WWE Friday Night SmackDown 27 listopada 2020: Raport

Czas na pierwszy epizod SmackDown po Survivor Series! Niebieską tygodniówkę otwiera Jey Uso, który wychwala swojego kuzyna, mistrza Universal – Romana Reingsa. Uso nie skończył go jednak zapowiadać, ponieważ przerwała mu właśnie muzyka Big Doga. Panowie oglądają wspólnie video package przedstawiający wydarzenia z Survivor Series. Po zakończonym materiale, Reigns krytykuje Jey’a za jego pojawienie się w walce wieczoru, gdyż nie potrzebował on pomocy w walce z Drew McIntyrem. Roman mówi, że Jey i jego drużyna przegrała Survivor Series Match, ponieważ nie bała się bliźniaka, a nie bała się go, ponieważ go nie szanują… a jeżeli nie szanują jego, to nie szanują Romana. Mistrz Universal ostro komentuje ostatnie porażki Jey’a po czym opuszcza ring, zostawiając w kwadratowym pierścieniu samego Uso. Po chwili na zaplecze zmierza również sam Jey, który mija się z Otisem. Były posiadacz walizki Money in the Bank ma zmierzyć się z Kingiem Corbinem, jednak nagle zostaje zaatakowany krzesłem przez Jey’a Uso!

Po reklamach Dolph i Roode wychodzą do ringu, po drodze śmiejąc się z losu Otisa. Zmieniają jednak szybko temat na Street Profits, zapowiadając, że chcą zdobyć tytuły SmackDown Tag Team. To oczywiście powoduje, że natychmiast na rampie pojawiają się sami mistrzowie. Są oni wdzięczni, w związku ze świętem dziękczynienia, za walkę z New Day. Montez Ford nazywa Dolpha Zigglera… Shawnem Michaelsem, co nieco o Robercie Roode dodaje też Angelo Dawkins. Obie drużyny są już gotowe do walki i zaczynamy dziś pierwszy pojedynek na gali!

Match #1
Tag Team Match
Street Profits vs. Dolph Ziggler & Robert Roode

Robert Roode wygrał przez Roll-Up na Montezie Fordzie.

Zwycięzcy: Dolph Ziggler & Robert Roode

Na zapleczu widzimy wywiad z Danielem Bryanem, który jest pytany o taktykę na walkę z Samim Zaynem. American Dragon mówi, że Sami ma urojenia, sądząc, że jest najlepszym mistrzem Interkontynentalnym oraz, że każdy chce go dopaść. Daniel nie chce dopaść Zayna… chce tylko jego tytułu mistrzowskiego.

Po reklamach widzimy kolejny wywiad. Tym razem na pytania odpowiadają Rey, Dominik, Aalyah i Murphy. Rey mówi, że jest wdzięczny za to, że jest w stanie widzieć, jak wystartowała kariera jego syna, jaką dojrzałą kobietą stała się jego córka oraz, że Murphy zdał sobie sprawę, jak złym człowiekiem był Seth Rollins. Przerywa to wszystko King Corbin, który mówi, że Rey nie przekazał żadnego talentu swojemu synowi oraz sugeruje, że Murphy korzysta tylko ze znaczenia nazwiska Mysterio, gdy jeszcze jest coś warte i że za rok już go przy nich nie będzie.

Video package poświęcony Undertakerowi oraz jego pożegnaniu podczas Survivor Series.

Sami Zayn przed walką z Danielem Bryanem mówi w ringu, że nie szanuje święta dziękczynienia, podczas którego szare masy napychają się bezbronnymi, uprawianymi na fermach, indykami. Tylko jedna osoba dziś powinna dziękować i jest to Daniel Bryan, który po miesiącach płakania, że gdyby on był mistrzem IC to pas byłby co tydzień broniony i coś by znaczył, w końcu może walczyć z mistrzem. Zayn przypomina, że Daniel miał już swoją szansę, aby wygrać tytuł i było to na WrestleManii, gdzie Zayn pokonał Bryana. Teraz oficjele chcą sabotować title reign Samiego Zayna, podkładając mu kłody pod nogi.

