WWE RAW 25.02.2019 – Najlepsze i Najgorsze Momenty

Ostatnie RAW było naprawdę emocjonujące! przyczyniły się do tego 2 wydarzenia, które miały miejsce na początku i na końcu programu. Roman Reigns ogłosił, że wygrał walkę z białaczką i może wrócić do pro wrestlingu! wydawało się, iż choroba wyeliminuje Reignsa na dłuższy czas, ale jak się okazało Samoańczyk wrócił szybciej niż się spodziewano. 70 urodziny obchodził Ric Flair, który miał stawić się na specjalnej imprezie, która była dla niego organizowana, ale ostatecznie się na niej nie pojawił.

Został on zaatakowany przez Batistę, który najprawdopodobniej rzucił wyzywanie Hunterowi. Ronda zrzekła się tytułu i postawiła Stephanie, gwiazdy NXT znów zjawiły się u “czerwonych”, a Finn Balor bronił pasa interkontynentalnego w meczu z Lio Rushem. Show miało swoje najlepsze, jak i najgorsze momenty, które zaraz sobie omówimy. Przechodzę już do konkretów i zapraszam was do lektury. Miłego czytania!


#1 Najlepsze

Roman Reigns wraca do WWE

Ten moment był niezwykle emocjonujący zarówno dla samego Romana, jak i wszystkich fanów pro wrestlingu! Samoańczyk po 4 miesiącach walki z białaczką powrócił na RAW i oznajmił. że nastąpiła remisja choroby, czyli prościej mówiąc objawy ustąpiły. “Big Dog” dał kilkuminutowe promo na temat walki jaką odbył i tego, iż wiele zawdzięcza fanom, którzy w niego wierzyli oraz go wspierali. Pamiętam dokładnie tą październikową noc, gdy podczas RAW Reigns ogłosił, że nastąpił nawrót raka! był to dla mnie  szok i niedowierzanie. Na szczęście cała historia miała szczęśliwy finał, co daje powody do radości. Oby to cholerstwo już nigdy nie wróciło!


#1 Najgorsze

Mistrzowie przegrywają 2 tydzień z rzędu

Tydzień temu Revival ulegli #DIY, którzy zadebiutowali w głównym rosterze WWE, co jeszcze było do zrozumienia, bo był to debiut nowych gwiazd. Tu zaś przegrywają już po raz drugi z rzędu, tym razem z Rico i Aleisterem. Scott i Dash zdobyli pasy nie tak dawno, a tak naprawdę od tego czasu nie wygrali żadnej walki! jeśli tak ma wyglądać ich title reign, to ja po prostu dziękuje. Rozumiem, że Black i Rico to nowe nabytki, ale czy nie lepiej było dać im innych rywali? moim zdaniem byłoby to najlepsze rozwiązanie. Revival powinni być mocno bookowani, a są nadal podkładani rywalom, tyle że z tytułami na barkach. Ciekaw jestem, co czeka mistrzów na następnym RAW?


#2 Najlepsze 

Ronda przeciwstawia się Stephanie

Ronda i Nattie walczyły z Riott Squad, gdy nagle Kanadyjka została zaatakowana przez Becky Lynch. Pomiędzy Rousey i Lynch doszło do małego brawlu, który przerwali ochroniarze. “The Man” została wyprowadzona z areny przez “policję”. Ronda była ewidentnie wściekła z tego powodu, co zmusiło ją do przeciwstawnia się Stefci. “Rowdy” zażądała od córki Vince’a tego, aby anulowane zostało zawieszenie Becks, a ta z powrotem miałaby być dodana do walki na WrestleManii. Sprawy potoczyły się jednak inaczej, bo Stephanie nie zgodziła się na prośbę Rondy! ta ostatecznie położyła pas na ringu i opuściła halę. Oznacza to zapewne, że zrzekła się ona tytułu, co jeszcze bardziej zaciekawia nam obraz feudu między Charlotte, Becky i Rondą.


