WWE NXT 29 czerwca 2021: Raport

29 czerwca i kolejny epizod NXT w CWC. Przed nami takie starcia jak triple threat tag team match o miano pretendentek do pasów tag team, Jake Atlas i Mercedes Martinez zawalczą z Tian Sha, a MSK będzie miało face to face z Ciampą i Thatcherem przed ich przyszłą walką o pasy tag team.

MATCH #1
Shotzi Blackheart & Ember Moon vs Dakota Kai & Raquel Gonzalez vs Zoey Stark & Io Shirai – o miano pretendentek do NXT Women’s Tag Team Championship

Zwycięzcy: Zoey & Io (Io przypięła Dakotę po Moonsaulcie)

Karrion Kross przychodzi do areny wraz ze Scarlett i tuż po jego wejściu atakuje go Johnny Gargano. Rozdzieliła ich ochrona, a Karrion mówi, że Johnny już nie żyje.

Dowiadujemy się, że za dwa tygodnie NXT Breakout Tournament powróci. Pierwsza i jedyna jak narazie edycja tego turnieju odbyła się 2 lata temu, a wygrał ją już nieobecny w WWE (jak i w wrestlingu) Jordan Myles. Zwycięzca turnieju dostanie walkę z mistrzem jego wyboru z NXT.

Bronson Reed zostaje zapytany o turniej. Mówi, że jest to super i gdyby nie ten turniej najprawdopodobniej nie byłby teraz mistrzem NXT North American Championship. HitRow przerywają wywiad. Swerve mówi, że też był w tym turnieju. Top Dolla proponuje Bronsonowi, żeby postawił na szali pas NXT North American. Swerve mówi to samo i wyzywa Bronsona do walki dzisiaj o pas. Reed akceptuje.

Do ringu przychodzi Karrion Kross, który jest zdenerwowany po ataku Gargano kilka chwil wcześniej. Mówi, że w tamtym tygodniu Kross go złapał, a w tym Johnny go złapał. Niestety dla Johnny’ego, Kross mówi, że może walczyć do śmierci i zastanawia się, czy Johnny też tak może. Kross wyzywa Johnny’ego, aby przyszedł do ringu (fani chantują Johnny Wrestling). Johnny przychodzi. Gargano pyta się Krossa, czy naprawdę myśli, że Gargano się go boi. Johnny mówi, że Kross wie kim on jest. W ubiegłym tygodniu Kross go zaatakował od tyłu, a Johnny w tym tygodniu pokona go w jego własnej grze. Johnny mówi, że w przeciwieństwie do Krossa ma talent. Mówi, że Kross może być większy od Gargano, ale Johnny jest mądrzejszy. Po tych słowach Austin Theory zaatakował Krossa od pleców. The Way atakowali mistrza, ale ostatecznie Kross okazał się za silny dla nich. Kross wyszedł za ring z Gargano uderzając go o barykadę. Kross wziął schody chciał przygnieść tymi schodami Gargano, jednak w ostatniej chwili pojawiła się ochrona i zabrała mu schody. Kross zaczął walczyć z ochroną, w między czasie pojawił się Samoa Joe. Jak Kross był zabierany przez ochronę Johnny się podniósł i wytoczył Superkick w mistrza. Theory i Gargano uciekli, a Kross zadrwił z tego jaką robotę robi Samoa Joe i odchodzi ze Scarlett.

W ubiegłym tygodniu widzieliśmy baterię, która ładowała się i skończyła ładowanie na 50%. Były spekulacje co do tego, że jest to bateria związana z Diamond Mine, ale teraz ponownie dostaliśmy baterię, tym razem na 61%.

Johnny i Austin wyszli z areny i odjechali samochodem.

MATCH #2
Roderick Strong w/Diamond Mine vs Asher Hale

Zwycięzca: Roderick Strong (poddanie po 3 minutach)

Po walce Bivens wziął mikrofon i mówi, że Diamond Mine jest otwarte na biznes i to jest dopiero początek.

MATCH #3
Cameron Grimes vs Ari Sterling

Zwycięzca: Cameron Grimes (przypięcie po 3 minutach po Cave In)

Po walce pojawił się LA Knight. Mówi, ze nikogo nie interesuje zwycięstwo Grimesa. LA mówi, że widzi w Grimesie nieudacznika. Cameron mówi, że powie to co mówią fani w tym momencie, czyli, że LA Knight ssie. Cameron mówi, że jeśli Knight chce gadać o DiBiasem musi przyjść do ringu i powiedzieć mu to prosto w twarz. Grimes wyzywa Knighta do walki w przyszłym tygodniu o pas Million Dollar. LA się nie zgadza, bo Grimes na to nie zasługuje. Knight mówi, że ten pas ma dużą moc i wydaje mu się jakby miał wszystko już, oprócz jednej rzeczy. Knight mówi, że jeśli Grimes chce walki o pas to nie będzie to tylko o pas, ale też o to, że Grimes będzie jego sługusem. Grimes się zgadza, bo nie ma z tym problemu, bo wie, że i tak wygra.

McKenzie gratuluje Zoey i Io zwycięstwa. The Way im przeszkadza i Indi mówi, że ona i Candice są rodziną, a Zoey i Io nawet nie są przyjaciółkami. Zoey mówi, że nie muszą być, bo mają do siebie respekt. Candice mówi, że Zoey powinna mieć oczy dookoła głowy, bo Io nie potrafi przyjmować porażki. Io mówi, że Candice nigdy jej nie pokonała, a w przyszłym tygodniu straci swój pas na rzecz Io i Zoey.

