WWE Friday Night SmackDown 16 października 2020: Raport

Rozpoczynamy pierwsze SmackDown po drafcie. Odświeżony roster, walka o pas Universal w karcie tak więc zapowiada się ciekawy epizod niebieskiej tygodniówki! Podobnie sądzą Triple H i Stephanie McMahon, którzy otworzyli galę stojąc w ringu. Wszystkiemu z rampy przyglądała się znaczna większość rosteru SmackDown. Hunter i Steph poinformowali fanów o atrakcjach przyszykowanych na dziś oraz powitali kilka nowych gwiazd na SmackDown – Kevina Owensa, Aleistera Blacka czy Street Profits. Po raz pierwszy w ThunderDome wraz z rosterem na rampie, pojawił się także Daniel Bryan. W pewnym momencie Dolph Ziggler i Robert Roode zaatakowali Street Profits, z czego urodził się brawl, w którym udział wzieli wszyscy zawodnicy! Ludzie latali, padali oraz byli rzucani, aż w końcu rozbrzmiała muzyka Larsa Sullivana, który pokazał gdzie raki zimują Kalisto, Apollo Crewsowi i Shorty’emu G. Z ringu Larsa przegonił Jeff Hardy, który zaatakował zawodnika, z którym jeszcze dziś stanie w kwadratowym pierścieniu. Sullivan wyleciał z ringu, a Jeff był już gotowy na starcie, które czekało nas tuż po reklamach!

Match #1
Lars Sullivan vs. Jeff Hardy

Po kilkuminutowej walce Lars Sullivan wykonał Freak Accident i przypiął Hardy’ego.

Zwycięzca: Lars Sullivan

Wideo przedstawiające Biance Belair.

New Day przed swoją walką w segmencie w ringu wspominają wszystkie wyjątkowe momenty. Dziękują sobie wzajemnie za te ostatnie lata i robi się emocjonalnie.

W gorilla position Sheamus, Nakamura i Cesaro zapytani są o to, co znaczy dla nich zmierzenie się z New Day w ich pożegnalnej walce. Panowie mówią, że zamierzają zepsuć im to pożegnanie i będzie to nie tylko pożegnanie z New Day na chwile obecną, ale na zawsze.

Widzimy wideo, na którym ludzie związani z FOX dają swoje typy dotyczące walki Strowman vs. Reigns o pas Universal.

Match #2
The New Day vs. Cesaro, Nakamura & Sheamus

Big E przypiął Sheamusa po wykonaniu Midnight Hour wraz z Xavierem Woodsem.

Zwycięzcy: New Day

Otis w wywiadzie zapytany jest, co teraz go czeka. Przerywa mu Sami Zayn, który mówi, iż Otis został sam. Mistrz IC dodaje, że na świecie są zwycięzcy oraz są tacy ludzie jak Otis. Mr. Money in the Bank nie wytrzymuje i popycha Zayna, a ten upada na ziemie.

Daniel Bryan pojawia się w ringu! Daniel rozpływa się nad zawodnikami, którzy zasilili SmackDown w wyniku draftu i mówi, że nie może doczekać aby spotkać się w ringu z Kevinem Owensem, Aleisterem Blackiem czy Apollo Crewsem. Przerywa mu muzyka Setha Rollinsa. ex-Monday Night Messiah poczuł się nieco urażony tym, że Bryan go pominął w tej wyliczance. Rollins pyta Daniela czy jest z nim czy przeciwko niemu, a Seth ma Bryana za mądrego człowieka i wierzy, że American Dragon pomoże mu w ukształtowaniu przyszłości tego biznesu. Bryan odpowiada, że chce robić wiele rzeczy dla lepszej przyszłości, jednak wytyka Sethowi, że jego wizja jest krótkowzroczna i głupia. Dochodzi do brawlu, który wygrywa Bryan i gdy Seth ma już uciekać na stage, wtedy słyszymy theme Rey’a Mysterio, co powoduje, że Seth na wstecznym wraca do ringu. Dominick i Rey mają przewagę liczebną i wtedy do tej grupki dołącza Murphy. Na początku wydaje się, że pomoże Sethowi, jednak atakuje on Rollinsa! Seth zdołał po chwili zbierania lania uciec. Murphy wyciąga rękę na zgodę do samców alfa w rodzinie Mysterio, jednak Ci odrzucają ten gest pokoju.

