WWE Monday Night RAW 30 grudnia 2019: Raport

Znajdujemy się w XL Center w Hartford. Na ostatnie czerwone show w tym roku zapraszają nas Vic Joseph, WWE Hall of Famer Jerry Lawler. Po chwili otrzymujemy materiał wideo promujący ślub Lany z Bobbym Lashleyem oraz walkę Aleistera Blacka z Buddym Murphym, która kilka tygodni temu skradła TLC.

W ringu obecny jest Kevin Owens, który poinformował, że dzisiaj zamierza zrobić pewien biznes, dlatego co wydarzyło się podczas zeszłotygodniowego świątecznego odcinka RAW, w którym Seth Rollins i The Authors of Pain najpierw zaatakowali jego, a potem Reya Mysterio i Samoa Joe. Owens dodał, że mogą go regularnie atakować, ale prędzej, czy później to on zaatakuje jednego z tych idiotów. Kevin dopowiedział, że ma problem z osobami działającymi w taki sposób, ponieważ ma to zły wpływ na innych facetów. Zrobiło mu się niedobrze, kiedy widział został potraktowany Rey Mysterio, który kilka dni później w Madison Square Garden stracił mistrzostwo US w konfrontacji z Andrade. Niespodziewanie na arenie pojawili się ROllins, Akam i Rezar. Seth powiedział, że Owens nie ma wyboru i poddać się pewnym działaniom i za każdym razem, kiedy będzie się opierał, to członkowie AOP zrobią z nim porządek. Po tych słowach Kevin rzucił się na wrestlerów, jednak z marnym skutkiem. Na arenie zjawił się Samoa Joe. AOP próbują go zatrzymać, jednak im się nie udaje. Były NXT Champion natychmiast przybył do ringu i ustawił Setha Rollinsa w Coquina Clutch, co spodobało się fanom zgromadzonym na arenie. Ring niespodziewanie został wypełniony przez osoby dbające o bezpieczeństwo i wrestlerzy natychmiast zostali rozdzieleni.

Po krótkiej przerwie widzimy, co się wydarzyło przed chwilą. Na zapleczu Samoa Joe rozmawia z Kevinem Owensem o tym, jak będą kontynuować walkę. Przy nich zjawiła się Kayla Braxton pytając, o dlaczego Joe zaangażował się w brawl. Samoa powiedział, że nie miał innego wyboru, ponieważ to Seth Rollins go zmusił, który razem z AOP dotarł do miejsce, w którym już Kevin nigdy nie będzie sam. KO dodał, że zna Joe od bardzo dawna i zna wielu złych ludzi, ale nikt nie jest tak groźny, jak jego przyjaciel dodając, że nie wyobrażał sobie, iż ktoś stanie w jego narożniku.

Single Match
Aleister Black vs. Buddy Murphy

Zwycięzca: Aleister Black

Następnie na zapleczu widzimy Akama, Rezara i Setha Rollinsa, który chce wiedzieć, co się dzieje, ponieważ kierownictwo WWE poprosiło ich o odejście z arenie, ale nie zostali wyrzuceni. Seth dodał, że WWE będzie próbowało zakończyć 2019 rok bez swojego mesjasza, jednak program zostanie zdjęty z telewizji jeszcze przed następnym pojedynkiem.

Na backstage’u Erick Rowan konfrontuje się z Laną i jest bardzo zdenerwowany faktem, że nie otrzymał zaproszenia na jej ślub. Erick powiedział, że i tak ich to nie obchodzi, odnosząc się do swojego tajemniczego zmierzaka, po czym wykrzyczał parę słów w kierunku Lany i odszedł pozostawiając ją zdezorientowaną i zirytowaną.

Single Match
Erick Rowan vs. Kip Stevens

Zwycięzca: Erick Rowan

Po raz kolejny widzimy Lane przebywającą w jakimś pokoju, w którym szykuje się do ślubu mówiąc o tym, jak wszyscy ją kochają.

