WWE RAW 28.01.2019 – Najlepsze i Najgorsze Momenty

RAW po niedzielnej gali Royal Rumble, która wypadła bardzo dobrze za nami. Był to epizod, który wiele wyjaśnił w kwestii głównych walk na WrestleManii 35. Seth Rollins oraz Becky Lynch wybrali z kim zmierzą się na największej ze scen. Rozpoczęto także walki kwalifikacyjne do Elimination Chamber Matchu, w którym to na szali znajdą się pasy Women’s Tag Team Champioship. Finn Balor rozpoczął nową rywalizację, a Strowman i McIntyre kontynuowali swój feud, który obrał dziwną drogę. Ogółem show wypadło nieźle i trzymało poziom, z którego nie schodzi od dłuższego czasu. Tak więc przechodzę już do konkretów i zapraszam was do lektury. Miłego czytania!


#1 Najlepsze

Segment otwierający z udziałem Rollinsa & Ambrose’a i Triple H’a

RAW rozpoczął zwycięzca Royal Rumble Matchu mężczyzn, czyli oczywiście Seth „Freakin” Rollins. Dał on bardzo dobre promo, w którym to wspomniał o swoich słowach z zeszłego tygodnia. Naprawdę dobrze pokazano tutaj Setha, który wygłosił mega babyface’owy speech na temat tego, co zamierza zrobić w najbliższym czasie, a także o swojej pasji i miłości, która doprowadziła go sukcesu na Rumble. Tak moim zdaniem powinni go bookować, bo ostatnimi czasy trochę przynudzał. Teraz podkreślono charakter obecnego Rollinsa i zmierza to w bardzo dobrym kierunku. Następnie zjawił się Hunter, który powiedział kilka miłych słów w stronę architekta. HHH mówił m.in o tym, że cieszy się z powrotu Setha za którym on tęsknił. Zdziwiło mnie pojawienie się Deana, który ostro pojechał po Tryplaku oraz stwierdził, że zawsze wierzył w Rollinsa. Cały segment doprowadził do walki Setha z Deanem, która zakończyła się zwycięstwem „Kingslayera”.


#1 Najgorsze

Całkowite zabicie postaci Ambrose’a

Nie wiem co miało to oznaczać, ale było to żałosne i słabe. Nie dość, że Dean przegrał z Sethem kilka chwil wcześniej, to jego przemowę przerywa Nia, która staje z nim twarzą w twarz. Skończyło się to tym, że Nia tak po prostu wypchnęła Deana z kwadratowego pierścienia. Heelowy Amborse miał być świetny i przede wszystkim dobrze bookowany, a teraz wyszedł na gościa, którego składa kobieta. Ten epizod RAW udany dla niego nie był, co jeszcze bardziej pogrążyło ten gimmick, jak i samego Ambrożego. Ponoć ex Moxley nie jest zadowolony z obecnego bookingu i zamierza opuścić federację, co mnie w ogóle nie dziwi.


#2 Najlepsze

Kwalifikacje do Elimination Chamber Matchu

Dwa tygodnie temu wprowadzono tytułu tagowe dla kobiet, a dziś na czerwonej tygodniówce rozpoczęły się walki kwalifikacyjne do Chamber Matchu, w którym to stawką będą wcześniej wspomniane pasy. Cieszy mnie to, że postawiono tu na sprawdzone ekipy i nie wrzucono jakiejś randomowej drużyny do walki. Pewnie zakwalifikowały się Nia Jax oraz Tamina, a także Riott Squad. Widać jednak, że brakuje jeszcze kilku kobiecych tag teamów, aby stworzyć mocną dywizję.


