WWE PPV Day 1 – Zapowiedź

1 stycznia 2022 roku odbędzie się gala Day 1 organizowana przez federację World Wrestling Entertainment.

State Farm Arena w Atlancie będzie miejscem, w którym odbędzie się historyczne show. Na to wydarzenie zaplanowano kilka interesujących pojedynków.

WWE Universal Champion Roman Reigns zmierzy się z byłym wielokrotnym World Championem Brockiem Lesnarem, który zszokował wszystkich powracając do ringu WWE w trakcie rywalizacji obecnego mistrza Universal z Johnem Ceną. W dodatku WWE Champion zmierzy się z Bobbym Lashleyem, Sethem Rollinsem oraz Kevinem Owensem w fatal four way matchu.

Drugi mistrzowski pojedynek może się nie odbyć zważywszy na ostatnie problemy, z jakimi boryka się firma wrestlingowa. Mowa tutaj o pandemii koronawirusa, przez co Seth Rollins wypadł z jednego z live eventów. Miejmy nadzieję, że to wielkie wydarzenie obejdzie się bez żadnych niespodzianek. Poniżej przedstawiamy pojedynki oraz predykcje, które odbędą się podczas WWE Day 1.

WWE DAY 1 PREDYKCJE:

WWE Raw Tag Team Championship
RK-Bro (c) vs. The Street Profits

WWE Day 1 pay-per-view full match card with predictions - Get Sarkari  Naukari

Randy Orton oraz Riddle tworzą niesamowitą drużynę, ale z pewnością przyjdzie moment, w którym oficjele WWE zdecydują się na rozpad RK-Bro. Niemniej mało prawdopodobne wydaje się, aby podczas pierwszego show w 2022 roku spod szyldu WWE doszło do zmiany posiadaczy tytułów mistrzowskich tag team. Ich przeciwnikami będą dobrze wszystkim znani The Street Profits, ale czy ta dwójka jest gotowa aby odnieść historyczne zwycięstwo? Być może, ale na pewno nie nastąpi to w sobotę.

ZOBACZ TAKŻE >>> Podsumowanie roku 2021 w IMPACT Wrestling

Moja ocena: Randy Orton i Riddle zachowają RAW Tag Team Championship.

Single Match
Drew McIntyre vs Madcap Moss

Drew McIntyre vs. Madcap Moss | WWE

Zwycięstwo byłego WWE Championa jest niemalże pewne. Nie wydaje się, aby Madcap Moss był w stanie zatrzymać Szkota, który pewnie zmierza w kierunku main eventu podczas kwietniowej WrestleManii. Coraz częściej pojawiają się spekulacje dotyczące najbliższej przyszłości Drew, który ponownie ma być kreowany na twarz organizacji Vince’a McMahona. Wybór zwycięzcy jest bardzo prosty – będzie nim Drew McIntyre.

Moja ocena: Drew McIntyre pokona Madcapa Mossa po krótkim pojedynku.

Raw Women’s Championship
Becky Lynch (c) vs. Liv Morgan

WWE Day 1: Match Card, How to Watch, Previews, Start Time and More | WWE

Pretendentka do RAW Women’s Championship od dłuższego czasu kręci się wokół wspomnianego mistrzostwa. Teoretycznie Liv może pokonać Becky Lynch, ale czy faktycznie to się wydarzy? Przypomnijmy, że Morgan rozwinęła się po utracie walizki Money in the Bank, ale to nie przemawia za jej zwycięstwem. Vince McMahon nie planuje zmienić swojego toku myślenia, więc patrzą na to, co działo się w ciągu ostatnich lat możemy wywnioskować, że Becky Lynch zachowa RAW Women’s Championship i nadal będzie twarzą kobiecej dywizji WWE.

Moja ocena: Becky Lynch zachowa RAW Women’s Title.