Single Match
Charlotte Flair vs. Natalya

Zwyciężczyni: Charlotte Flair

Na zapleczu Charly Caruso przeprowadziła wywiad z RAW Women’s Champion Becky Lynch o jej prawdopodobnej walce z Asuką. Becky potwierdziła, iż ich walka odbędzie się podczas przyszłorocznej gali WWE PPV Royal Rumble i doszła do wniosku, że nie zamierza dyskutować na temat odnowienia kontraktu z firmą do momentu, aż nie otrzyma szansy na walkę z WWE Women’s Tag Team Champion. Becky dodała, że pieniądze nie są ważne, jeśli jest się na szczycie i tworzy się własną historię. Mistrzyni na koniec zaznaczyła, że ona jest twarzą firmy i zamierza pokonać Asukę i ślubować swój osobisty rekord.

Po krótkiej przerwie otrzymaliśmy kolejny materiał promujący powrót Liv Morgan do ringu WWE. Liv stwierdziła, że ktoś sprawił, że poczuła pewną różnicę, a potem została zabrana. Stara Liv zrobiła coś impulsywnego, ale nowa Liv jest osobą bardziej metodyczną i uderzy, kiedy będzie gotowa.

Tag Team Match
Luke Gallows and Karl Anderson vs. The Street Profits

Zwycięzcy: The Street Profits

Vic i Lawler potwierdzili, że na Royal Rumble odbędzie się walka Asuki z Becky Lynch.

Na zapleczu widzimy Lanę patrzącą na kwiaty przygotowane do jej ślubu.

Następnie The Street Profits celebrują swoje zwycięstwo, a następnie informują, że chcą dymu z RAW Tag Team Champions The Viking Raiders, po czym odchodzą.

2-on-1 Handicap Match: Zack Ryder and Curt Hawkins vs. Drew McIntyre

Zwycięzca: Drew McIntyre

Niespodziewanie podczas pierwszego Monday Night RAW w 2020 roku do ringu WWE powróci WWE Champion Brock Lesnar, a także Rey Mysterio zmierzy się z nowym WWE United States Championem Andrade.

Tymczasem w ringu obecny jest Randy Orton, który powiedział, że kontuzje w tej branży mogą go zabić, przez co potrzebował pomocy w przedostaniu się na ring, aby stanąć przed fanami. Orton wspomniał o bohaterach porzucających swoje tytuły mistrzowskie z powodu kontuzji, a jednym z szanowanych ludzi jest WWE Hall of Famer Edge, który w taki sposób musiał zrezygnować ze swojej całej kariery, przygody z wrestlingiem, aby móc dalej sprawnie funkcjonować w życiu. Viper dodał, że jego kolano wyglądało bardzo źle i słyszał jak pęka, a dzisiaj rano otrzymał wyniki z badań. Orton wspomniał, że zamierza działać na ringu tak długo, jak tylko będzie szansa, jednak istnieje spora szansa i nie powróci. Następnie zaznaczył, że bez względu na to, na WrestleManii 36 ktoś będzie musiał zainkasować od niego RKO. Po tych słowach na scenie pojawił się AJ Styles, które wpatruje się w swojego przeciwnika i mówi że nie podoba mu się pomysł z tym, iż musi czekać aż do WrestleManii 36, aby zmierzyć się z Ortonem, po czym dodał, że gdyby jednak tak miało się stać, to w kwietniu przyszłego roku Randy przejdzie na emeryturę z powodu skruszonego kolana i łydek. AJ szykuje się do opuszczenia ringu, ale w między czasie kopie jedną z kul Ortona, co nie spodobało się fanom. Randy powiedział, że największą różnicą między nimi jest, to iż Styles jest cierpliwą osobą, ale on nie. Po tych słowach wykonał RKO swojemu rywalowi.