#2 Najgorsze

Koncert Eliasa przerwany przez legendy

Myślałem, że występ Jarretta na RR był jednorazowy, a on sam więcej nie pojawi się w najbliższym czasie. Oczywiście do „Double JJ’a” nic nie mam haha, po prostu uważam, że zbędne są jego występy w WWE TV. Tym razem znów przerwał on seg Eliasa, który to chciał coś zaśpiewać. Jakby było mało, to pojawił się z Road Doggiem! panowie sobie pośpiewali i w sumie tyle. Jednak po chwili doszło do brawlu Eliasa i Jeffa, w którym to JJ chciał odwdzięczyć się „Drifterowi” za Royal Rumble, co ostatecznie skończyło się dla niego tym samym. Mam nadzieje, że nie prowadzi to do żadnego feudu z ich udziałem, bo nikomu to potrzebne nie jest. Dobrze, że Elias chociaż wyszedł tu z twarzą! jedyny plusik.


#3 Najlepsze 

Nowy rywal dla Bobby’ego Lashleya

Finn Balor wyszedł do ringu i powiedział kilka słów na temat swojej walki z Brockiem na Royal Rumble. Przerwał mu niespodziewanie Lashley wraz z Lio, którzy po chwili zjawili się w ringu. Bobby zaatakował Irlandczyka, co może sugerować a raczej jest to pewne, że w najbliższym czasie ujrzymy rywalizację tej dwójki o pas IC. Kto wie może Finn będzie rywalem Bobika na WrestleManię? bardzo jest to możliwe. Ja jestem zdecydowanie za takim rozwiązaniem.


#3 Najgorsze

Angle vs Corbin

Po pierwsze! ta walka raczej nie prowadzi do niczego konkretnego i według mnie równie dobrze mogłaby się nie odbyć. Starcie było wolne i utwierdziło mnie w fakcie, że czas Kurta już dawno minął. Baron wygrywa i co to dla niego oznacza? pewnie nic, bo zapomnimy o tym „ważnym” dla Barona zwycięstwie za kilka dni. Występy mistrza olimpijskiego ostatnimi czasy, to przede wszystkim promocja rywali i tym razem też tak było.


#4 Najlepsze

Face Off Rondy i Becky

Po walce z Bayley, którą to Ronda pokonała na arenie rozbrzmiał theme song Becky Lynch. „The Man”zjawiła się w ringu, aby uświadomić Rousey iż to z nią zmierzy się na WrestleManii. Irlandka posłała kilka mocnych linijek w stronę „Rowdy”, a ta nie była obojętna i także powiedziała kilka słów w stronę ulubienicy publiczności. Cały segment wypadł świetnie i podkreślił, że starcie obu pan będzie wielkim wydarzeniem. Rousey jak Lynch wypadły kapitalnie! piękne proma i słowa, które w nich padały, emocje i niesamowita atmosfera, która panowała wśród publiki stworzyły najlepszy segment z udziałem kobiet w ostatnim czasie. Mega podobał mi się speech Rondy pod koniec, gdzie to stwierdziła, że złamie rękę Becky szybciej niż ta wypowie Nia Jax. Cudo!


#4 Najgorsze

Ciąg dalszy rywalizacji Brauna z Drew

Napięcie na linii Strowman – McIntyre było widoczne już za czasów feudu Dogs Of War z The Shield. Wydawało mi się, że prowadzi to do większej rywalizacji miedzy nimi, a było inaczej. W ostatnim czasie jakby do tego wracano, ale po ostatnim RAW twierdze, że plany chyba się zmieniły. Dostajemy atak Corbina i Drew na „Monster Among Mana” to może oznaczać, że federacja dorzuci tu Kurta i na WM’ce dostaniemy tag team match. Wolałbym, aby postawiono na solowy feud Szkota i Brauna.


#5 Najlepsze

Brawl rywali z WrestleManii

Na sam koniec RAW mieliśmy poznać wybór Setha odnośnie tego, kogo wybierze jako swojego rywala na WM’kę. Paul Heyman radził mu, aby ten wybrał Daniela Bryana ponieważ nie jest gotowy na bestie. Seth zjawił się w ringu i z miejsca zaatakował mistrza Universal, co jednak skończyło się dla niego nie najlepiej. Brock wykonał na Rollinsie F5 sześc razy i kompletnie go zdewastował. Pokazano tu to, że Lesnar będzie bardzo trudnym rywalem dla architekta i Seth będzie musiał pokazać się z jak najlepszej strony podczas ich pojedynku.