WWE Monday Night RAW 20 stycznia 2020: Raport

Rozpoczynamy ostatni epizod Monday Night RAW przed Royal Rumble! Czy mistrzostwo Stanów Zjednoczonych zmieni posiadacza? Czy Rusev zemści się na nowym mężu Lany za ubiegłotygodniową porażkę? Co ma nam do przekazania Paul Heyman tym razem? Na wszystkie te pytania poznamy odpowiedź już niedługo! Znajdujemy się w Intrust Bank Arena w mieście Wichita.

 

Na początek do ringu wchodzi AOP, Buddy Murphy oraz Seth Rollins. Lider frakcji chce byśmy wiedzieli, że jego zbawcza rola na Monday Night Raw jest naszą zasługą, fanów WWE i dlatego dziękuje nam za wiarę i wsparcie. Jest jednak ktoś komu musi on podziękować oddzielnie. Ma tutaj na myśli oczywiście Buddy Murphy’ego, który w końcu przejrzał na oczy i stanął po właściwej stronie historii. W międzyczasie otrzymujemy przypomnienie z walki wieczoru poprzedniego tygodnia. Monday Night Messiah oficjalnie prezentuje nowego członka. Następnie Seth podkreśla, że plan Joe i Owensa nie miał prawa się powieść, ponieważ przyszłość już jest zaplanowana. Teraz właśnie jest moment dla pozostałych zawodników RAW na podjęcie decyzji po jakiej stronie historii chcą być. Dalszą przemowę przerywają Samoa Joe i Kevin Owens. Kanadyjczyk gratuluje, że byli oni w stanie pokonać takiego giganta jak Big Show. Problem jest jednak taki, że nie pozbyli się go na długo co oznacza, że ten jeszcze się zemści. Ponadto nie pozbyli się też jego i Joe, więc sprawa komplikuje się jeszcze bardziej. Kevin proponuje walkę w tym momencie, Rollins jednak wykręca się z tego. Joe nie chce jednak dać za wygraną i podpuszcza lidera grupy, twierdząc, że ten jest po prostu tchórzem. Monday Night Messiah proponuje walkę 2 na 4. Okazuje się jednak, że Samoańczyk i tym razem znalazł sobie partnerów do pomocy. Pojawiają się The Viking Raiders! Panowie kończą z uprzejmościami i zaczynają walkę w ringu, który szybko zostaje oczyszczony z AOP i pozostałych członków.

Backstage; Seth nie jest zaskoczony nowymi przyjaciółmi Owensa i Joe. Jeżeli ktoś chce niespodzianki to ma on jedną dla nas. Rollins wyzywa The Viking Raiders na pojedynek o mistrzostwo Tag Team dzisiaj na RAW! Ich oponentami mieliby być właśnie on i Buddy Murphy.

 

Ladder Match for United States Championship

Rey Mysterio vs. Andrade

Zwycięzca – Andrade

W trakcie walki Zelina Vega zagrodziła drogę Reyowi do szczytu drabiny co wykorzystał Andrade. Po walce mistrz próbował jeszcze dobić Mysterio jednak przeszkodził mu w tym powracający Humberto Carrillo.

 

Singles Match

Aleister Black vs. Lokalny zawodnik

Zwycięzca – Aleister Black

 

Do ringu zmierza Brock Lesnar w asyście swego menedżera, który sądzi, że wszystko co robi jego klient WWE Universe bierze za coś niepodważalnego. Gdy stwierdził, że mistrz wyjdzie jako pierwszy w Royal Rumble Matchu, a ponadto go wygra to każdy uważał, że właśnie tak będzie w końcu to Brock Lesnar. Paul ponownie przewiduje co czeka nas w nadchodzącą niedzielę. Każdy kolejny uczestnik począwszy od numeru 2 aż do 30 zostanie wyeliminowany przez górną linę, a Bestia dodatkowo upewni się, że tak się stanie. Paul twierdzi, że nie ma nikogo wartego uwagi Brocka. Nagle pojawia się Ricochet, który ma już dość słuchania jak co tydzień Paul opowiada to samo. Ponadto stwierdza, że w jego słowniku nie ma miejsca na słowo „obawa” dlatego też nie martwi stanąć naprzeciwko mistrza WWE. Ricochet wyzywa Lesnara do walki ten jednak ignoruje wyzwanie i wychodzi z ringu. Nie daje on jednak za wygraną i próbuje prowokować Bestię. Powoduje to jej powrót do ringu, gdzie wymierza karę w postaci ciosu w krocze po czym ponownie opuszcza ring.

 

Na backstage’u Charly Caruso przeprowadza wywiad z Randym Ortonem. Żmija komplementuje swojego dzisiejszego oponenta Drew McIntyre’a. Przypomina jednak, że ma on w zanadrzu trzy najbardziej destrukcyjne litery – RKO.

