Will Ospreay w natarciu – Czy Brytyjczyk zdobędzie mistrzostwo IWGP na Sakura Genesis?

4 kwietnia na gali Sakura Genesis, Will Ospreay zmierzy się z Kotą Ibushim w starciu o mistrzostwo IWGP World Heavyweight. Dla Brytyjczyka będzie to niewątpliwie najważniejszy sprawdzian w karierze i ma naprawdę duże szanse, aby zdać ten egzamin.

Ponad tydzień temu, lider The United Empire wygrał New Japan Cup 2021 i zagwarantował sobie pojedynek mistrzowski na Sakura Genesis. W finale pokonał odwiecznego rywala Shingo Takagiego, a po zakończeniu walki zaskoczył świat atakiem na swoją dziewczynę, Bea Priestley. Tamte wydarzenia skłoniły mnie do napisania krótkiego felietonu na temat Willa i jego przyszłości w najpopularniejszej japońskiej federacji wrestlingu.

Byłem zdania, że to Takagi wyjdzie zwycięsko, mimo że Commonwealth Kingpin był w ostatnim czasie mocno pushowany i dużo mówiło się o tym, iż nastał idealny czas, by wypłynął na głębokie wody. Niespełna dwa lata temu, Japończyk przegrał z Ospreay’em w decydującym starciu Best of Super Juniors 26. Panowie stworzyli niesamowite widowisko, które zachwyciło wrestlingową społeczność i bez dwóch zdań ich walka była jedną z najlepszych, jak nie najlepszą w 2019 roku. Will już wtedy pokazał światu, że jego kariera w dywizji junior dobiega końca i prędzej czy później trafi do heavyweightów, aby zdobyć najważniejszy tytuł w New Japan Pro Wrestling, który od zawsze był jego głównym celem.

Starcie z finału NJC było ich trzecim w historii, a więc byliśmy świadkami trylogii. Will Ospreay został największym wygranym rywalizacji z Takagim, bo zgarnął dwa puchary i jeszcze potem mistrzostwo IWGP Jr. Heavyweight. Kolejne zwycięstwo z Dragonem ponownie może zaprowadzić Ospreay’a do osiągnięcia wielkiego sukcesu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Will 4 kwietnia dołoży do swojej kolekcji następny tytuł, ale tym razem ten najbardziej prestiżowy. 

W jaki sposób Billy może ograbić Ibushiego ze złota, które Golden Star posiada od czasu Wrestle Kingdom? 

I tutaj mogę wrócić do tematu Bea Priestley, którą Ospreay zaatakował po swoim triumfie. Mam teorię, że ten ruch miał na celu wprowadzić zmieszanie w Kocie Ibushim, który był zdziwiony decyzją swojego następnego oponenta. Anglik atakuje swoją partnerkę i mówi, że poświęci dosłownie wszystko, aby odnieść sukces – gdzieś musi być ten przysłowiowy haczyk, który finalnie doprowadzi nas do wyjaśnienia tej sprawy. Widziałem kilka opinii, że na SG Priestley będzie kluczowym elementem, który doprowadzi Ospreay’a do wiktorii z Ibushim, a cały teatrzyk z atakiem był jedynie formą manipulacji.

Kota Ibushi vs. Will Ospreay… IWGP World Heavyweight Championship Match. Na papierze kandydat na walkę roku, bo w końcu mamy tu dwóch fenomenalnych wrestlerów, którzy przy odpowiednim bookingu i czasie mogą stworzyć arcydzieło. Według mnie obaj mają 50% szanse na wygraną i ciężko wskazać faworyta, bo z jednej strony mamy będącego na fali Willa, a z drugiej obecnego mistrza Kotę Ibushiego, który po latach dobił się do głównego mistrzostwa w organizacji.

CZY OSPREAY ZGARNIE TYTUŁ IWGP WORLD HEAVYWEIGHT?

Will Ospreay kroczy mistrzowskim szlakiem, który najprawdopodobniej prowadzi go do zdobycia IWGP World Heavyweight Title. Czy niedzielna gala okaże się dla wyspiarza szczęśliwa? Ciężko przewidzieć, ale jeśli NJPW będzie gotowe postawić na projekt: Will Ospreay mistrz IWGP – jest to bardzo możliwe. Kota Ibushi panuje już prawie 4 miesiące… całkiem spory okres czasu, aczkolwiek Japończyk zasługuje na o wiele dłuższy title run. Ospreay walczył z Ibushim już kilka razy i przeważnie opuszczał ring jako przegrany. Ostatnio spotkali się podczas G1 Climax 30, wtedy górą był obecny mistrz IWGP, który zresztą zwyciężył w całym turnieju.

Teraz sytuacja jest nieco inna. Oficjele New Japan widzą w obecnym RevPro Championie wielką gwiazdę spoza Japonii, która może zbliżyć się do sukcesów innego popularnego gajina… Kenny’ego Omegi. William jest na dobrej drodze, by powtórzyć sukces The Cleanera i być kolejnym mistrzem IWGP wagi ciężkiej, który wcześniej miał udaną i sukcesywną przeszłość w dywizji juniorów. Wszystko zależy od tego, czy federacja zdecyduje się już teraz na Ospreay’a, jako głównego mistrza.