WWE Monday Night RAW 07 grudnia 2020: Raport

Zapraszam do czytania raportu z najnowszego odcinka czerwonej tygodniówki, która odbyła się w Amway Center w Orlando.

Show rozpoczęliśmy od uczczenia pamięci zmarłego WWE Hall of Famera Pata Pattersona, który zmarł w ubiegłą środę mając 79 lat. Na stage’u pojawił się cały roster WWE z Triple H, Vincem McMahonem, Tomem Phillipsem, Samoa Joe i Byronem Saxtonem na czele.

Do ringu przybył Randy Orton. Otrzymaliśmy pakiet wideo z udziałem The Fienda oraz Alexy Bliss. Viper porównał się do The Fienda twierdząc jednak, że nie musi nosić maski i kiedy nadejdzie jego czas, będzie patrzył diabłu prosto w twarz dając znać, że najgorszy sen jest w jego domu. W międzyczasie zamierza zapukać do drzwi Firefly Fun House, czekając i zastanawiając się nad tym, kto go wpuści do środka. Niespodziewanie na telebimie pojawił się Bray Wyatt. Były lider The Wyatt Family podziękował Ortonowi za dołączenie do niego jednocześnie informując, iż Alexy Bliss nie ma z nim w tym tygodniu. Randy stwierdził, że jest ostatnią osobą, z którą Wyatt powinien pogrywać. Po tych słowach Bray zaprosił swojego rywala do teleturnieju pod tytułem “Let’s Ger Randy”, gdzie nagrodami są Crucix oraz zwłoki Friendship Froga. Uczestnikami show są Mercy The Buzzard, Ramblin Rabbit i Huskus The Pig. Pytanie brzmi, w jaki sposób Orton powinien zostac ukarany. Wszyscy uczestnicy mieli szansę na udzielenie odpowiedzi, ale Wyatt stwierdził, że nikt nie ma racji, ponieważ ON zna właściwą odpowiedź, po czym otrzymaliśmy przebłyski The Fienda. Segment zakończył Orton twierdząc, że chce walki tutaj na RAW, a następnie spojrzał złowrogo w kierunku swojego oponenta.

Komentatorzy WWE zaprezentowali zbliżającą się konfrontację z udziałem Asuki oraz Shayny Baszler. Następnie otrzymaliśmy materiał wideo z wydarzeń, jakie miały miejsce w ubiegłym tygodniu z udziałem Asuki & Lany i Baszler & Nia Jax. Te dwie ekipy zmierzą się ze sobą na TLC, a na szali zostanie postawione WWE Women’s Tag Team Titles.

W narożniku Asuki znalazła się Lana. Pojedynek ten odbył się w stypulacji non-title match.

WWE Women’s Tag Team Champions Nia Jax oraz Shayna Baszler przebywają na zapleczu. Nia jest podniecona, ponieważ Baszler ma okazję do zniszczenia RAW Women’s Champion Asuki. Panie udały się w kierunku kwadratowego pierścienia.

1 walka: Asuka vs. Shayna Baszler

Zwyciężczyni: Asuka

Następnie otrzymaliśmy zapowiedź walki z udziałem Lashleya, Hardy’ego, Kingstona oraz Benjamina. Widzimy The Hurt Business dokuczających młodemu pracownikowi WWE.

Po krótkiej przerwie otrzymaliśmy materiał wideo z udziałem AJ Stylesa i WWE Championa Drew McIntyre’a. Ta dwójka zmierzy się ze sobą podczas gali PPV TLC. W starciu z RAW, Drew i Sheamus zmierzą się z Mizem, Morrisonem oraz Stylesem.

Tom hype’uje mixed tag team match, widząc to co wydarzyło się w ubiegłym tygodniu z udziałem Dany Brooke, Ricocheta oraz członkami RETRIBUTION. Na zapleczu widzimy Ricocheta i Brooke omawiających strategię. Przerwał im Riddle szukający WWE United States Championa Bobby’ego Lashleya oraz The Hurt Business. Sarah Schreiber przeprowadziła wywiad z Daną i jej partnerem. Ricochet jest przekonany, że zaprezentują RETRIBUTION, jakie zmiany wejdą w życie tej nocy. Brooke dodała, że chodzi o pracę zespołową, a RETRIBUTION będą żałować, gdy spróbują ich zlekceważyć.

2 walka: Reckoning and Slapjack vs. Dana Brooke and Ricochet

Zwycięzcy: Dana Brooke i Ricochet

Na zapleczu Keith Lee podszedł do Sheamusa i powiedział, że wszyscy w szatni wiedza, iż to tylko kwestia czasu, zanim Sheamus zaatakuje Drew McIntyre’a.

Komentatorzy WWE pogratulowali Sethowi Rollinsowi i Becky Lynch narodzin córeczki, Roux.

Po krótkiej przerwie w ringu obecni są The Miz i John Morrison zapraszający nas na kolejną odsłonę MizTV. Mike na początku zauważył, że wczoraj był zajęty uczestniczeniem w WWE Tribute To The Troops, a w czwartek pojawi się nowy odcinek Miz & Mrs. Miz przedstawił swojego partnera na Handicap Match, pojawił się AJ Styles razem z Omosem.

