Topowa gwiazda NJPW przedłuża kontrakt z federacją

Legendarny wrestler i niewątpliwie jeden z największych gwiazdorów w historii New Japan Pro Wrestling, ogłosił, że podpisał nowy kontrakt z japońską federacją.

Hiroshi Tanahashi podpisał nową umowę z NJPW. ACE opublikował w piątek swoje zdjęcie na Twitterze, ogłaszając, że przedłużył kontrakt z firmą. Tanahashi nie ujawnił długości swojej nowej umowy. Przez wiele lat New Japan utrzymywało swoich zapaśników na rocznych kontraktach. Ale firma przeszła na system wieloletnich kontraktów dla swoich zapaśników po odejściu AJ Stylesa i Shinsuke Nakamury w 2016 roku.

45-letni Tanahashi spędził całą swoją karierę w wrestlingu głównie na ringach New Japan Pro Wrestling. Ukończył naukę w New Japan Dojo, a następnie zadebiutował na ringu w październiku 1999 roku.

Jego pierwsze panowanie z tytułem IWGP Heavyweight rozpoczęło się w lipcu 2006 roku. To wtedy Hiroshi wygrał turniej o mistrzostwo IWGP, gdy tytuł został zwakantowany po zwolnieniu z federacji Brocka Lesnara.

Tanahashi był mistrzem wagi ciężkiej IWGP aż 8 razy, co jest rekordem w ilości panowań w całej historii. Tana jest także dwukrotnym posiadaczem IWGP Intercontinental i trzykrotnym zwycięzcą turnieju G1 Climax, a także obecnym mistrzem IWGP US.

 Obserwuj nas na: twitter.com/MyWrestling2015
 Śledź nas na: facebook.com/mywrestlingpl