Match #2
Singles Match
Sami Zayn vs. Daniel Bryan

Sami Zayn chciał uciec na zaplecze, pobiegł za nim Daniel Bryan, jednak po chwili, gdy sędzina doliczyła do ośmiu, na arenę wrócił sam Zayn, który zdążył wpaść do ringu przed zakończeniem liczenia.

Zwycięzca: Sami Zayn przez Count Out

Jak się szybko okazało, w gorilla position Bryana zaatakował Jey Uso! Powstrzymał go Kevin Owens.

Po reklamach Jey Uso przechwala się Romanowi, co takiego dziś zrobił. Kevin Owens dołącza do nich i mówi, że ma dość tego, że problemy rodzinne Uso i Romana mają wpływ na wszystkich na SmackDown, Roman traktuje swoją rodzinę jak śmieci. KO odchodzi, a Roman nakazuje Jey’owi zająć się tą sprawą, ponieważ Owens nie boi się Romana.

Przed walką Bianci Belair z Natalyą do stolika komentatorskiego dosiada się Bayley!

Match #3
Singles Match
Natalya vs. Bianca Belair

Bianca wygrywa przez Roll-Up

Zwyciężczyni: Bianca Belair

Na zapleczu Adam Pearce i Paul Heyman o czymś rozmawiają, nie wiemy jednak o co chodzi.

Match #4
Singles Match
Murphy vs. King Corbin

Murphy przypina Corbina z lekką pomocą Dominika, który najpierw odwrócił uwagę Corbina, aby następnie zdjąć nogi Murphy’ego z lin, by sędzia nie przerwał pinu.

Zwycięzca: Murphy

Corbin po walce mówi, że była to walka czterech na jednego, jednak nie ma się co dziwić, ponieważ rodzina Mysterio to tchórze. Pada wyzwanie na rewanż w przyszłym tygodniu, tym razem Corbin ma być jednak przygotowany.

Już wiemy, o czym Paul i Adam rozmawiali na backstage’u! W walce wieczoru zobaczymy starcie Kevina Owensa z Jey’em Uso.

Przenosimy się na zaplecze, gdzie Big E i Apollo grają papierową kulką w koszykówkę, a za kosz robi… kosz na śmieci. Przerywa im te tańce i swawole Sami Zayn, który mówi, że ma zaraz wywiad i oni mu przeszkadzają. Big E komentuje title reign Zayna, który opiera się tylko na count outach i innych nieczystych zwycięstwach. Sami odpowiada, że ostatni title reign z pasem IC Big E’go miał miejsce lata temu i był godny zapomnienia. Były członek New Day reaguje na to entuzjastycznie i ściska jego dłoń, którą trzyma niepokojąco długo. Gdy puszcza, Kayla Braxton pyta się o umówiony wcześniej wywiad, jednak „obity” Zayn rezygnuje z niego.

Wracamy do komentatorów, gdzie nagle wjeżdża na trzecim fotelu Billie Kay! Daje Corey’owi i Michaelowi po jednej sztuce swojego CV i mówi, że ma doświadczenie w mówieniu i będzie bardziej niż szczęśliwa przejęciem tej roboty od tego momentu. Cole daje znać gestem ręki, by program przeszedł do czegoś innego.

Carmella daje promo, w którym mówi, że jest zadowolona, ponieważ Sasha i Bayley skończyły swoje dziecinne gierki. Teraz każdy będzie mógł się przekonać, kto jest najbardziej dominującą kobietą na SmackDown. Kiedyś Carmella tańczyła dla fanów i robiła, co chcieli, ale zatraciła w tym siebie. Teraz, każdy robi to, co Carmella chce. Strzela ona palcami, by dostać kieliszek szampana i dostaje go… jednak od Sashy Banks! Mistrzyni kobiet SmackDown atakuje Carmelle!

Main Event
Singles Match
Jey Uso vs. Kevin Owens

Jey zaatakował Kevina krzesłem powodując dyskwalifikację.

Zwycięzca: Kevin Owens przez DQ

Po starciu Jey dalej atakuje Kevina krzesłem, jednak w pewnym momencie KO kontruje i wyprowadza Stunner! Teraz to Owens bije krzesłem jednego z bliźniaków Uso. Owens zwraca się do obiektywu, mówiąc bezpośrednio do Romana, że się go nie boi. Jeśli Reigns ma z tym problem, to niech powie to Kevinowi prosto w twarz.