WWE RAW 10.05.2021: Raport

Jesteśmy po kolejnym, już 1459 odcinku Monday Night RAW. Było to ostatnie wydanie czerwonej tygodniówki przed galą WrestleMania: Backlash. Zapraszamy do zapoznania się z poniższym raportem.

Six Man Tag Team Match

Asuka, Dana Brooke & Mandy Rose VS Charlotte Flair, Nia Jax & Shayna Baszler (w/Reginald) (8:40)

Zwycięzcy: Asuka, Dana Brooke & Mandy Rose

Walce przyglądała się Alexa Bliss, która w trakcie pojedynku ,,rzuciła klątwę” na Shayne Baszler i sprawiła, że ta nie mogła kontynuować zmagań w ringu. Po walce, sfrustrowana Charlotte zaatakowała Asuke.

Na zapleczu, Riddle po rozmowie z The New Day chciał rozbawić Randy’ego Ortona i sprawić, że bardziej się polubią. The Viper powiedział mu jednak, że jedyne, co go bawi, to zabijanie legend, kończenie karier innych zawodników, kopanie przeciwników w głowy i posyłanie wszystkiego w ogień. Typowy Orton…

MVP niczym diabeł zaczął kusić Brauna Strowmana, aby ten w trakcie walki wieczoru między McIntyre’em, a Lashleyem, doprowadził do kontuzji Drew. Argumentował to tym, iż rzekomo obecny WWE Champion zdradził, że jeśli musiałby oddać komuś swój tytuł, to byłby to właśnie Braun i gdyby w walce na Backlash wzięliby udział tylko oni, to nie musieliby się obawiać o McIntyre’a.

Singles Match

Jinder Mahal (w/Shanky & Veer) VS Jeff Hardy (3:25)

Zwycięzca: Jinder Mahal

Chcę tylko powiedzieć, że bardzo przykre jest to, jak WWE obecnie traktuje Jeffa Hardy’ego. Jeff i jego karkołomne akcje z drabin są swego rodzaju są wizytówką federacji. Ma na swoim koncie wiele rywalizacji niezwykle istotnych dla historii WWE, które zapadły w pamięć rzeszy fanów. Tymczasem zostaje on w czysty sposób pokonany przez Jindera Mahala, w nieco ponad 3 minuty…
Dobrze pamiętamy 2017 rok i niezwykle nijakie panowanie Jindera jako WWE Championa, tylko po to, aby wypromować federację w Indiach. Nie wiem, czy Vince McMahon ma jakiś pomysł na Mahala, ale jeśli znów chce podbić Indie, to obawiam się, że nie tylko Jeff może zostać tak potraktowany. Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

Eight Man Tag Team Match

Randy Orton, Riddle & The New Day (Kofi Kingston & Xavier Woods) VS AJ Styles, Elias, Jaxson Ryker & Omos (12:20)

Zwycięzcy: Randy Orton, Riddle & The New Day

Po walce Randy wykonał ma członkach New Day swoje RKO. Riddla jednak oszczędził.

Non Title Match

Sheamus VS Humberto Carrillo (9:59)

Zwycięzca: Sheamus – poprzez wymuszoną decyzję sędziego

Wszystko wskazuje na to, że niestety Humberto źle wylądował w trakcie wykonywania akcji i przeniósł cały ciężar ciała na jedno kolano. W tym momencie kolano przyjęło na siebie wagę nie tylko Carrillo, ale też Sheamusa, którego wyniósł nad siebie

Singles Match

 

Shelton Benjamin VS Cedric Alexander (4:25)

 

Zwycięzca: Shelton Benjamin

Singles Match

Damian Priest VS John Morrison (w/The Miz) (13:20)

Zwycięzca: Damian Priest

Kilka sekund po walce, Damiana zaatakował The Miz, lecz Priest odparł ofensywę i w ramach małej zemsty dobił Morrisona.

Non Title Match

Rhea Ripley VS Asuka (12:35)

Zwycięzca: Rhea Ripley

Non Title Match

Drew McIntyre VS Bobby Lashley (w/MVP) (13:25)

Zwycięzca: Drew McIntyre – poprzez DQ

Jak się okazało, Braun Strowman rzeczywiście zaingerował w walkę wieczoru i to jeszcze pełniej niż miał. Fakt, zaatakował McIntyre’a kończąc w ten sposób pojedynek, lecz gdy Lashley podał Braunowi rękę na zgodę, ten przyciągnął go do siebie i wykonał Running Powerslam. Powtórzył tę czynność na obu panach kilka razy, a Lashley skończył poza barierkami, które Strowman wyłamał wpakowując w nie WWE Championa.

Ostatnim obrazkiem RAW był Braun Strowman tryumfujący w ringu nad swoimi rywalami.