WWE NXT 2.0 12 października 2021: Raport

Czas na drugi odcinek NXT 2.0 w październiku. Przed nami między innymi walka o pas NXT North American, w której zmierzą się Isaiah „Swerve” Scott i Santos Escobar.

Przed samym show Hit Row przychodzi na arenę. Przyszli oni bez Ashante, który ponoć od tygodnia z nimi nie rozmawiał. Nagle podjeżdża van, z którego wychodzi Legado Del Fantasma i atakują oni Hit Row. LDF porywa B-Fab i Top Dolla, aby zostawić Swerve’a samego w walce.

Show zaczyna Joe Gacy z mikrofonem w ringu. Joe mówi, że w tej bezpiecznej strefie, którą jest ring wygra on z mistrzem NXT. Nazywa on Ciampę chodzącą toksyczną męskością. Mówi, że przyniesie inkluzywność do mistrzostwa NXT, kiedy trafi do walki na Halloween Havoc. Robi on to dla wszystkich. Tommaso Ciampa pojawia się i zaraz zacznie się walka Gacy vs Ciampa.

MATCH #1
Tommaso Ciampa vs Joe Gacy – jeśli Gacy wygra, zostanie on dodany do walki o pas NXT na Halloween Havoc

Zwycięzca: Tommaso Ciampa (Fairytale Ending)

Po walce Ciampa idzie na rampę, gdzie zostaje zaatakowany przez Harlanda. Gacy podchodzi do Harlanda, ten łapie go za szyję, ale Gacy go uspokaja i zostaje puszczony. Harland uciekł, a Gacy podszedł do Ciampy, który go odepchnął.

Tuż po odepchnięciu Ciampy pojawia się Toxic Attraction. Gigi mówi, że przyszły w ubiegłym tygodniu z jednego powodu, żeby skończyć reign Raquel Gonzalez, ale Io Shirai i Zoey Stark postanowiły stać się bohaterkami, co zostawiło Toxic Attraction niezadowolonymi. Jacy mówi, że w przeciwieństwie do mistrzyń tag team, które idą za zasadami, Toxic Attraction robi co chce i kiedy chce. Jacy mówi, że chcą one mistrzostwa tag team NXT i na Halloween Havoc ich reign dobiegnie końca. Mandy mówi, że nie tylko Gigi i Jacy wygrają na Halloween Havoc, ale również Mandy, ponieważ wyzywa ona Raquel na walkę o pas NXT kobiet na właśnie tym odcinku NXT. Toxic Attraction przejdzie do historii na Halloween Havoc i nieważne jest to jaki Mandy ma kolor włosów, bo i tak jest „The Baddest Bit*h in the Game”.

Dostajemy wideo, w którym widnieje postać, której nie możemy rozpoznać. Mówi ona ze zmienionym głosem, że zakopie przeszłość, żeby zacząć od nowa. Pojawi się ta postać na Halloween Havoc za dwa tygodnie.

MATCH #2
Xyon Quinn vs Malik Blade

Zwycięzca: Xyon Quinn (Running Elbow)

Tommaso Ciampa udziela wywiadu. Mówi, że nie może być lepszego debiutu na Halloween Havoc dla niego, niż bronienie pasa NXT. GYV przerywają wywiad. Zack mówi, że nie mogą się oni doczekać aż Tommaso straci pas na rzecz debiutanta. Bron pojawia się i mówi, że ten debiutant może w tym momencie im coś pokazać. Bron mówi, że do czasu Halloween Havoc będzie po stronie Ciampy, żeby nic mu się nie stało, bo chce on pokonać Ciampę, kiedy ten jest w 100%.

Teraz wywiadu udziela Swerve. Mówi, że Hit Row będą ok, są wojownikami. Swerve śmieje się z Santosa, który próbuje wyjąć złowrogi nastrój ze Swerve’a. Isaiah mówi, że mu się to udało. Swerve mówi, że zabiera mistrzostwo NXT North American ze sobą na Smackdown i Santos nie będzie mógł z tym nic zrobić.

Diamond Mine dostało nowy theme song.

