WWE Monday Night RAW 10 lipca 2017: Raport

Jesteśmy tuż po gali Great Balls of Fire, która dla niektórych okazała się bardzo drastyczna w skutkach. Mowa tutaj między innymi o potyczce Brauna Strowmana z Romanem Reignsem, podczas której mocno ucierpiał ten pierwszy. Skupmy się jednak na wydarzeniach, które będą miały miejsce dzisiaj. Przy stole komentatorskim na arenie Toyota Center w Houston witają Michael Cole, Corey Graves oraz WWE Hall of Famer Booker T.

Show rozpoczynamy od pojawienia się Big Cassa. Ten zaczyna swoje promo od prześmiewczego “How you doin?”. Następnie zaczął mówić, że jest przyszłością WWE i pewnego dnia zostanie mistrzem Universal. Publiczności się to nie podoba. Ten jednak wciąż kontynuuje, że to on będzie główną twarzą federacji, że będzie pojawiał się w programach śniadaniowych, na plakatach itp itd. Gdy jednak oznajmił, że nie ma nikogo większego od Big Cassa, na arenie rozbrzmiał theme song Big Showa!

Do czego to doprowadziło? Zobaczcie sami!

Po brawlu z udziałem obydwóch panów dostaliśmy potwierdzenie, że jeszcze dzisiaj w ringu zjawi się Brock Lesnar. Tymczasem czas na oficjalne rozpoczęcie akcji!

Singles Match
Finn Balor vs Elias Samson

Zwycięzca: Finn Balor

Po walce na arenie zjawiają się The Hardy Boyz, który pogratulowali Finnowi zwycięstwa. Po reklamie ci nadal są w ringu i mówi o tym, że po Great Balls of Fire inne tag teamy powinny nazywać ich “obsolete”. To spowodowało oczywiście chanty “delete! delete!”.

Po krótkiej przemowie, czas na akcję! The Hardy Boyz vs Karl Anderson & Luke Gallows!

Tag Team Match
The Hardy Boyz vs Luke Gallows & Karl Anderson

Zwycięzcy: Luke Gallows & Karl Anderson

Po walce w ringu pojawili się The Revival, którzy zaatakowali Matta i Jeffa!

Po reklamach, czas na segment z MizTV:

Pan Niesamowity rozdawał podczas niego pseudo statuetki kolejno dla Bo Dallasa & Curtisa Axela, Maryse, a na końcu dla samego siebie za miano najwspanialszego mężczyzny. Nagle pojawia się Undertaker… a nie jednak, Dean Ambrose. To dopiero niespodzianka. Dochodzi do brawlu, jednak sam Ambrose nie może poradzić sobie z Mizem, Dallasem i Curtisem, więc na pomoc przybiega Seth Rollins! Ten wyczyścił ring. Czyżby powrót The Shield?

Chyba jednak niekoniecznie… Po całym zajściu, za kulisami, Dean Ambrose oznajmia Rollinsowi, że nie potrzebuje pomocy i mu nie ufa. Ambrose chce, żeby Rollins pozostawał poza jego interesami. Dodał także, że nie dojdzie do żadnej reaktywacji.

Tag Team Match
Alexa Bliss & Nia Jax vs Sasha Banks & Bayley

Zwycięzcy: Sasha Banks & Bayley

Po promie Goldusta z produkcji Shattered Dreams, obejrzeliśmy skrót wydarzeń z Great Balls of Fire, a dokładnie Ambulance Matchu. Komentatorzy oznajmili, że Kurt Angle powie dziś w ringu jak ma się stan zdrowia Brauna Strowmana.

Jak się okazuje, promo Goldusta na dziś nie wystarczyło i już teraz czas na walkę z R-Truthem! Trochę szkoda, bo liczyłem, że zobaczymy ją jako main event SummerSlam.

Singles Match
Goldust vs R-Truth

Zwycięzca: Goldust

Po chwili przerwy, czas na generalnego managera RAW – Kurta Angle’a!

Ten oznajmia, że Great Balls of Fire okazało się wielkim sukcesem i nie może doczekać się już przyszłorocznej edycji. Jak zwykle jednak w WWE pewne rzeczy wyrwały się spod kontroli. Po incydencie z karetką Braun Strowman odmówił badań lekarskich i nie wie kiedy ten powróci, ale show musi trwać. Angle wprowadza więc mistrza Universal Brocka Lesnara.

Ten standardowo pojawia się z Paulem Heymanem. Angle przypomniał jak Lesnar pokonał go na WrestleManii lata temu w walce o tytuł WWE, co odebrało mu kilka lat jego kariery, ale wciąż jest pod wrażeniem, że pozostaje on w takiej formie. Myślał, że Samoa Joe będzie tym, który odbierze mu pas, jednak się pomylił. Angle pogratulował mu więc wygranej. Gdy ci już mieli wychodzić (Paul Heyman powiedział, że nie interesuje ich walka na SummerSlam), na arenie rozbrzmiała muzyka Romana Reignsa. Ten chwilę pogadał, potem wszedł Samoa Joe, który również chwilę pogadał i jak to bywa, wszyscy by chcieli walczyć o tytuł. Kurt Angle oznajmił zatem, że za tydzień zobaczymy walkę pomiędzy Reignsem i Joe, a jego zwycięzca trafi na SummerSlam, gdzie zmierzy się z Brockiem Lesnarem o mistrzostwo Univerval.

Po reklamach, Corey Graves dostał wiadomość po czym spotkał się za kulisami z Kurtem Angle:

Wygląda na to, że to coś poważnego, ponieważ Angle powiedział, że za tydzień musi to ogłosić, a konsekwencje mogą być dla niego najgorsze, ponieważ może stracić pracę. Ma jednak nadzieję, że rodzina będzie go wspierać. Graves dodał, że kocha Angle’a i będzie go wspierał.

Tag Team Match
Akira Tozawa & Cedric Alexander vs Neville & Noam Dar

Zwycięzcy: Cedric Alexander & Akira Tozawa

Charly Caruso jest na backstage’u z Sethem Rollinsem. Ta pyta go o co chodziło z Deanem Ambrosem, a Rollins odpowiada, że nie chodziło o pomoc Deanowi Ambrose’owi, tylko o to, aby zamknąć usta The Mizowi. Potem rozmowa przeszła na temat Bray’a Wyatta. Pierwszy w historii mistrz NXT powiedział, że Wyatt wciąż jest oszustem i tchórzem, dziś to on zwycięży.

Singles Match
Seth Rollins vs Bray Wyatt

Zwycięzca: Bray Wyatt

Po walce, Wyatt zniknął, ale pojawił się The Miz ze swoją ekipą w ramach zemsty za wcześniejszy atak. Kto przybiega na pomoc Rollinsowi? Oczywiście, że Dean Ambrose. Ciekawe, czy na SummerSlam zobaczymy jakiś tag team match z tą dwójką.

RAW kończymy rozmową telefoniczną Kurta Angle’a, który mówi przez telefon, że zaprasza tę osobę na następne RAW, ponieważ chce ogłosić to wspólnie. Jest dumny z tej osoby i ma nadzieję, że ona czuje to samo. Kończymy zatem w sposób tajemniczy, jednak już za tydzień okaże się o co chodzi  z tymi telefonami. Kogo przyprowadzi Kurt Angle na RAW? Czy będzie to… Dixie Carter? Wszak, wszystko możliwe. Why not.

Tymczasem to już wszystko na dziś. Pozostaje jedynie zaprosić na najnowsze SmackDown, które już wkrótce.