Single Match
Edge vs. The Miz

The Miz vs. Edge added to WWE Day 1 match card - Taaja Khabar

Na pierwszy rzut oka zdecydowanym faworytem tej potyczki jest WWE Hall of Famer Edge. Jednak z logicznego punktu widzenia zwycięstwo The Miza wydaje się najlepszym rozwiązaniem, ponieważ to mogłoby poprowadzić do mixed tag team matchu na WrestleManii. The Miz i Maryse vs Edge i Beth Phoenix? Czyż nie brzmi to fantastycznie? Tak więc wielce prawdopodobne jest to, że w trakcie walki Edge’a oraz The Miza dojdzie do ingerencji ze strony Maryse.

ZOBACZ TAKŻE >>> Typer #7 Sezon 2021/2022 – WWE Day One 2022

Moja ocena: The Miz pokona Edge’a po ingerencji Maryse.

SmackDown Tag Team Championship
The Usos (c) vs. The New Day

WWE Day 1 2022 Guide: Match Card, Predictions

Czekam aż przedstawiciele WWE zdecydują się na rozłam w The Bloodline. Pierwsza gala w nowym roku wydaje się być idealnym momentem na zakończenie panowania The Usos. Ten moment może wstrząsnąć WWE Universal Championem Romanem Reignsem przed porażką z Brockiem Lesnarem? Kofi Kingston oraz Xavier Woods chcą wykorzystać szansę i odzyskać to, co zostało utracone. Gdyby Woods jako zwycięzca King of the Ring podążył śladem Zeliny Vegi, która najpierw zdobyła Queen’s Crown, a następnie została women’s tag team champions.

Moja ocena: Wydaje mi się, że The New Day pokonają obecnych mistrzów.

WWE Championship
Big E (c) vs. Seth Rollins vs. Kevin Owens vs. Bobby Lashley

Updated WWE Day 1 Betting Odds Revealed

Zacznijmy od tego, że będziemy świadkami niesamowitego pojedynku z udziałem najlepszych wykonawców jakich obecnie ma federacja WWE. Fizyczna dominacja, spryt oraz podstęp taktyczny. Czy potrzebujemy czegoś więcej, aby zobaczyć niesamowite starcie, w którym WWE Champion stanie przed wielkim wyzwaniem, ale wyjdzie z niego zwycięsko. Nie wydaje się, aby utrata WWE Championship przez członka The New Day miała w tym momencie jakikolwiek sens. Jeżeli The New Day pokonają The Usos i zdobędą pasy mistrzowskie tag team, a Big E zachowa WWE Title to stajnia znowu udowodni swoją dominację w dywizji tag teamowej.

Walka gwiazd Stardom w głównej karcie Wrestle Kingdom 16

Moja ocena: Big E zachowa WWE Championship.

WWE Universal Championship
Roman Reigns (c) vs Brock Lesnar

WWE Day 1 live stream: start time, how to watch and card | Tom's Guide

O tej walce nie trzeba wiele mówić. Main event, w którym zwycięzca będzie tylko jeden. Brock Lesnar zostanie nowym mistrzem Universal. Czy kiedykolwiek bestia przegrała dwa razy z jednym przeciwnikiem, gdzie na szali postawione zostało mistrzostwo? Odpowiedź jest bardzo prosta. Nie, więc na Day 1 poznamy nowego WWE Universal Championa i rozpocznie się kolejna era z udziałem gwiazd firmy Vince’a McMahona.

Moja ocena: Brock Lesnar pokona Romana i zostanie nowym WWE Universal Championem.

Tag Team Match
Cesaro i Ricochet vs Sheamus i Ridge Holland

Kilka call-upów z NXT do main rosteru było wielkim zaskoczeniem. Do tego grona z pewnością możemy zaliczyć Ridge Hollanda, który połączył siły z Sheamusem tworząc zgrany duet. Przegrana z udziałem byłego wrestlera WWE NXT wydaje się mało prawdopodobna, a porażka dla Ricocheta oraz Cesaro nie zmieni ich sytuacji. Mam nadzieję, że WWE nie zaskoczy, a Sheamus oraz jego tag team partner odniosą cenne zwycięstwo i z powodzeniem będą realizować się w dywizji tag teamowej.

Moja ocena: Sheamus i Ridge Holland wygrają starcie drużynowe.

Nie możecie przegapić pierwszej gali spod szyldu WWE w 2022 roku! Oczywiście wyniki z show pojawią się na naszej stronie internetowej.