WWE NXT 01 czerwca 2021: Raport

Czas na pierwszy epizod NXT w czerwcu, do NXT Takeover: In Your House zostały niecałe dwa tygodnie, więc trzeba zerkać na to co się dzieje na NXT. Dzisiaj dowiemy się kto zmierzy się z Karrionem Krossem na NXT Takeover: In Your House, zobaczymy walkę o pasy tag team oraz open challenge Kushidy.

MATCH #1
Pete Dunne vs Johnny Gargano vs Kyle O’Reilly – zwycięzca zmierzy się z Krossem o pas NXT

Przez 20 minut mieliśmy przepiękne starcie, w którym każdy dawał z siebie wszystko. Kiedy Pete Dunne i Kyle O’Reilly byli poza ringiem Adam Cole zaatakował ich krzesłem w plecy, rozdał między innymi Brainbuster oraz Last Shot i zaatakował również Johnny’ego Gargano i nawet sędziego. Wściekły William Regal przyszedł i kazał Adamowi wyjść. Na wyjściu Adam dał superkicka Kyle’owi.

Walka zakończona poprzez no contest.

Kiedy Adam został wyprowadzany z okolic ringowych, pojawiła się Ember Moon żądająca tego, żeby Raquel przyszła do ringu. Raquel pojawiła się, Regal próbował bezskutecznie zatrzymać Gonzalez. Ember wytoczyła kilka ciosów na Raquel wyrzucając ją przy okazji z ringu. Ochrona wzięła ją ze sobą. Nagle za plecami Ember pojawiła się Dakota Kai, atakując Moon. Dakota i Raquel odeszły śmiejąc się z Ember.

Santos Escobar mówi, że Wilde i Mendoza byli z nim od momentu, kiedy wygrał pas Cruiserweight, więc teraz to on będzie w ich narożniku w walce z MSK.

LA Knight przychodzi do ringu, mówiąc, że najprawdopodobniej Ted DiBiase będzie oglądał jak LA pokonuje Jake’a Atlasa, mówi między innymi swoj catchphrase oraz catchphrase DiBiasego.

Na parkingu Drake zostaje zapytany o sytuację Indi i Dextera, w której pomógł Indi. EverRise zaczepiają go. Jednak pojawia się HitRow. Swerve nazywa EverRise i Drake’a klaunami. Swerve pyta się Drake’a czemu się smieje. Ten odpowiada, że przez to, że Isaiah nazwał go klaunem. Drake mówi, że Swerve potrzebuje nowego dentysty. Swerve wkurzył się na Drake’a. Killian przychodzi i mówi, że jeżeli Isaiah ma jakiś problem do Drake’a to ma też problem do niego. Isaiah mówi, że w tym momencie obaj są na liście celów.

MATCH #2
LA Knight vs Jake Atlas

W trakcie walki przy ringu pojawił się Ted DiBiase. Później Cameron Grimes się pojawił, pooglądać walkę u boku Million Dollar Man’a. Knight miał wykonać akcję z trzeciej liny, jednak Grimes go rozproszył. Atlas wykonał Cartwheel DDT i zakończył walkę.

Zwycięzca: Jake Atlas

W pokoju medyków siedzą wszyscy uczestnicy triple threatu z openera. Oney Lorcan mówi, że gdyby nie Adam to Pete wygrałby tą walkę. Austin Theory mówi, że gdyby nie Cole to Johnny by wygrał. Oney i Austin się przepychają i rozdziela ich ochrona.

Ted DiBiase zostaje zapytany o to, kto jest godny kontynuowania spuścizny Million Dollar Mana. Ted mówi, że LA troszkę spadł w tym tygodniu, a Cameron w tym tygodniu pokazał się z dobrej strony. Adam Cole przerywa wywiad i pojawia się w ringu.

W przyszłym tygodniu na NXT pojawi się Poppy.