Następnie widzimy materiał wideo z walki Andrade z Reyem Mysterio o WWE US Title. Na zapleczu widzimy byłego mistrza US, który powiedział, że liczy na rewanż z Andrade, ale nie skończył jeszcze potyczki z Sethem Rollinsem oraz AOP.

Single Match
Andrade vs Lokalny wrestler

W walkę zaangażował się Ricochet, który stwierdził, że Andrade źle postąpił z Humberto Carrillo i Reyem Mysterio, więc powinien odpuścić swojemu przeciwnikowi o ile nie chce walczyć z byłym NXT North American Championem.

Single Match
Ricochet vs Andrade

Zwycięzca: Andrade

Po krótkiej przerwie na zapleczu Sarah Schreiber przeprowadziła wywiad z Zeliną Vegą oraz Andrade, który powiedział, że nie obawia się Reya Mysterio, ponieważ nie odzyska on tytułu w przyszłym tygodniu na RAW.

Czas na ślub Lany z Bobbym. Vic i Jerry zapraszają wszystkich do ringu. Osoba prowadząca ślub przedstawia pana młodego jako pierwszego. W między czasie widzimy kilka pustych miejsce, na co Vic i Jerry stwierdzili, iż Lana i Lashley nie mają zbyt wielu przyjaciół. Oficiant przedstawił Lanę, a następnie zaczyna swoją mowę mówiąc, że ma nadzieję, że Lana i Bobby kochają się, co czyni ich lepszymi wersjami samych siebie. Lana przerwała twierdząc, że jej scenariusz wygląda następująco, otóż nie chce, aby z niej wychodził mały potwór, po którym będzie miała rozstępy, co uczyni ją podobną do wszystkich kobiet. Następnie prosi o kontynuowanie skryptu. Lana dodała, że dzisiaj jest jej najszczęśliwszy dzień w życiu, po czym dodaje kilka słów o tym, jak jest doskonała, a jej ślub jest zwieńczeniem jej ciężkiej pracy. Lana dodała, że miała wiele okazji być osobą obecną na ślubach innych, Lashley dziękuje jej, ze możliwość poślubienia i kontynuację ślubu. Następnie przechodzimy o standardowego pytania, czy jest ktoś kto uważa, że ta dwójka nie powinna się ożenić, niech powie coś, lub zamilknie. Na arenie pojawił się facet w garniturze twierdząc, iż jest pierwszym mężem Lany, która poślubiła go w wieku 18 lat, a następnie zostawiła go dla Ruseva. Tajemniczy facet nazwał Bobby’ego skur****, po czym dodał, iż jego przyszła żona zrobi z nim, to samo, kiedy pojawi się jakaś lepsza okazja. Po tej akcji zjawiła się kobieta, twierdząca, że jest pierwszą żoną Bobby’ego, która dodała, że swojego byłego męża spotkała w wojsku i było im bardzo przyjemnie, dopóki nie poznał Lany. Czas na kolejny powrót. Otóż tym razem zjawiła się Liv Morgan, która sprzeciwiła się i powiedziała, że to nie może trwać dalej, a miłość jej życia jest właśnie na ringu. Liv dodała, że nie przetrwałaby tego roku, gdyby nie ich miłość. Liv dopowiedziała, że do WWE przyjechała jako zagubiona dusza, dzika nastolatka i pyta, jak mogli jej to zrobić. Lana i Bobby spoglądają na siebie, a wrestler twierdzi, że nigdy nie dotykał tej kobiety i nie jest pewien o czym ona mówi. Liv odpowiada, że nie mówi o Bobby, ponieważ ma Lanę na myśli i pyta ją, dlaczego wychodzi za mąż skoro nie kocha Bobby’ego? Lana zaczyna płakać i atakuję Liv, do momentu aż sędziowie ich nie rozdzielają. Oficient ma zamiar ogłosić Lanę i Bobby’ego mężem i żoną, ale z ciasta wyszedł Rusev atakując Bobby’ego, co spodobało się fanom i tym akcentem kończymy ostatnie RAW w 2019 roku.