Tony Khan: AEW było przepełnione młodymi talentami, Informacje dotyczące stanu zdrowia Ibushiego

» Prezes AEW Tony Khan przyznał, że w 2019 roku federacja AEW przepełniona była wrestlerami, z których chcieliśmy zrobić gwiazdy. W tamtym czasie nie było to możliwe, ale takie talenty, jak: CM Punk, Bryan Danielson czy Sting z pewnością w tym pomogą.

Kiedy AEW zaczęło swoją działalność – nie mieliśmy wielkich gwiazd, ale mieliśmy młodych wrestlerów, którzy chcieli kraść show. Upłynęło trochę czasu zanim cokolwiek stało się jasne. Zasadniczo stali się królikami doświadczalnymi nowej federacji wrestlingowej. Początkowo zainteresowanie produktem AEW było ogromne i nadal takie jest. Czasami zastanawiam się, czy udało się nam wystartować z pełną mocą, ale gdybym miał takie gwiazdy wtedy, jak teraz. Niestety w tamtym czasie nie mogliśmy mieć CM Punka, Stinga czy Danielsona. Myślę, że odbiór byłby jeszcze większy, o ile to możliwe.

» Federacja New Japan Pro Wrestling poinformowała, że Kota Ibushi będzie pauzował przez co najmniej dwa miesiące.

Do urazu doszło podczas finału G1 Climax 31, gdzie rywalem Ibushiego był Kazuchika Okada. Kota próbował wykonać Phoenix Splash, ale niefortunnie wylądował na ramieniu i nie był w stanie kontynuować rywalizacji. Sędzia natychmiast przerwał mecz, a służby medyczne opatrzyły wrestlera.

21 października w finale G1 Kota Ibushi doznał kontuzji, co doprowadziło do przerwania pojedynku. Po opatrzeniu przez personel medyczny został zabrany do szpitala. Badania wykazały zwichnięcie stawu barkowego. Na powrót musimy poczekać dwa miesiące. Przepraszamy za obawy i dołączamy do fanów życząc Ibushiemu wszystkiego najlepszego i szybkiego powrotu do zdrowia. – Komunikat NJPW.

Na pomeczowej konferencji prasowej Kazuchika Okada wyjawił, że chce stoczyć kolejny pojedynek z Ibushim. Warto dodać, że Okada jest posiadaczem starego pasa IWGP Heavyweight. To oznacza, że podczas Power Struggle zmierzy się z Tama Tongą.