WWE Monday Night RAW 03 stycznia 2022: Raport

Pora na pierwszą tygodniówkę w 2022 roku! I nie jest to byle jaka okazja, gdyż ten rok rozpoczniemy z przytupem. Już dziś czekają nas starcia zarówno o mistrzostwo Stanów Zjednoczonych, jak i o tytuł Tag Team kobiet. Ponadto dowiemy się co czeka na czerwonej tygodniówce Brocka Lesnara i kto będzie jego najbliższym przeciwnikiem.

 

 

Show rozpoczyna jednak Paul Heyman, który przedstawia się jako adwokat nowego mistrza WWE Brocka Lesnara i zaprasza go na arenę. Świeżo upieczony mistrz zwraca się do Romana Reignsa życząc mu, aby jak najszybciej doszedł do siebie. Następnie Brock dziękuje swemu adwokatowi za ustanowienie go wolnym agentem oraz za pozostałą pomoc jaką od niego otrzymał, która sprawiła, że teraz stoi w ringu ponownie jako mistrz. Paul skupia się na opisie potencjalnych pretendentów do tytułu. Krytykuje zarówno Setha Rollinsa, Kevina Owensa, jak i Bobby’ego Lashleya. Jednak w stosunku do byłego już mistrza rozpływa się w superlatywach.

 

Na zapleczu widzimy przygotowującego się do starcia Randy Ortona. Dołącza do niego Riddle, który uważa że pomysł z Migosami był fantastyczny. Planuje on teraz zostać raperem jednak Żmija wybija mu ten pomysł z głowy. Orton podkreśla, że jego partner powinien więcej się go słuchać, gdyż dobrze na tym wychodzą.

Tag Team Match

RK-BRO vs. Alpha Academy

Zwycięzcy – Alpha Academy

 

Mixed Tag Team Match

Akira Tozawa & Tamina vs. Reggie & Dana Brooke

Zwycięzcy – Reggie & Dana Brooke

 

W ringu jest już Becky Lynch, która nie rozumie dlaczego ludzie uważają, że kiedy zmienia się rok, to nagle życie również zmieni się na lepsze. U Irlandki nic się nie zmienia – wciąż jest mistrzynią, nikt nie jest w stanie jej pokonać. Becky jednak poświęciła trochę czasu na przemyślenia kim się obecnie stała. Uważa się za dzieło sztuki. Na arenie jednak pojawia się Liv Morgan, która mówi, iż od dzieciństwa marzyła o swojej szansie na mistrzostwo. Mistrzyni jednak odpowiada jej, że zostanie ją dopiero wtedy, gdy ta przejdzie na emeryturę. Do ringu wchodzi także Bianca Belair, która ma dość cotygodniowej paplaniny Becky, która proponuje, że panie powinny między sobą rozstrzygnąć kto ma być nowym pretendentem, a następnie dać jej znać. Sprawia to, iż w ringu wybucha brawl między paniami, z którego ostatecznie zwycięsko wyszła Becky.

 

Na zapleczu Seth Rollins wraz Kevinem Owensem zastanawiają się jaki wykonać teraz ruch, w jaki sposób pokonać dzisiejsze przeszkody. Kanadyjczyk przygotował specjalny plan, który ma sprawić, iż oboje znajdą się w walce wieczoru WrestleManii.

 

Women’s Tag Team Championship Match

Carmella & Zelina Vega vs. Nikki A.S.H. & Rhea Ripley

Zwycięzcy – Carmella & Zelina Vega

 

Tag Team Match

The Street Profits vs. Apollo Crews & Commandor Azeez

Zwycięzcy – The Street Profits

 

Na zapleczu Doudrop ma dość tego, że jedynymi pretendentkami do tytułu w ostatnim czasie są Bianca Belair i Liv Morgan. Sonya Deville proponuje jej zatem walkę w przyszłym tygodniu z paniami, a zwyciężczyni tego starcia zmierzy się z Becky Lynch na Royal Rumble.

 

WWE United States Championship Match

Damien Priest vs. Dolph Ziggler

Zwycięzca – Damien Priest

 

Na zapleczu Austin Theory prosi Chairmana WWE o rewanż z Finnem Balorem. Ten jednak ma dla niego coś lepszego – znajdzie się w Royal Rumble Matchu, który może mu otworzyć drzwi do wielkiej kariery.

 

W ringu jest już The Miz, który twierdzi, że nie musi już niczego nikomu udowadniać. Jest jedynym w historii dwukrotnym Grand Slam Championem. A-Lister jako przyczynę swojej porażki obwinia Beth Phoenix. Sam Edge natomiast zasłużył na porażkę na to co zrobił mu i jego małżonce w zeszłym tygodniu. Mizanin nie rozumie jaki typ mężczyzny chowa się za swoją żoną. Maryse przytakuje mu, podkreślając jednocześnie, iż jest przystojny i kochany. Natomiast jeżeli jeszcze raz spotka na swojej drodze Beth, to uderzy ją w twarz. Nagle na stage’u pojawia się Edge wraz ze swoją małżonką. Kanadyjczyk uważa, że nie jest zdziwiony postawą swojego niedawnego przeciwnika, który każdą swoją porażkę musi usprawiedliwiać. Jednak ma on dla niego propozycję, by się zrewanżować. Proponuje on starcie drużynowe The Miz & Maryse vs. Edge & Beth Phoenix na Royal Rumble. Miz jednak wyśmiewa tę ofertę stwierdzając, że nie jest ona poważna. Po chwili jednak zmienia zdanie i zgadza się na walkę. Doprowadza to do wściekłości Maryse, która po chwili zostaje spacyfikowana ciosem od Beth.

 

Singles Match

A.J. Styles vs. Omos

Zwycięzca – Omos

 

Fatal 4 Way Match

Seth Rollins vs. Big E vs, Kevin Owens vs. Bobby Lashley

Zwycięzca – Bobby Lashley

Zwycięstwo to oznacza, iż Bobby Lashley został pretendentem do mistrzostwa WWE i zmierzy się on z Brockiem Lesnarem na Royal Rumble. Na koniec dowiadujemy się również, iż w piątek Brock zjawi się na SmackDown.