Match #3
WWE SmackDown Tag Team Championship
Street Profits (c) vs. Dolph Ziggler & Robert Roode

Ziggler i Roode we dwójkę atakują Forda w ringu i robią to w narożniku na tyle długo, że dochodzi do dyskwalifikacji we wczesnej fazie starcia.

Zwycięzcy: Street Profits przez DQ

Po walce Montez Ford ma ostatnie słowo wykonując Frog Splash na stojących w ringu Roode’a i Zigglera. Street Profits są również i moralnymi zwycięzcami tego starcia.

Czas na podpisanie kontraktu na walkę Sashy Banks z Bayley! Adam Pearce jako mini GM prowadzi to wydarzenie. Sasha podpisuje kontrakt jako pierwsza, mówiąc przy tym, że czekała na to od dawna. Bayley zgadza się z nią i cieszy się, że zrzuciła zbędny bagaż w postaci Banks, teraz może się skupić na kontynuowaniu swojego rekordowego title reignu. Bayley wyjaśnia, że odwróciła się od Sashy po prostu zanim “The Boss” zdążyła to zrobić sama. Banks odpowiada, że nie zamierzała odwrócić się od Bayley, bo gdyby chciała, mogła to zrobić już kilka lat temu. Zamiast tego, to ona zadzwoniła pierwsza do Bayley, gdy ta została sama w NXT, po debiutach w main rosterze Charlotte, Sashy i Becky. To Sasha wciągnęła Bayley do głównego rosteru, gdy potrzebowała tag team partnerki. Pretendentka kończy na tym, że pomagała Bayley przy każdej okazji w obronie tego tytułu, a na Hell in a Cell po prostu zamierza skończyć jej karierę. Bayley na te słowa reaguje w ten sposób, że aż wycofuje się z ringu i co ważniejsze… nie podpisuje kontraktu. Sasha nazywa byłą przyjaciółkę tchórzem, jednak w Hell in a Cell nie będzie miała gdzie uciec. Przypominam: Bayley nie podpisała kontraktu.

Main Event
WWE Universal Championship
Roman Reigns (c) vs. Braun Strowman

Roman wygrywa po zapięciu gilotyny na Braunie.

Zwycięzca: Roman Reigns

Po walce Jey Uso pojawił się na stage’u i zaczął spoglądać w kierunku Romana. Mistrz Universal poczęstował wstającego Strowmana Spearem. Uso zaczął iść w kierunku kwadratowego pierścienia. Heyman podarował Romanowi w tym czasie krzesło, oczywiście do obrony koniecznej. Big Dog zaczął okładać Strowmana tym podarowanym krzesełkiem, mówiąc jednocześnie do Jey’a, że jeżeli może zrobić coś takiego Braunowi, to niech wyobrazi sobie, co czeka Uso na Hell in a Cell. Jey w końcu wchodzi do ringu, a Roman rzuca krzesło na mate i mówi, że kocha kuzyna i nigdy nie zrobiłby mu krzywdy. Reigns podsuwa krzesło Jey’owi i odwraca się od niego, czekając na atak z jego strony. Wydaje się, że Uso nie jest w stanie tego zrobić, jednak niespodziewanie Jey atakuje w końcu Reignsa, gdy ten zaczął się już odwracać. Najpierw częstuje go Superkickiem, aby za chwilę chwycić za krzesło. Sędziowie i załoga backstage’owa zaczyna odciągać Uso i ten moment wykorzystuje Roman wykonując Superman Punch. Theme songiem Romana, który z tytułem udaje się na stage kończymy ten odcinek SmackDown.