Adam Cole mówi, że dwa lata temu został mistrzem NXT. Mówi, że nieważne co, ale to on jest prawdziwym pretendentem do mistrzostwa NXT. Przez dwa miesiące Adam patrzył na to jak wszyscy starają się dojść do poziomu Adama. Adam mówi, że chce pas NXT. Mówi, że widzi przez Krossa, nazywa go przecenianym mięśniakiem, który nie zasługuje na to, żeby być w tym samym ringu co on. Karrion wychodzi. Kross nazywa Adama małym. Rozumie on dlaczego Adam zaatakował uczestników triple threatu. Kross mówi, że kiedy podpisał on kontrakt z NXT, Adam był już nikim wyjątkowym. Kross prosi Adama, żeby Adam go rozbawił. Adam mówi, że Kross nie jest i nigdy nie będzie Adam Cole Baybay!!! Mówi, że NXT zrobiło wszystko, żeby Kross poczuł się wyjątkowy, maszyna z dymem, muzyka itd. Adam mówi, że jedyne co NXT robi, żeby on poczuł się wyjątkowy, to uderzenie w gong. Adam mówi, że nawet w swojej najlepszej formie Kross nie mógłby mu nawet wiązać butów. Zdaniem Cole’a Kross nie jest na jego poziomie i wszyscy, którzy oglądają prowrestling wiedzą to. Adam mówi, że to nie Kross tylko on jest wyjątkowy. Regal wchodzi i mówi, że nic to Adamowi nie da, ponieważ nie dostanie walki 1v1 z Krossem. Kross mówi, żeby Regal się zamknął. Kross chce wszystkich w walce: Gargano, O’Reilly, Dunne’a i Cole’a. Adam staje na stole komentatorskim i mówi, że to on prowadzi te show. Adam rzuca butelką w Krossa i Scarlett.

Candice wkurza się na McKenzie za to, że wspomina o powrocie Poppy, jakby to było coś świetnego. Mówi, że Johnny wygra pas NXT, a że Poppy pewnie chce zostać żenskim Bad Bunnym. Candice zabiera słuchawki Indi. Jak Candice i Indi poszły, Dexter je wziął.

Nowy dodatek do NXT, czyli Christian Casanova dostaje nowy ringname, którym jest Carmelo Hayes.

Oficjalnie Fatal 5 way match o pas NXT został ogłoszony na NXT Takeover: In Your House.

MATCH #3
Kushida (c) vs Carmelo Hayes – Open Challenge o pas NXT Cruiserweight

Zwycięzca: Kushida

Po walce Kushida okazuje szacunek Hayes’owi.

Franky Monet czyta pozytywne komentarze na temat jej debiutu.

MATCH #4
Zoey Stark i Zayda Ramier vs The Way (Candice LeRae i Indi Hartwell)

Zwycięzcy: The Way

Na NXT Takeover: In Your House zobaczymy walkę Cameron Grimes vs LA Knight.

Ember zostaje zapytana o to jak się czuje po tym co się wcześniej stało. Ember mówi, że żyje. Nie rozumie ona dlaczego Raquel Gonzalez, która jest jedną z najbardziej dominujących mistrzyń NXT potrzebuje pomocy ze strony kogoś takiego jak Dakota Kai. Ember mówi, że w przyszłym tygodniu zniszczy ona Dakotę, a na NXT Takeover: In Your House odbierze ona pas Raquel Gonzalez i zostanie dwukrotną mistrzynią NXT kobiet.

MAIN EVENT
MSK (c) vs Legado Del Fantasma w/Santos Escobar – o NXT Tag Team Championships

W trakcie walki Santos zainterweniował i zaatakował za plecami sędziny Wes’a. Nie wystarczyło to w tamtym momencie na to, żeby Legado zostali nowymi mistrzami. Pojawił się Bronson Reed, który zgniótł Santosa running splashem.

Zwycięzcy: MSK

Bronson oraz MSK celebrują zwycięstwo w ringu.