WWE NXT 27 stycznia 2021: Raport

» Prosto z Capitol Wrestling Center: byli wrogowie Finn Bálor & Kyle O’Reilly łączą siły, by zmierzyć się z kumplami Pete’a Dunne’a – Oney Lorcanem & Dannym Burchiem! Kontynuujemy ćwierćfinały Dusty Classics – w turnieju męskim zmierzą się Killian Dain & Drake Maverick vs. MSK oraz Grizzled Young Veterans vs. Leon Ruff & Kushida, natomiast w kobiecym Dakota Kai & Raquel González zmierzą się z Aliyah & Jessi Kamea! Santos Escobar broni swojego tytułu Cruiserweight przeciwko Curtowi Stallionowi… I wiele wiele więcej.

Dzisiejszy epizod NXT rozpoczynamy ćwierćfinałowym pojedynkiem Dusty Rhodes Tag Team Classic.

Match #1
Dusty Rhodes Tag Team Classic
Killian Dain & Drake Maverick vs. MSK

Zwycięzcy: MSK

Widzimy jak Pete Dunne prowadzi Oney Lorcan & Danny Burch do CWC.

Video przedstawia nam dwie drużyny w dzisiejszym meczu Women’s Dusty. Robert Stone prowadzi narrację po swojej stronie.

Przed tym pojedynkiem McKenzie Mitchell siada do stołu z Curtem Stallionem. Mówi o tworzeniu miast z Zachodniego Teksasu do Chicago, kiedy zobaczył spadającą gwiazdę, która powiedziała mu gdzie Curt „The Lone Star” Stallion powinien się udać.

Match #2
Women’s Dusty Rhodes Tag Team Classic
Raquel González & Dakota Kai vs. Aliyah & Jessi Kamea

Zwyciężczynie: Raquel González & Dakota Kai

Zwyciężczynie zmierzą się w przyszłym tygodniu z Candice LeRae & Indi Hartwell. Mitchell przeprowadza wywiad z The Way, a Hartwell & LeRae mówią, że wygrają całą sprawę. Następnie dziennikarka próbowała zapytać Johnny’ego Gargano, czy Kushida zasłużył na North American title shot dzięki dwóm zwycięstwom nad nim. Gargano świruje, a Austin Theory tłumaczy, że nie mówimy już Kushida, tak jak kiedyś nie mówiliśmy „curse”. Dexter Lumis jest za nimi. Dobra rzecz.

Po reklamie, Scarlett znów robi tarotowe odczyty po rosyjsku. Ostrzega wszystkich, aby pozostać na swojej ścieżce lub Karrion Kross zajmie się nimi.

Beth Phoenix zdradza nam, że sesja treningowa Tegan Nox z Brie Larson pojawi się jutro na kanale YouTube aktora.

Match #3
Tyler Rust w/Malcolm Bivens vs. Dante Rios

Zwycięzca: Tyler Rust

Bivens robi sobie selfie ze swoim klientem pozującym nad poległym przeciwnikiem.

Pozostałe dwie męskie drużyny Dusty’ego walczące dziś wieczorem wygłaszają promo, w którym mówią dlaczego wygrają.

Najpierw jednak trochę reklam, a potem rozmowa Mitchell z Finnem Bálorem. Albo próbuje, kiedy Kyle O’Reilly wchodzi, a ona wychodzi. Kyle pyta czy mistrz jest gotowy, a ten odpowiada, że zawsze. O’Reilly następnie pyta, czy może mu zaufać, a Finn pyta, co ma na myśli. KOR mówi, że to nie ma znaczenia, byleby byli po tej samej stronie. Umawiają się na spotkanie w ringu.

Match #4
Kushida & Leon Ruff vs. Grizzled Young Veterans

Zwycięzcy: Grizzled Young Veterans

Podczas gdy zwycięzcy oglądają trofeum, Gargano & Theory wbiegają do ataku. Gargano wykonuje slingshot DDT na Kushidzie. Lumis pojawia się za nimi, aby przestraszyć The Way.