Miz przeprosił, gdyż nie mogli znaleźć wystarczająco dużego krzesła dla ochroniarza Stylesa. Omos obserwuje segment od strony ringu, a AJ stwierdził, że woli stać. Miz i Morrison pytają AJ’a o jego plan dotyczący walki z Drew McIntyre’m podczas TLC. Styles stwierdził, iż jest to dość trudne, ponieważ będzie to ich pierwsza potyczka, ale planuje zabrać ze sobą stalowe krzesło i owinąć go wokół szyi mistrza, zanim się złamie. Pretendent dodał, że rozmiar, siła oraz serce nie będą miały znaczenia, kiedy powali Szkota na matę, po czym wejdzie po drabinie i odzyska miejsce na szczycie zostając nowym WWE Championem. Miz przypomniał, że mają szansę na pokonanie Drew i Sheamusa w handicap matchu. Na arenie zjawił się Sheamus, który powiedział, że jest zmęczony osobami uważającymi, iż wkrótce zdradzi swojego przyjaciela, więc ma kilka cennych rad. Przy boku Sheamusa zjawił się mistrz. Panowie udali się do ringu i doszło do brawlu między wrestlerami. Drew dodał, że Miz ma jaja, ale nie te prawdziwe, które Maryse trzyma w swojej torebce. Tym akcentem zakończyliśmy MizTV.

Następnie otrzymaliśmy materiał wideo potwierdzający konfrontację Ortona z Wyattem.

3 walka: Kofi Kingston vs. Shelton Benjamin

Zwycięzca: Kofi Kingston

Po walce Kofi i Woods celebrowali zwycięstwo. W między czasie Cedric zawołał Kingstona do ringu twierdząc, że jest zmęczony faktem, iż członkowie The New Day mają szczęście, więc zamierza zrobić z nim, to samo co z Woodsem.

4 walka: Kofi Kingston vs. Cedric Alexander

Zwycięzca: Cedric Alexander

Następnie otrzymaliśmy skrót z pojedynku Jeffa Hardy’ego i Eliasa – Symphony of Destruction. Wciąż przed nami walka Jeffa z WWE United States Championem Bobbym Lashleyem w non-title matchu.

Po krótkiej przerwie Tom zaprezentował materiał wideo poświęcony zmarłemu byłemu WWE Intercontinental Championowi Patowi Pattersonowi.

5 walka: 2-on-3 Handicap Match: Sheamus and Drew McIntyre vs. AJ Styles, The Miz and John Morrison

Zwycięzcy: AJ Styles, The Miz i John Morrison

Spikerzy potwierdzili, że w RAW Talk udział wezmą: Drew McIntyre, Nia Jax, Shayna Baszler, Shelton Benjamin oraz Cedric Alexander.

W przyszłym tygodniu Lana zmierzy się z Nia Jax. Na zapleczu widzimy Lanę, która zamartwia się przed walką z JAX. Żona Ruseva uważa, iż wspólnie z Asuką mogą zdobyć WWE Women’s Title, ale nie ma możliwości, aby mogła w pojedynkę pokonać JAX. Asuka nie wytrzymała i zaczęła krzyczeć na Lanę, że ta może pokonać Jax i powinna uwierzyć w siebie, gdyż zostaną WWE Women’s Tag Team Champions.

Następnie Charly Caruso zapytała o przypadkowego Brogue Kicka wykonanego przez Sheamusa mistrzowi WWE. Sheamus wie, że Drew wróci tutaj, aby skopać mu tyłem, więc będzie próbował zrobić to samo, ale akcja kończąca nie została celowo wykonana. Drew podbiegł i doszło do drobnego brawlu z udziałem wrestlerów.

Akcja przeniosła się pod catering. Producent WWE Pat Buck próbował przerwać ich walkę. Panowie po raz kolejny połączyli siły i sprowadzili Bucka na stół cateringowy. Sheamus powiedział, że to kolej Drew, aby kupił piwo, po czym udali się w dalszą część areny.

W ringu obecni są WWE United States Champion Bobby Lashley oraz MVP. Widzimy fragment zeszłotygodniowego wydarzenia, w którym Lashley wystawił Riddle’a. Na zapleczu do Jeffa dołączył Riddle, który zaczął mówić o The Hurt Business. Następnie zaproponował nawiązanie współpracy i stworzenie The Hardy Bros. Jeff nie był zainteresowany propozycją, która go zirytowała. Riddle dodał, iż ich finisher może nazywać się Bro-etry In Motion. Jeff nie wytrzymał i stwierdził, że musi udać się do ringu, ponieważ czeka go teraz walka.

6 walka: Bobby Lashley vs. Jeff Hardy

Zwycięzca: Bobby Lashley

Po walce na arenie pojawił się Riddle próbujący ochronić Jeffa przed atakiem ze strony jego przeciwników.

Na zapleczu widzimy Randy’ego Ortona. Do jego szatni zapukała tajemnicza osoba, jednak gdy Viper otworzył drzwi pojawił się Ramblin Rabbit. Podopieczny Braya Wyatta stwierdził, że nie może się doczekać najbliższej walki.

7 walka: Randy Orton vs. Bray Wyatt

W trakcie pojedynku przed próbą wykonania RKO, zgasły światła. Na arenie pojawił się The Fiend wykonujący swoją akcję Mandible Claw. Tym akcentem zakończyliśmy kolejny odcinek Monday Night RAW.