ROH TV: 28.03.15 – Raport

A dzisiaj w ROH TV w ringu zaprezentuje się nam…. Samoa Joe ! Ponadto dziś także niemiła niespodzianka dla Steve’a Corino.

Walka nr 1: Moose (w/ Stokely Hathaway i Veda Scott) vs Caprice Coleman
Krótki pojedynek, w którym od początku było wiadomo że chodzi o kolejne +1 na koncie zwycięstw Moose’a. Trzeba jednak przyznać, że Coleman tak bardzo nie odstawał; złapał rywala na Arm Bar i potem założył Figure four arm bar, ale Moose uwolnił się z tego przewrotem i podniesieniem wciąż trzymającego go rywalem, co wymagało sporo sił. Hurricanrana Colemana, po której Moose wypadł z ringu – wyglądało to amatorsko, tak samo również i pchniecie Moose’a w stalowy narożnik. Moose wymierzył Snake Eyes, na co Coleman odpowiedział przez Springboard Kick, Cutter i coś w rodzaju Edge-o-Matic. Moose wypadł z ringu i otrzymał Springboard Moonsault, lecz potem gdy Caprice wszedł na narożnik, został strącony Dropkickiem. Następnie Moose wykonał Spear i gładko odliczył przeciwnika do trzech.

Zwycięzca: Moose

Walka nr 2: Adam Page i BJ Whitmer vs Leon St. Giovanni i Shaheem Ali
Obaj reprezentanci The Decade od razu ruszyli do ataku na rywali. Trwało to bardzo krótko i po All Seeing Eye Leon został odliczony do trzech.

Zwycięzcy: Adam Page i BJ Whitmer

Po walce BJ Whitmer wziął mikrofon. Rzekł, że po obserwacjach znaleźli nową osobę, która zajmie dawne miejsce Adama, która będzie ich młodym uczniem. Osobę perfekcyjnie pasującą do The Decade. Wrestler drugiej generacji, który przez ojca został zaniedbany. Potrzeba mu brata, jak Adam Page oraz ojca, jak BJ Whitmer. Corino dostanie swoją szansę !
BJ zwrócił się w stronę Steve’a Corino i rzekł mu, ze nie mówił o nim, tylko o jego synu.
Colby Corino, syn Steve’a, wszedł do ringu i przytulił BJ’a. Steve wszedł do ringu i chciał wyjść razem z synem, ale ten się stanowczo nie zgodził.
Jimmy Jacobs przybył, będąc negatywnie zaskoczonym całą tą sytuacją. BJ rzekł do Steve’a, że jeżeli uważa to za posunięcie się za daleko, to jeszcze niczego nie widział.

Przypomnienie z zeszłego tygodnia – Donovan Dijak dołącza do House of Truth.

Walka nr 3: Donovan Dijak i J Diesel (w/ Truth Martini) vs Bob Evans i Cheeseburger
Evans i Diesel toczyli wyrównany bój, zaś gdy weszli Dijak i Cheeseburger, to mimo największych chęci wspieranych ogromnym popem publiczności, Cheeseburger był bez szans. Po wykonaniu Chokeslamu połączonego z Backbreakerem, Dijak sprowadził oponenta do całkowitej defensywy i wraz z Dieselem na przemian go rozpracowywali. Cheeseburgerowi udało się uwolnić od Diesela dzięki DDT, dzięki czemu mógł dokonać upragnionej zmiany. Evans ruszył na Top Prospecta 2015 ze Splashem w rogu i Bulldogiem. Cheeseburgewr został wpuszczony do gry i razem mieli wykonać swój Stunner na Dijaku, ale ten zablokował to i po kopnięciu Evansa wykonał Cheeseburgerowi Feast Your Eyes, odliczając go po tym do trzech.

Zwycięzcy: Donovan Dijak i J Diesel

Po walce Evans pomógł Cheeseburgerowi wstać i polecił mu, by pozował do fanów przy narożniku. Po chwili….. Evans zaatakował go Running Shoulderblockiem !
Bez słowa Evans opuścił leżącego Cheeseburgera.

Promo zakulisowe Jay’a Briscoe zhackowane przez KRD, którzy oznajmili, że mają swoje cele i mają swoje targety.

Walka nr 4: Samoa Joe vs Kyle O’Reilly (w/ Bobby Fish)
Po długiej przerwie fani znów mieli okazję skandować „Joe’s gonna kill you” 🙂 Po ostrożnym początku z obu stron, technicznych wymianach i spore ilości kopniaków, nieznaczną przewagę zyskał Joe. Były ROH World Champion atakował rywala sporą serią Punchy w rogu, po czym dołożył Splash w rogu i Enzuigiri, a także Face wash; Kiedy wykonał Running Boot, fani prosili o jeszcze jednego i Joe spełnił życzenie.
Po przerwie reklamowej sytuacja się zmieniła i to O’Reilly wykonywał rywalowi Face wash na krzesełku poza ringiem. Kyle próbował też Ole Kick, ale Joe go zatrzymał i sam wykonał ów akcję. Joe za bardzo skupił się na obecności Bobby Fisha, przez co O’Reilly znów zaatakował i miał kontrolę nad oponentem. Kyle skupiał się na technice i dużo atakował kopniakami, ale niewiele było trzeba, by Joe się temu przeciwstawił. Joe popisał się Back Senton i Powerslamem, a także wykonał Powerbomb, z którego przeszedł do STF. Nie było łatwo, ale Kyle’owi nogą udało się dotknąć lin. Joe posadził rywalan a narożniku i przyszykował go sobie na Musclebuster, ale Kyle zwinnie skontrował to na Guillotine Choke, które potem zmienił na Kimura.
Joe po uwolnieniu się przeszedł poza ring, by złapać oddech, ale Kyle przeszedł na krawędź ringu i wykonał swój Running Dropkick. Po powrocie do kwadratowego pierścienia Kyle’owi udało się wykonać Brainbuster, po którym chciał przejść do Cross Armbreaker, ale Joe zablokował to. Kyle atakował kopniakami, ale Joe trafił go kolankiem w dziób. Po wykonaniu Round Kicka obaj padli na matę. Joe wymierzył ST-Joe oraz serię kopniaków z kolana. Chwilę później Kyle został posadzony na narożniku i otrzymał Musclebuster, po którym został odliczony do trzech.

Zwycięzca: Samoa Joe

Widać wyraźnie, że w tym tygodniu skupiali się zdecydowanie na walce wieczoru i rzeczywiście wyszła ona dobrze; fajnie że Kyle tez mógł się z dobrej strony pokazać. Pozostałe wydarzenia o znacznie mniejszym kalibru i znaczeniu, choć ciekaw jestem jak rozwinie się sytuacja między The Decade i Stevem Corino. Czy Steve będzie walczył o syna na Final Battle ?

Za tydzień po długiej przerwie znów zobaczymy w akcji War Machine ! W walce wieczoru AJ Styles vs Mark Briscoe !

Oglądajcie Ring of Honor !

 

Autor: KL