Widzimy Stalliona leżącego za kulisami. General Manager William Regal sprawdza go, a on mówi „Legado”.

Mitchell przeprowadza wywiad z Santosen Escobarem i jego grupą, którzy zaczynają mówić, jak przykro im, że Stallion nie będzie w stanie konkurować, kiedy wkurzony Regal szturmuje. Za tydzień będzie bronił tytułu przeciwko Stallionowi, a jeśli coś mu się stanie, zapłaci za to cała grupa.

Mistrz odchodzi, a potem znajduje kartę tarota na swoich rzeczach. Jest przerażony, bo „Koniec jest blisko”, ale potem wyrzuca to i mówi swoim chłopakom, że musi iść zanim minie szczęśliwa godzina.

Toni Storm wchodzi na ring i chwyta mikrofon. Wygłasza promo, w którym mówi o tym jak chce zniszczyć Io Shirai i odebrać jej tytuł, co wywołuje Shirai. Mistrzyni mówi, że będzie z nią walczyć gdziekolwiek, bo jej nie lubi.  Io odwraca się, ale zaraz posyła Storm na matę drop kickiem. Mercedes Martinez atakuje od tyłu Io Shirai! Chwyta pas, który wyrywa jej Toni. Kłócą się, a Io Shirai posyła Martinez i Storm na matę. Toni wyciąga Mercedes w bezpieczne miejsce, ale tylko po to, by sama mogła zaatakować mistrzynię. Posyła Shirai w narożnik, następnie pozuje z pasem.

McKenzie przeprowadza wywiad z Isaiah „Swerve” Scott za kulisami, i chce wiedzieć, dlaczego przybliżył się do Bronson Reed w zeszłym tygodniu. Swerve chce wiedzieć dlaczego nikt nie zapytał Reeda dlaczego nadepnął mu na odcisk, gdy ten kilka tygodni temu próbował rozmawiać z Jake’m Atlasem? Widzi jak to jest, wszyscy go obwiniają.

Ale najpierw więcej reklam. A po tym Imperium wygłasza swoje promo. Byli w separacji przez rok, a mimo to zdobyli złoto. Ale wracają do siebie, aby wznowić swoje dążenie do dominacji nad światem. Alexander Wolfe twierdzi, że jego powrót to dopiero początek.

Mitchell jest z Undisputed ERA. Adam Cole mówi o tym jak dobrze znają Tommaso Ciampę i jakie wrażenie zrobił na nich Timothy Thatcher w Fight Pit. Ale te głupki nie powstrzymają ich przed zostaniem dwukrotnymi mistrzami Dusty Cup.

Match #5
Isaiah “Swerve” Scott vs. Bronson Reed

Zwycięzca: Bronson Reed

Tommaso Ciampa wygłasza promo. W jego 16-letniej karierze są walki, które się wygrywa, które się przegrywa i takie, które się pamięta. Timothy Thatcher podciąga krzesło i mówi o szacunku jaki wykuwali w swojej walce w zeszłym tygodniu. Za tydzień wyruszają na wojnę z Undisputed ERA.

Dwa ostatnie mecze ćwierćfinałowe (Cole & Strong vs. Ciampa & Thatcher oraz Lucha House Party vs. Legado Del Fantasma) odbędą się w przyszłym tygodniu.

Match #6 
Finn Bálor & Kyle O’Reilly vs. Oney Lorcan & Danny Burch

Zwycięzcy: Finn Bálor & Kyle O’Reilly

Po walce na ringu zjawia się Peter Dunne. Rozpoczyna się prawdziwa bijatyka. Balor stara się bronić, ale nic z tego – sępy go dopadły. Kiedy Dunne i jego świta wykręcają palce Balorowi, na ring wchodzi Adam Cole i Strong. Dunne ucieka z ringu i na tym kończymy dzisiejszy odcinek NXT. Zapraszamy w przyszłym tygodniu!