WWE Monday Night RAW 06 stycznia 2020: Raport

Rozpoczynamy pierwszy epizod Monday Night RAW w 2020 roku! To właśnie dzisiaj dowiemy się między innymi czy Rey Mysterio odzyska tytuł mistrza Stanów Zjednoczonych oraz czy Viking Raiders obronią swoje złoto w Triple Threat Matchu przeciwko Street Profits i The O.C. Tym razem roster czerwonej tygodniówki zawitał do Chesapeake Energy Arena w Oklahomie. 

 

Na samym początku otrzymujemy krótkie video przypominające nam wydarzenia ze ślubu Lany i Ruseva z ubiegłego tygodnia.

 

Show rozpoczyna Brock Lesnar wraz ze swoim menadżerem Paulem Heymanem. Zostają oni przywitani przez fanów głośnym buczeniem. Paul zastanawia się przeciw komu jego podopieczny będzie bronił pasa WWE na Royal Rumble. Według Brocka nie ma w zarówno w rosterze RAW, NXT jak i SmackDown osoby, która zasłużyłaby na taką okazję. Paul wspomina o przerwaniu streaku Undertakera na Wrestlemanii oraz o zdobyciu przez Brocka zarówno pasa WWE jak i złota w UFC. Heyman twierdzi, że Brock tworzy historię. Jest jednak jedna rzecz, której Brock Lesnar jeszcze nie osiągnął. Paul zapowiada udział mistrza WWE w Royal Rumble Matchu w dodatku jako 1 uczestnik!!! Oznacza to, że każdy inny zawodnik będzie miał okazję, by walczyć z mistrzem. Zdaniem Paula zwycięstwo Brocka w nadchodzącym Royal Rumble Matchu nie jest jedynie zapowiedzią, a przepowiednią. 

 

 

Znajdujemy się na backstage’u gdzie przeprowadzany jest wywiad z Rey’em Mysterio. Luchador dziękuje swojemu synowi Dominicowi za wiarę w niego i motywację jaką dał mu, by walczyć ponownie z najlepszymi. Następnie skupia się na swoim dzisiejszym przeciwniku, Andrade podkreślając, że ktoś jego pokroju nie jest godzien posiadania pasa, dlatego dziś odbierze to co należy do niego. 

 

WWE United States Championship Match

Andrade (c) vs Rey Mysterio

Zwycięzca i nowy mistrz Stanów Zjednoczonych – Rey Mysterio

Okazuje się jednak, że w momencie przypięcia noga Andrade znajdowała się na linie (została tam położone przez Zelinę). W takiej sytuacji sędzia zadecydował o wznowieniu walki.

W trakcie walki doszło do przypadkowego upadku Rey’a na Zelinę co spowodowało jego rozkojarzeniem, które wykorzystał Andrade i zakończył walkę swoim finisherem.

Zwycięzca – Andrade

Po walce Andrade zdjął maskę z głowy Rey’a. 

Otrzymujemy nagranie z zeszłego tygodnia, w którym Samoa Joe pomógł Kevinowi Owensowi w walce przeciw AOP. 

Wracamy na backstage gdzie Kevin i Joe mają coś do powiedzenia. 

Kevin mówi, że zdaje sobie sprawę, że zarówno on jak i Joe są indywidualistami, ale okoliczności jakich doświadczyli zmusiły ich do współpracy. Joe oferuje walkę jeszcze dziś 3 na 3 przeciw Rollinsowi oraz AOP. Jednocześnie dowiadujemy się, że Samoańczyk ma przygotowane tajemniczego partnera dla nich na tę okazję.

Chwilę później otrzymujemy wywiad wraz z Sethem Rollinsem i AOP. 

Seth mówi, że żyje specjalnie dla wyzwań. Najważniejszym obecnie dla niego jest wzniesienie czerwonej tygodniówki na wyższy poziom. Rollins opowiada o tym, że nie prosił o bycie wybrańcem, to WWE Universe takim go uczyniło. Wobec czego Seth nie boi się tajemniczego partnera Owensa i Joe i przestrzega, że ktokolwiek kto stanie im na drodze nie skończy dobrze.

 

Street Profits wchodzą do ringu. Mówią o tym, że nie obawiają się dzisiejszych rywali. Rozpoczynamy walkę o złoto. 

WWE RAW Tag Team Championship Match

Viking Raiders (c) vs Street Profits vs The O.C.

Zwycięzcy – Viking Raiders

 

Backstage; ponowny wywiad z Kevinem i Joe. Kanadyjczyk martwi się o ich tajemniczego partnera, gdyż zdążył sobie w tej federacji narobić wielu wrogów. Samoańczyk decyduje, że zamiast powiedzieć kto ich dzisiaj wesprze lepiej będzie jak Kevin zobaczy go na własne oczy. Panowie dochodzą do szatni, gdzie Kevin sprawdza kto jest w środku, od tego momentu już przestaje się martwić o swoje dzisiejsze starcie. Od teraz to Seth z AOP powinni się obawiać.

 

Becky Lynch wchodzi do kwadratowego pierścienia. Irlandka mówi, iż od dłuższego czasu zastanawiała się jakiego rodzaju jest mistrzem. Przypomina, że jej pozycja w ostatnim czasie znacznie się zmieniła. Mistrzyni rozważa czy naprawdę powinna się obawiać jedynej osoby, której nie udało się jej dotychczas pokonać. 

