma.cé’a i mån.sôöra.


Megan Morant jest za kulisami z mistrzynią kobiet SmackDown Rondą Rousey. Ta mówi, że fajnie było uczyć Natalyę jak promować walkę. Jeśli Natalya wierzy, że uda się jej, ją poddać, niech wierzy dalej.

Czas na walkę wieczoru!


#3 WALKA – Money in the Bank Qualifying Match

The Miz vs Madcap Moss vs Happy Corbin vs Ezekiel

Zwycięzca: Madcap Moss

Tym samym to Moss dołącza do MITB Ladder Matchu, w którym znajdują się już Seth „Freakin” Rollins, Drew McIntyre, Sami Zayn, Sheamus, Riddle oraz Omos!

Kto wygra? Będziecie mogli napisać swój TYP w TYPERZE Money in the Bank, który pojawi się na stronie jeszcze dzisiaj. Bądźcie czujni! 🙂


 Obserwuj nas na: twitter.com/MyWrestling2015
 Śledź nas na: facebook.com/mywrestlingpl