MATCH #3
Ivy Nile w/Diamond Mine vs Valentina Feroz

Zwycięzca: Ivy Nile (Argentine Backbreaker Rack Submission)

Po walce Bivens mówi, że to była wiadomość do każdej kobiety w NXT. Mówi on, że Ivy nie przyszła się tu bawić, tak samo jak The Creed Brothers, którzy zresztą pokazali, że są najbardziej dominującym tag teamem w NXT. Bivens daje mikrofon Roddy’emu. Zanim zdążył on cokolwiek powiedzieć rozbrzmiała muzyka Ikemena Jiro. Julius Creed mówi, że zawsze jest gotowy na walkę i pyta się Jiro co o tym myśli. Ikemen go uderza i ucieka z ringu.

MATCH #4
Ikemen Jiro vs Julius Creed w/Diamond Mine

Zwycięzca: Julius Creed (Basement Clothesline)

Po walce Diamond Mine zaatakowali Jiro. Kushida przychodzi na ratunek, jednak nie radzi sobie z przewagą liczebną Diamond Mine.

Raquel Gonzalez akceptuje wyzwanie Mandy, ale proponuje, żeby rodzaj walki został rozlosowany przez koło (Spin the Wheel, Make The Deal) na Halloween Havoc.

Czas na kolejne Lashing Out. Ogłasza ona Hit Row jako legendy tygodnia. Komentuje ona Tony’ego D’Angelo, który w ubiegłym tygodniu próbował trafić na Lashing Out. Lash Legend mówi, aby Tony o tym zapomniał.

MATCH #5
Kyle O’Reilly & Von Wagner vs Ridge Holland & Pete Dunne

Zwycięzcy: Kyle & Von (Double Underhook Slam na Hollandzie od Wagnera)

Czas na Chase University. Andre uczy ringowej świadomości. Mówi on, że nauczył Odyssey Jones’a, żeby zamiast dawać nogę pod linę, powinien on ją dać na linę, żeby sędzia ją zauważył. Jeden ze studentów pyta się, czy to co Andre zrobił nie powinno być dyskwalifikacją. Andre denerwuje się na tego studenta i każe mu wyjść w dużo ostrzejszych słowach.

MATCH #6
Duke Hudson vs Grayson Waller

Zwycięzca: Duke Hudson (Pin za spodenki po kontrze)

Santos mówi, że Legado Del Fantasma zostanie w szatni i zawalczy on ze Swervem 1v1.

Imperium mówią, że MSK są żenadą jako mistrzowie NXT Tag Team. Wrócili oni po to, żeby uratować NXT.

MATCH #7
Indi Hartwell & Persia Pirotta vs Sarray & Amari Miller

Zwycięzca: Indi Hartwell (Springboard Elbow Drop na Amari)

Persia po walce pyta się Indi, czy chcą pasy tag team. Rozbrzmiewa muzyka Io Shirai, która wychodzi z Zoey. Io mówi, że nie lubi każdej z tej trójki, wraz z jej tag team partnerką. Jacy Jayne i Gigi Dolin przeszkadzają. Jacy mówi, że nie obchodzi ich to kto kogo lubi, a kto nie, tylko obchodzą je pasy tag team kobiet. Wybucha brawl, z którego zwycięsko wychodzą mistrzynie.

Solo Sekoa niedługo zadebiutuje.

W przyszłym tygodniu czekają na nas następujące walki: Andre Chase vs Odyssey Jones, Ciampa & Breakker vs GYV.

Santos kazał LDF iść do szatni. Zanim walka zaczęła się Swerve zaatakował na rampie Escobara.

MAIN EVENT
Isaiah „Swerve” Scott (c) vs Santos Escobar – NXT North American Championship Match

Pod koniec walki pojawili się Mendoza i Wilde. Carmelo Hayes i Trick Williams pozbywają się ich.

Zwycięzca: Isaiah „Swerve” Scott (JML Driver)

Po walce Melo i Trick weszli do ringu celebrować ze Scottem. Melo ostatecznie zaatakował Swerve’a. Trick wyjął kontrakt Carmelo, który Hayes wykorzystuje na mistrzu NXT NA.

MAIN EVENT
Isaiah „Swerve” Scott (c) vs Carmelo Hayes – NXT North American Championship Match

Zwycięzca: Carmelo Hayes (Top Rope Legdrop Bulldog)