WWE Monday Night RAW 24 sierpnia 2020: Raport

Pierwsze RAW po SummerSlam przyniosło nam parę ciekawych rozwiązań, zapraszamy do lektury raportu z czerwonej tygodniówki!

Monday Night RAW otworzył mistrz WWE Drew McIntyre, żeby uczcić zwycięstwo z największej gali lata. Drew stwierdził, że Randy Orton był najlepszy, ale na SummerSlam to Szkot był kilka poziomów wyżej. Dodał również, że to on jest teraz najlepszym zawodnikiem, ponieważ odebrał ten tytuł Viperowi pokonując go noc wcześniej. Randy zaatakował Drew po tym, jak powiedział, że byłby gotowy na Orton, gdyby nadal chciał walki. The Legend Killer zaciągnął mistrza na zaplecze, rzucił swojego rywala w ściane. Po wypowiedzeniu paru słów do Drew, Randy Orton udał się do szatni.

 

 

Mimo zawieszenia, na Backstage’u RAW pojawiła się Nia Jax. Podeszła do niej Shayna Baszler. Obie zawodniczki wymieniły w swoją stronę parę nieprzyjemnych zdań.

 

 

BAYLEY VS SHAYNA BASZLER

Zwycięzca: Bayley przez DQ

W trakcie całego meczu na rampie stała wcześniej widziana Nia Jax. Była mistrzyni RAW zaatakowała Baszler, tym samym kończąc ten pojedynek. Bayley i Sasha „kibicowały” potężnej zawodniczce. Nia rzuciła Shayne do ringu, w tym samym czasie mistrzynie Tag Team uciekły. Po wszystkim Baszler i Jax popatrzył się na Banks i Bayley.

 

 

Aleister Black powrócił pierwszy raz od czasu ataku Murphy’ego na jego oko. Kevin Owens był zniesmaczony zachowaniem Rollinsa i jego podopiecznego. Po chwili Black spadł z krzesłą. Kevin podszedł do Blacka, lecz ten niespodziewanie zaatakował go. Po wykonaniu Black Mass Aleister udał się na zaplecze.

 

Po raz kolejny jesteśmy na Backstage’u. Sasha Banks i Bayley ogłosiły, że jeśli Shayna Baszler i Nia Jax rzucą im wyzwanie, one je przyjmą.

Shelton Benjamin (c) vs. R-Truth vs. Akira Tozawa vs. Cedric Alexander – Fatal 4-Way match o 24/7 Championship

Zwycięzca: Akira Tozawa

R-Truth wyrzucił poza ring Benjamina, którego po chwili dopadli wojownicy ninja. Akira Tozawa przypiął Trutha i został nowym mistrzem 24/7.

 

 

Do ringu przybył Randy Orton. Jasno stwierdził, że nie dotrzymał obietnicy, którą złożył przed SummerSlam i nie pokonał Drew McIntyre’a. Viper przypomniał, co zrobił z Edgem, Christianem i Riciem Flairem. Jest wściekły, że Szkot dał mu rewanż z litości. Monolog Randy’ego przerwał debiutujący na RAW Keith Lee. Lee przywitał The Legend Killera, lecz po krótkim odstępie czasu wyzwał go do walki. Orton wyglądał na przygotowanego, lecz po chwili rzekł „może później”.

 

 

Za kulisami Monday Night RAW Zelina Vega cały czas zaprzeczała zarzutom, że to ona zatruła Monteza Forda, podczas gdy Angel Garza przygotowywał się do swojego pojedynku.

 

 

ANGEL GARZA VS MONTEZ FORD

Zwycięzca: Montez Ford

Ford dominował na początku tego pojedynku, ale otrzymał mocny dropkick, kiedy chciał wykonać akcje z narożnika. Na rampie pojawił się Ivar, który trzymał coś w ręce. Okazało się, że była to noga indyka, którą dał dał Demi, z którą opuścił arenę. Montez zaaplikował Frog Splash i odniósł znaczące zwycięstwo.

Na Backstage’u Nia i Shayna rozmawiały spokojnie, rozmawiając o połączeniu sił, żeby wygrać pasy Tag Team kobiet, lecz Baszler uderzyła Jax

 

 

Ruby Riott, Liv Morgan i Bianca Belair zmierzały w stronę ringu, żeby zmierzyć się z The IIconic i Zeliną Vegą.

 

 

Riott Squad & Bianca Belair vs. The IIconics & Zelina Vega

Zwycięzcy: Riott Squad & Bianca Belair

 

 

Znowu przenieśliśmy się za kulisy RAW. Mark Henry przygotowywał się do zawodów siłowania się na rękę.

 

 

MVP po raz kolejny złożył propozycje Cedricowi, żeby dołączył do niego, lecz ten znowu odmówił.

 

 

Mark Henry ukazał się naszym oczom, ponieważ to on jest gospodarzem zawodów arm-wrestlingu. Zapowiedział i przywitał uczestników: Bobby’ego Lashleya i Apollo Crewsa. Bobby zagroził Apollo i powiedział, że w niedzielę na Payback zdobędzie tytuł Stanów Zjednoczonych pokonując Crewsa. Apollo nadepnął na stopę Bobby’ego i wygrał. Lashley chciał zaatakować rywala, lecz ten zdążył uciec.

Rey Mysterio za kulisami RAW powiedział, że jest dumny ze swojego syna, który z dnia na dzień stał się zawodnikiem WWE i przede wszystkim mężczyzną.

 

 

Natalya i Lana chciały wysłać na emeryturę Mickie James. Mickie szybko zjawiła się w ringu i powaliła obie zawodniczki, jeden z najszybszych segmentów w historii!

 

 

MVP i jego „załoga” udali się do pomieszczenia, w którym odbywa się RAW Underground.

Wróciliśmy po krótkiej przerwie, Bobby Lashley zniszczył nieznanego zawodnika, następnym jego rywalem był Dolph Ziggler. Dolph wytrzymał w ringu minutę, zanim został wyrzucony z kwadratowego pierścienia, Lashley zniszczył jeszcze jednego zawodnika.

 

 

KEITH LEE VS RANDY ORTON

Zwycięzca: Randy Orton przez DQ

Drew McIntyre wyciągnał Randy’ego poza ringu i zaatakowalł. lecz Orton uciekł. Na Backstage’u Viper ponownie zaatakował Drew i wykonał Punt Kick.

 

ASUKA (C) VS SASHA BANKS- Lumberjack match o RAW Women’s Championship

Zwycięzca: Asuka

Bayley próbowała wyjąć krzesło, lecz powstrzymała ją Shayna Baszler. Azjatka zapięła Sashe w Asuka Lock i wygrała pojedynek.

 

 

Widzieliśmy, jak karetka zabrała Drew. Keith Lee miał nadzieje, że nie jest to nic poważnego. Zagroził Ortonowi.

 

 

Wróciliśmy do RAW Underground, gdzie Bobby Lashley zniszcył Cedrica Alexandra. Po chwili zobaczyliśmy potyczkę pomiędzy The Viking Riders a The Hurt Business.

REY & DOMINIK MYSTERIO vs. SETH ROLLINS & MURPHY

Zwycięzcy: Rey & Dominik Mysterio przez DQ

Murphy otrzymał podwójne 619, Dominik wszedł na narożnik, ale został zepchnięty przez Rollinsa. Nagle w ringu zjawiła się grupa Retribution, która zaatakowała Reya i jego syna. Tym akcentem zakończyliśmy Monday Night RAW.

 

 

Podobało wam się RAW? Napiszcie koniecznie w komentarzach!