Kyle O’Reilly pojawia się w ringu. Kyle mówi, że chce walczyć z jak najlepszymi przeciwnikami, żeby samemu stać się lepszym. Tak było w tamtym tygodniu i tak będzie w przyszłym. Mówi, że ostatni raz kiedy zmierzył się z Adamem walka była brutalna. Kyle udowodnił zwycięstwem nad Adamem to, że jest w stanie być w main evencie i że może być w przyszłości mistrzem NXT. Zaprasza Adama do ringu. Cole się pojawia. Zanim Adam zdążył wejść do ringu, pojawił się Samoa Joe z ochroną. Joe mówi, że przyszedł tutaj po to, aby uniknąć tego co stało się tydzień temu. Adam mówi, że Kyle chciałby być w butach Adama i że modli się o to, aby chociaż w połowie mieć taką karierę jaką ma Cole, ale to się nie stanie. Adam mówi, że Kyle ma obsesję nad nim. Kyle mówi, że pokonał Adama, wysłał go do szpitala, przez niego Adam był nieobecny przez kilka tygodni, a jak pojawił się to zaatakował on Kyle’a i nie powiedział na konferencji prasowej jego imienia, więc wygląda to jakby to Adam miał obsesję na temat Kyle’a. Adam mówi, że Kyle ma urojenia. Adam mówi, że Kyle jest nikim bez niego. Mówi, że wszyscy to wiedzą, całe NXT, Samoa Joe i nawet żona Kyle’a. Kyle mówi, żeby Adam nigdy nie wspominał jego żony. Kyle’owi jest wstyd, że współpracował on z Adamem przez tak długi czas i że dopiero teraz zrozumiał jak żałosny jest Adam. Cole wytrącił mu mikrofon z ręki. Joe stanął pomiędzy nimi, Adam miał sobie już iść, ale nagle chciał zaatakować Kyle, na drodze stanął mu Joe, który uniknął ciosu Adama, a Kyle przechwycił nogę Cole’a i zapiął dźwignię. Joe patrzył się na to jak Cole cierpi z powodu dźwigni. Cole żądał pomocy od Joe, a Joe sobie poszedł z ringu i kazał ochronie przyjść. Kyle odpuścił dźwignię i koniec segmentu.

Swerve jest motywowany przez HitRow przed jego walką o pas.

MATCH #4
Jake Atlas & Mercedes Martinez vs Xia Li & Boa w/Mei Ying

Mercedes podniosła swój bark po roundhouse kicku, ale sędzina Aja Smith przerwała walkę.

Zwycięzcy: Xia Li & Boa (referee stoppage po Roundhouse Kicku na Mercedes)

Czas na face to face pomiędzy Ciampą i Thatcherem, a MSK. Wszyscy przynieśli krzesła i siadają na nich. Ciampa mówi, że MSK są underdogami w tej walce. Mówi, że Thatcher jest głodny, bo nigdy nie miał pasa w NXT (WWE nie zalicza Thatchera jako mistrza tag team, kiedy ten trzymał pas w zastępstwo za Pete’a Dunne). Ciampa mówi, że Thatcher jest zmotywowany, żeby wygrać i że wszyscy wiedzą jak Ciampa podnosi znaczenie pasa. Carter chciał coś powiedzieć, a Thatcher mówi, żeby okazali oni Ciampie respekt i dali mu skończyć. Wes mówi, że szanują oni ich, za to co zrobili, żeby dojść do tego miejsca. Nash mówi, że oni też zasługują na respekt. Wes mówi, że w przyszłym tygodniu Ciampa i Thatcher dowiedzą się, dlaczego MSK są mistrzami. Nash policzkuje Ciampę, a Thatcher odpycha Wesa. Ciampa zatrzymuje Thatchera przed tym, żeby zrobił coś Carterowi. Ciampa mówi, żeby MSK zabrali ze sobą swoją dumę i pasy na ich walkę, bo Ciampa i Thatcher zabiorą im oba.

Regal zostaje zapytany o turniej Breakout. Sarray wchodzi do pokoju i chce walki z Toni Storm. Regal mówi, ze to rozważy.

Kross zostaje zapytany o dzisiejszą sytuację z Gargano. Nic nie odpowiada i chce wsiąść do auta, ale atakuje go Austin Theory. Kross mu oddaje a od pleców atakuje go jeszcze Johnny. Gargano walił Krossa drzwiami. Gargano mówi do kamery, że Kross nie jest na jego poziomie, a ten nagle wstaje i zaczyna dusić Johnny’ego, a ten odpływa. Kross wytoczył jeszcze Forearm Smash w tył głowy Theory’ego i wszedł do auta. Kross odjeżdza, a Samoa Joe pomaga wstać Gargano. Joe mówi, że troszkę przesadził z podchodami do Krossa.

W przyszłym tygodniu na The Great American Bash zobaczymy walki:

  • The Way (c) vs Zoey Stark & Io Shirai – NXT Women’s Tag Team Championship Match
  • LA Knight (c) vs Cameron Grimes – Million Dollar Championship Match, jeśli Grimes przegra zostaje on sługusem Knighta.
  • MSK (c) vs Ciampa & Thatcher – NXT Tag Team Championship Match
  • Adam Cole vs Kyle O’Reilly

MAIN EVENT
Bronson Reed (c) vs Isaiah “Swerve” Scott w/HitRow – NXT North American Championship Match

Zwycięzca i nowy mistrz: Isaiah “Swerve” Scott (450 Splash na plecy)

W trakcie walki Bronson walczył również z resztą HitRow, która za wszelką cenę próbowała powstrzymać Reeda. Reed pozbył się Top Dolla i Adonisa, ale jak wchodził do ringu dostał kopniaka w głowę od Swerve’a. Swerve wykonał 450 Splash i wygrał.

HitRow celebrują na rampie zwycięstwo.