#2 Najgorsze

Czy “A Moment Of Bliss” ma jakiś sens?

Gościem w “A Moment Of Bliss” był tym razem Finn Balor, który musiał odpowiadać na pytania Lexi. Ta znów zachowywała się tak, jakby próbowała go poderwać! irytuje mnie takowe prowadzenie postaci Alexis. Potem pojawił się Lio, który chciał aby Bobby dostał walkę rewanżową o tytuł IC. Balor wyzwał do walki Rusha i panowie po chwili trafili do kwadratowego pierścienia. Ten program w ogóle nie skupia się na Bliss, a na jej gościach którzy wiecznie się sprzeczają. Jedynym plusem było to, że ogłoszono walkę pomiedzy Finnem i Lio.


#3 Najlepsze

Finn Balor broni tytułu IC w starciu z Lio Rushem

Jak mówiłem jedynym plusem programu, który miał miejsce wcześniej było wyznaczenie tego meczu. Finn i Lio stworzyli dobry jak na standardy RAW pojedynek, który stał na przyzwoitym poziomie ringowym. Spodziewałem się szybkiego starcia i łatwej wygranej Irlandczyka, a otrzymaliśmy wyrównaną walkę, w której to momentami nawet przeważał Rush. Mistrz obronił tytuł po tym, jak zaaplikował rywalowi “Coup de Grace”. Podoba mi się obecny booking Finna! mam nadzieje, że nadal będzie tak prowadzony.


#3 Najgorsze

Strowman nadal użerający się z Bobbym i spółką

Myślałem, że Braun załatwił już sprawy z Corbinami, McIntyre’ami i Bobbym! okazuje się jednak, iż federacja nadal ma zamiar prowadzić tą rywalizacje. Miało dojść do walki Strowmana i Bobby’ego, ale ostatecznie do niej nie doszło, bo Lashley zaatakował rywala przed gongiem. “Monster Among Man” poradził sobie z nim oraz Lio, których to szybko zdewastował. Do czego był potrzebny ten brawl? nie wiem i nie chce wiedzieć.


#4 Najlepsze

Reigns i Rollins łączą siły, by pomóc Ambrose’owi

Nie będę komentował wydarzeń. które miały miejsce przed pojawieniem się tej dwójki, bo były one pozbawione logiki i sensu. Elias, który wcześniej miał na pieńku z grupą Corbina nagle im pomaga okładać biednego Ambrożego. Walka Drew i Deana zakończyła się zwycięstwem Szkota. Po walce wraz z Corbinem, Bobbym i Eliasem zaatakowali oni Ambrose’a. Na pomoc staremu kumplowi przybyli Roman i Seth! rozłożyli oni przeciwników w mig. Reigns wyprowadzał tradycyjnie “Superman Punche”, a architekt wykonał “Curb Stomp” na Eliasie. Panowie doskonale sobie poradzili, a Roman oficjalnie wrócił do akcji w kwadratowym pierścieniu.


#5 Najlepsze 

Batista atakuje Rica Flaira!

Pod koniec RAW doszło do imprezy z okazji 70 urodzin “Nature Boya” Rica Flaira. Zaporszeni zostali goście specjalni m.in Sting, Shawn Michaels czy Ricky Steamboat. Podczas wspomnionej uroczystości niespodziewanie do WWE powrócił Batista, który to zaatakował swojego mentora i starego przyjaciela z Evolution. Doszło do tego na backstage’u, gdzie Dave wparował do szatni Flaira zamykając ją i tam okładając szesnastokrotnego mistrza. Wyciągnął on go z tego pomieszczenia i kazał kamerzyście pokazać twarz Rica, który leżał obolały. Była to wiadomość do Triple H’a z którym to “Animal” na 99% rozpocznie rywalizacje z finałem na “najwspanialszej ze scen”.