WWE Monday Night RAW: 12 kwietnia 2021 – Raport

Pierwsze RAW po Wrestlemani zawsze dostarcza kibicom wiele emocji oraz powrotów zawodników. Jak było tym razem? Zapraszamy do odczytania raport z czerwonej tygodniówki.

Przed rozpoczęciem RAW doszło do segmentu z udziałem Lashleya. Mistrz WWE wszedł do areny i zaczął przybijać żółwiki z innymi zawodnikami oraz podpisywać autografy. Przeszkodził mu w tym Riddle. Były mistrz Stanów Zjednoczonych wyzwał Bobby’ego na walkę o jego tytuł. All mightly stwierdził, że jest zbyt zajęty, lecz po namowach zgodził się na spotkanie w ringu.

Gala rozpoczęła się od wejścia Lashley’a. Następnie w stronę ringu zaczął się kierować Riddle, lecz Bobby postanowił zaatakować tuż przed kwadratowym pierścieniem.

Singles match #1

Bobby Lashley vs Riddle

Zwycięzca: Bobby Lashley

Na zapleczu wywiad z Rhea Ripley przeprowadził Kevin Patrick.  Australijka stwierdziła, że pokonała Asuka dzięki pewności siebie oraz wiary w swoje umiejętności. Dodała również, że ta pewność siebie pozwoliła jej pokonać Japonkę podczas Wrestlemani, by stanąć się mistrzynią kobiet na RAW.

W ringu już czekają na swoją walkę Shelton Benjamin i Cedric Alexander. Ich przeciwnikami okazują się być powracający Viking Raiders!

Tag team match #2

Vikinig Raiders vs Shelton Benjamin & Cedric Alexander 

Zwycięzcy: Viking Raiders

Na zapleczu Asuka była bardzo zmotywowana, aby odebrać z powrotem swój tytuł kobiet. Stwierdziła, że na Wrestlemani spełnił się jej koszmar, lecz dziś pokaże na co ją stać.

Powracając do ringu, byliśmy świadkami kolejnego powrotu. Tym razem po krótkiej nieobecności pojawia się Charlotte Flair! Była bardzo zniesmaczona, że opuściła w tym roku Wrestlemanie. Wyjaśniła, że jej brak podczas największej ze scen nie był spowodowany przez nią samą. Również zaznaczyła, że gdy wyzwała Japonkę na walkę, ona nie odpowiedziała. Lecz gdy Rhea postawiła wyzwanie przed Asuka, to ona bez zawahania się zgodziła. Skierowała także słowo do wszystkich fanów, którzy uważają, że kradnie szanse innym zawodniczkom by stać się mistrzynią. Flair powiedziała, iż to ona jest kreatorką nowych szans, dlatego oczekuje respektu do swojej postaci. Za to ile włożyła lat, potu i krwi, aby stać na tym miejscu, gdzie jest.

Raw Women’s Championship Match #3

Rhea Ripley (c) vs Asuka

Gdy obie panie walczyły poza ringiem, zaatakowała je Charlotte Flair. Po tym jak powaliła obie zawodniczki, zaczęła świętować na rampie.

Na zapleczu John Morrison oraz The Miz spotykają Maryse. Były mistrz WWE oznajmił, że jego żona będzie dzisiejszym gościem podczas MIZ TV.

W innej części areny Nia Jax wraz z Shayna Baszler oglądają powtórkę z upadku Mandy Rose podczas wejścia na Wrestlemani. W pewnym momencie pojawiła się sama zainteresowana tą akcją. Wytłumaczyła Nia, że traktuje ten incydent dość prześmiewczo. Wówczas wraz z Dana Brooke zaatakowały mistrzynię tag team.

Następnie przenieśliśmy się na plac zabaw, gdzie na huśtawce siedziała Bliss. Alexa opowiadała o tym jak wiele straciła, lecz dzięki ciemnej strony mocy została uratowana. Tą ciemnością był nie kto inny jak The Find. Po chwili wspomnień oznajmiła, że gdy ciemność odeszła, zdała sobie sprawę, że już jej nie potrzebuje. To właśnie ją powstrzymuje przed zrobieniem kolejnego kroku na przód. Bliss oznajmiła, że odblokowała prawdziwe zło i pokazała nową upiorną zabawkę o imieniu Lily.

Pora na akcję w ringu. Do kwadratowego pierścienia zmierzają państwo Mizanian wraz z Johnem Morrisonem. Celem pojawienia się Maryse podczas MIZ TV było ogłoszenie nowego sezonu Miz & Mrs. Następnie panowie zaczęli opowiadać o tym, że gdyby nie ich udział w walce to wyczyn Bad Bunny’ego nie byłby tak spektakularny. Po krótkiej chwili przerwała im muzyka Damiena Priesta. Nie zgodził się z tym, że to Miz i Morrison pomogli gwieździe muzyki. To jego ciężka praca i treningi pozwoliły na taki wspaniały występ na Wrestlemani. Przypomniał również nagłówki większości portali po tej gali “Bad Bunny pokonał The Miza i Johna Morrisona”. Dumna Miza została w ten sposób uniżona i wyzwał Priesta na walkę. Morrison również chciał zmierzyć się z partnerem Bad Bunny’ego. Damian Priest podjął decyzję, że za chwilę zmierzy się jednocześnie z obojgiem.

Handicap Match #4

Damian Priest vs The Miz & John Morrison /w Maryse

Zwycięzcy: The Miz & John Morrison

Tag team match #5

Mandy Rose & Dana Brooke vs Nia Jax & Shayna Baszler

Zwyciężczynie: Nia Jax & Shayna Baszler poprzez wyliczenie

Po krótkiej przerwie w ringu pojawił się MVP. Manager Lashleya stwierdził, że Bobby powinien aktualnie świętować swoją wygraną na Wrestlemani, lecz poczuł się nie szanowany przez Riddla. MVP powiedział również, że absolutnie nikt nie jest w stanie wyjść cało po Hurt Locku. W tym momencie przerwał mu Drew McIntyre. Szkot rzekł, że nie skończył jeszcze z Bobbym i ma zamiar odzyskać tytuł WWE. Po chwili do ringu zaczął zmierzać Braun Strowman, który uważa, że skoro pokonał Shane na Wrestlemani to zasługuje na walkę o tytuł. Następnie rozbrzmiała muzyka Ortona, który pojawił się na rampie. Podobnie jak Braun uważa, że skoro pokonał Finda to zasługuje na powrót na szczyt RAW. Zamieszanie uspokoił Adam Pearce i ustanowił, że zwycięzca walki triple threat zostanie kolejnym pretendntem do tytułu Lashleya.

Tag team match #6

Kofi Kingston & Xavier Woods vs Elias & Jason Ryker

Zwycięzcy: The New Day 

Na ekranie pojawił się Bray Wyatt w Firefly Funhouse. Bray powiedział, że dobrze być tutaj z powrotem wraz z swoimi “prawdziwymi” przyjaciółmi. Dodał również, że nastąpi nowy “sezon”, ponieważ czuje jak odrodzony.

Triple Threat Match

Drew McIntyre vs Randy Orton vs Braun Strowman

Zwycięzca: Drew McIntyre

Po zakończonej walce na rampie pojawił się MVP. Po chwili za pleców T-Bar i Mase zaatakowali Szkota poprzez double chokeslam.