Singles Match

Randy Orton vs. Drew McIntyre

Zwycięzca – Brak

W trakcie walki pojawiło się The O.C., którzy zaatakowali uczestników starcia. Ich napór został jednak odparty. Na koniec Randy wymierzył jeszcze RKO McIntyre’owi, który nie miał jednak dosyć, wziął mikrofon i obiecał, że taka sytuacja się więcej nie powtórzy, a co więcej wymierzy żmii na Royal Rumble Claymore Kick, zwycięży Royal Rumble Match i wystąpi w walce wieczoru WrestleManii.

 

Backstage; wywiad z Charlotte, która mówi, że jest nie tylko zawsze pewna siebie, ale i dobrze przygotowana. Chwilowo pojawia się Becky Lynch, która spogląda jedynie na 10 krotną mistrzynię kobiet. Kontynuując wywiad Flair stwierdza, że tym razem nie zostanie wyeliminowana przez kogoś kto nawet nie powinien brać udziału w Royal Rumble Matchu i zwycięży w niedzielę.

W ringu znajduje się Becky Lynch, która mówi, że Asuka wyświadczyła jej tydzień temu tak naprawdę przysługę. Mistrzyni przypomina, że może Japonka wygrała z nią rok temu na Royal Rumble, ale ostatecznie to przecież ona wyszła z tego zwycięsko, gdyż to jej przypadł Main Event WrestleManii. Ponadto Irlandka wyciągnęła wnioski z ich ostatniej walki i tym razem nie popełni już tych samych błędów.

Singles Match

Kairi Sane vs. Becky Lynch

Zwycięzca – Becky Lynch

Po walce Asuka zaatakowała Becky.

Na backstage’u dowiadujemy się jeszcze od Asuki, że na Royal Rumble Becky nie jest na nią gotowa.

Otrzymujemy video poświęcone pamięci zmarłego niedawno Rocky Johnsona.

 

Tag Team Championship Match

The Viking Raiders vs. Seth Rollins & Buddy Murphy

Zwycięzcy i nowi mistrzowie Tag Team – Seth Rollins & Buddy Murphy

Na backstage’u Seth opowiada o tym, że wszystko co się wydarzyło dziś było im przeznaczone. Jednak w niedzielę wydarzy się coś o wiele większego, gdy Rollins wygra po raz drugi z rzędu zwycięży w Royal Rumble Matchu.

The Street Profits w prześmiewczy sposób opowiadają o wydarzeniach jakie wydarzyły się w WWE w minionym tygodniu. Następnie łączą się ze swoim korespondentem Royal Rumble – R-Truthem, który w wyniku słownej pomyłki zamiast o Royal Rumble opowiadał o Houston.

 

Singles Match

Matt Hardy vs. Erick Rowan

Zwycięzca – Erick Rowan

W trakcie walki Rowan włożył rękę do swojej klatki i ponownie został ugryziony przez jej zawartość.

 

Na backstage’u dostajemy wywiad z Kevinem Owensem i Samoa Joe. Kanadyjczyk mówi, że od teraz ma on wiele wspólnego zarówno z Buddym jak i Sethem, gdyż on także zamierza wystąpić w Royal Rumble Matchu, co więcej zamierza go wygrać. Joe ostrzega swojego partnera, że w sprawach z Rollinsem i jego frakcją zawsze będzie go wspierać, ale w niedzielę to on zostanie zwycięzcą.

Otrzymujemy także wywiad z Mojo Rawleyem, który twierdzi, że ten pas był za długo trzymany w rękach przez tchórzy. Pojawiają się The Singh Brothers, którzy próbują podstępem przypiąć mistrza. Ta sztuka im się jednak nie udaje i ostatecznie kończą oni poobijani przez Mojo.

 

W kwadratowym pierścieniu znajduje się Lana z Lashleyem. Lana ogłasza anulację dnia Ruseva. Próbuje ukazać piękno jej miłości z Bobbym. Fani jednak tego nie rozumieją. Lana podkreśla, że jest to miłość na wieki i w końcu zaakceptowała brak szacunku sympatyków WWE. Jedyne czego para młoda tak naprawdę chciała było zwykłe „dziękuję”.

Mixed Tag Team Match

Lana & Bobby Lashley vs. Liv Morgan & Rusev

Zwycięzcy – Lana & Bobby Lashley

Pod koniec walki Lana przytrzymała nogę Ruseva przez co ten nie zauważył nadchodzącego spearu Lashleya, po którym ten zakończył walkę. Tak kończymy ostatni odcinek Monday Night RAW na drodze do Royal Rumble.