WWE i COVID-19. Co wiemy po informacji o zakażeniu Drew McIntyre’a?

Tuż przed ostatnim RAW, WWE ogłosiło, że Drew McIntyre uzyskał pozytywny wynik testu na koronawirusa i musi przejść kwarantannę. Okazuje się jednak, że sprawa jest o wiele grubsza i z COVID-19 ma zmagać się nie tylko WWE, ale również AEW i Impact Wrestling.

Skupmy się jednak na federacji Vince’a McMahona. W ostatnim wydaniu Wrestling Observer Radio, Dave Meltzer wyjawił, że oprócz McIntyre’a, pojawiły się trzy kolejne przypadki zarażonych osób. Wśród nich jest gwiazda SmackDown, która została już wycofana z nadchodzących programów oraz zawodnik NXT.

Jeśli chodzi o WWE Championa, ponoć wynik testu był znany w niedzielę, na dzień przed RAW. Podczas gdy sam zawodnik stwierdził, że nie ma żadnych objawów, zdaniem Meltzera, Drew zmaga się jednak z łagodnymi objawami. Jego zdaniem, jest także mało prawdopodobne, aby osoby takie jak Hulk Hogan, Jimmy Hart, czy Goldberg byli w bezpośrednim niebezpieczeństwie zarażenia się wirusem.

Wielu fanów zauważyło brak kilku zawodników na ostatnim RAW. PWInsider donosi, że nie ma to wpływu z COVID-19. Asuka, Shelton Benjamin, Cedric Alexander, Ricochet i Nikki Cross mieli być za kulisami, jednak WWE z nieznanych powodów zdecydowało się nie umieszczać ich w show.

Na RAW zabrakło również Angela Garzy. Ten wziął jednak udział w programie RAW Talk oraz w tapingach WWE Main Event. Tam zawalczył z Akirą Tozawą, a Slapjack z grupy RETRIBUTION zmierzył się z Humberto Carrillo.