Otrzymujemy powtórkę video z ubiegłorocznego Royal Rumble, niedawnego odcinka RAW oraz grudniowego TLC, w których przytaczane są sytuacje, gdzie Becky zawsze kończyła starcia z Asuką na tarczy.

Dalszą przemowę Irlandki przerywa pojawienie się pretendentki. Asuka wchodząc do ringu przemawia do mistrzyni w swoim ojczystym języku. Po wejściu Japonki do ringu otrzymuje od Becky cios po czym ta opuszcza arenę.

 

Na backstage’u dochodzi do spotkania Rowana z Mojo Rawleyem. Mojo prosi o możliwość zerknięcia co znajduje się w środku klatki. Po otrzymaniu zezwolenia sprawdza co się tam znajduje po czym odskakuje z przerażenia. 

Wywiad z Andrade i Zeliną Vega. Natychmiastowo zostaje on jednak przerwany przez atak rozwścieczonego Rey’a Mysterio. 

Wracamy do akcji w ringu. Kolejną przeszkodą na drodze Ericka Rowana okazuje się być kolejny lokalny zawodnik. 

Singles Match 

Erick Rowan vs. KJ Orso

Zwycięzca – Erick Rowan

Po walce Rowan nie zaprzestaje ataku na przeciwnika i pokazuje mu co znajduje się w klatce. Oponent ucieka z zakrwawioną twarzą krzycząc przy tym z przerażenia.

 

A.J. Styles zmierza do ringu. W międzyczasie otrzymujemy powtórkę z zeszłego tygodnia, kiedy to Randy Orton oszukał AJ’a co do swojej sprawności. 

Singles Match 

A.J. Styles vs. Akira Tozawa

Zwycięzca – A.J. Styles

Podczas walki Styles korzystał z akcji charakterystycznych dla Ortona. 

 

Po przerwie do ringu wchodzi Bobby Lashley w towarzystwie Lany. Okazuje się, że będziemy dzisiaj świadkami ponownego ślubu. Tym razem przeszedł on bez zakłóceń. Po ceremonii Lana wyznaje, że nie czuje się szczęśliwa, a niesamowicie smutna. Nie jest to jednak zarówno jej wina ani Lashley’a. O taki stan obwinia natomiast wszystkich, którzy sprzeciwiali się temu małżeństwu. Bobby opowiada o tym jak to Rusev zniszczył najszczęśliwszy dzień jego życia. Nagle na telebimie pojawia się Rusev, który składa gratulacje nowożeńcom i ostrzega pana młodego, by ten sprawdził swoje konto zanim Lana je wyczyści. Bułgar przygotował również prezent ślubny – album ze zdjęciami z zeszłotygodniowej ceremonii. Lana zaczyna krzyczeć w niebogłosy jak to nienawidzi swojego byłego męża. Niespodziewanie przerywa jej Lashley, który wyzywa Ruseva na pojedynek w przyszłym tygodniu. Ten akceptuje wyzwanie. 

 

Na backstage’u dochodzi do wywiadu z R-Truthem. Przerywa go jednak Liv Morgan, która informuje, że za tydzień znajdzie się w narożniku Ruseva w trakcie jego walki. 

 

Do ringu zmierza Charlotte, by stoczyć pojedynek z Sarah Logan. Jej przeciwniczka jednak nie zamierza czekać na gong i atakuje z zaskoczenia. Dochodzi do zaciekłej bijatyki, z której ostatecznie zwycięsko wychodzi 10-krotna mistrzyni kobiet. 

 

Singles Match 

No Way Jose vs. Drew McIntyre

Zwycięzca – Drew McIntyre

Po walce Szkot ma jeszcze kilka słów do powiedzenia. Pyta się tłumu, co sądzą o dodatkowym Claymore Kicku. Po czym wymierza kolejnego No Way Jose. Następnie Drew opowiada, że nigdy dotychczas nie dostał szansy walki o pas WWE, wobec czego sam sobie taką okazję wywalczy. Jednocześnie potwierdza on swój udział w nadchodzącym Royal Rumble. 

 

Singles Match

Aleister Black vs. Shelton Benjamin

Zwycięzca – Aleister Black 

Po walce Black został zaatakowany przez Buddy Murphy’ego. Australijczyk do ataku wykorzystał również krzesło. 

 

Przed walką wieczoru Seth opowiada, jak to został wybrany, by zbawić Monday Night Raw. Rollins twierdzi, że nikt z fanów nie wie co jest dla nich najlepsze. To właśnie on posiada taką wiedzę. 

Six Man Tag Team Match 

Seth Rollins & AOP vs. Kevin Owens, Samoa Joe & Big Show

Zwycięzcy przez DQ – Kevin Owens, Samoa Joe & Big Show

Na koniec walki Big Show został zaatakowany krzesłem przez Rollinsa. Po tym incydencie w ringu doszło do krótkiego starcia, z którego zwycięsko wyszli Owens, Joe i Big Show. Tym wydarzeniem kończymy dzisiejszy epizod Monday Night RAW.