WWE Monday Night RAW 18 września 2023: Raport

Zapraszamy do czytania raportu z najnowszego odcinka WWE Monday Night RAW, który odbył się w Delt Center, Salt Lake City.

Na show zapraszają nas Michael Cole oraz Wade Barrett, a do ringu zmierza Cody Rhodes.

Na samym początku Cody zapytał fanów zgromadzonych na arenie, o czym chcieliby z nim porozmawiać. Następnie zasugerował chęć rozmowy na temat Jeya Uso oraz wydarzeń z ubiegłego tygodnia. Dalsza wypowiedź została przerwana przez Dominika Mysterio, który powiedział, że kiedy Jey Uso dołączy do Judgment Day nadal będzie częścią najbardziej dominującej frakcji w WWE. Następnie dodał, że Rhea Ripley nie pojawi się na RAW z powodu kontuzji, której doznała w ubiegłym tygodniu po ataku ze strony Nii Jax. Dominik dodał, że zwycięstwo jakie odniesie nad Rhodesem zadedykuje Rhei Ripley. Po chwili dopowiedział, że być może dzisiejsza wygrana będzie tym, co zrobi na Ripley wrażenie, by mogła zdefiniować ich związek. Natomiast The Judgment Day jest rodziną, o czym Jey zrozumie kiedy do niej dołączy.

Do ringu przybyli Damian Priest oraz Finn Balor, aby obserwować zmagania swojego kolegi.

Single Match
Cody Rhodes vs. Dominik Mysterio (w/ Judgment Day)

Zwycięzca: Cody Rhodes

Dragon Lee bacznie obserwował zmagania z udziałem Dominika Mysterio, z którym zmierzy się podczas przyszłotygodniowego Monday Night RAW. Na szali zostanie postawione NXT North American Title.

Po walce The Judgment Day zaatakowali Cody’ego Rhodesa, ale Kevin Owens oraz Sami Zayn przybyli mu na pomoc.

Owens powiedział, że Jey Uso powrócił na RAW z jego powodu. Kevin dodał, że Jey wiele zrobił, gdy był częścią The Bloodline, więc zapytał Cody’ego o to, czy sprowadzenie Uso na RAW było dobrym pomysłem? Rhodes odpowiedział, że fani wiedzą dokąd zmierza, a jego zadaniem jest uszczęśliwienie ludzi, natomiast Jey jest jednym z najlepszych wrestlerów na świecie i zasługuje na kolejną szansę. Cody poprosił wszystkich o uzbrojenie się w cierpliwość i pozwolenie Jeyowi na pokazanie swojego nowego oblicza, nie koniecznie tego złego, gdy był częścią The Bloodline.

Sami Zayn dodał, że w pełni podziela zdanie Cody’ego Rhodesa na temat Jeya Uso, więc Kevin stwierdził, że skoro oni mają takie zdanie na temat byłego członka The Bloodline to im zaufa, po czym udał się na zaplecze.

Następnie otrzymaliśmy materiał wideo z udziałem Rhei Ripley oraz Raquel Rodriguez, które miało miejsce podczas zeszłotygodniowego Monday Night RAW. Na szali zostało postawione kobiece mistrzostwo WWE.

Michael Cole potwierdził, że Rhea RIpley opuściła RAW, ponieważ doznała urazu żebra po ataku ze strony Nia Jax, a Raquel wraca do zdrowia po naderwaniu kręgosłupa.

Single Match
Kofi Kingston vs. Ivar (w/ Valhalla)

Zwycięzca: Kofi Kingston

Następnie widzimy Shinsuke Nakamurę kierującego się w stronę ringu. Za nim podąża Seth „Freakin” Rollins, ale Adam Pearce oraz kilku urzędników starają się uniemożliwić mu dotarcie na rampę. Rollinsowi udało się ich ominąć i doszło do brawlu z Nakamurą, który zatrzymali ochroniarze.

Single Match
Shinsuke Nakamura vs. Ricochet

Zwycięzca: Shinsuke Nakamura przez DQ

Po walce Nakamura zaatakował Ricocheta, ale na ratunek przybył mu Seth Rollins. Pomiędzy wrestlerami doszło do wielkiego brawlu, który został zakończony przez urzędników federacji WWE.

Shayna Baszler oraz Zoey Stark czekają na Piper Niven oraz Chelsea Green.

Tag Team Match
Shayna Baszler & Zoey Stark vs. Piper Niven & Chelsea Green

Zwyciężczynie: No Contest

W trakcie walki pojawiła się Nia Jax wyprowadzając Samoan Drop na Stark. Chelsea Green próbowała uciec, ale również została zaatakowana przez byłą mistrzynię kobiet.

Na zapleczu Chad Gable zapytał Adama Pearce, o to co musi zrobić aby otrzymać kolejną szansę na zdobycie Intercontinental Championship. Adam stwierdził, że Chad musi ugruntować swoją pozycję. Nagle do dyskusji włączył się Bronson Reed sugerując, że Gable musi ustawić się na końcu kolejki.

Single Match
Chad Gable (w/ Alpha Academy) vs. Bronson Reed

Zwycięzca: Bronson Reed

Po walce widzimy Kevina Owensa oraz Samiego Zayna kłócących się o Jeya Uso. Nagle były członek The Bloodline skonfrontował się z Owensem twierdząc, że jeśli ten ma mu coś do powiedzenia, powinien zrobić to teraz. Zayn wyjaśnił, że Owens potrzebuje trochę czasu, aby dojść do siebie więc powinni wyluzować.

Do ringu przybyła Becky Lynch jako nowa NXT Women’s Champion. Wrestlerka zasugerowała, że chce wznieść dzierżone mistrzostwo na jeszcze wyższy poziom, dlatego regularnie będzie rzucać open challenge. Do ringu wkroczyła Natalia, która stwierdziła, że chce odebrać kobiece mistrzostwo NXT. Lynch odpowiedziała, że darzy ją wielkim szacunkiem, ale chciała aby zareagował ktoś nowszy.

Becky Lynch (c) vs. Natalya o NXT Women’s Championship

Zwyciężczyni: Becky Lynch

Do ringu przybyli Tommaso Ciampa oraz IMPERIUM.

Single Match
Tommaso Ciampa vs. Giovanni Vinci (w/ Ludwig Kaiser)

Zwycięzca: Tommaso Ciampa

Na zapleczu Byron Saxton przeprowadził wywiad z Sethem Rollinsem. Freakin poprosił Shinsuke Nakamurę o podanie godziny oraz miejsca do ich rewanżowego pojedynku o WWE World Heavyweight Championship.

Single Match
Jey Uso vs. Drew McIntyre

Zwycięzca: Drew McIntyre

W trakcie walki pojawili się członkowie The Judgment Day, ale Damian Priest, Finn Balor oraz Dominik Mysterio zainkasowali superkicki od Jeya Uso. Sytuację wykorzystał Drew wykonując swoją akcję kończącą, po której odniósł cenne zwycięstwo.

Po walce The Judgment Day zaatakowali Jeya Uso, ale na ratunek przybył mu Cody Rhodes wyprowadzając Cross-Rhodes na Dominiku Mysterio. Uściskiem dłoni pomiędzy Uso, a Rhodesem zakończyliśmy Monday Night RAW.