Survivor Series 2016 Zapowiedź

Survivor Series, jedna z 4 wielkich gal WWE, w tym roku dzięki podziałowi brandów, faktycznie odzyskuje miano “wielkiej”. Pierwszy raz od 2009r. WWE wraca do Kanady z PPV i to nie byle jakim, Kanadyjczycy na pewno pamiętają Montreal Screwjob. Czy dzisiaj w Toronto historia się powtórzy? Zapraszamy na przyjrzenie się karcie bliżej.

cr

WWE Cruiserweight Champion The Brian Kendrick vs Kalisto

Na szali jest nie tylko pas cruiserweight, ale cała dywizja. Jeżeli Kalisto wygra to dywizja zostanie przeniesiona na  SmackDown. Ostatnio pomyliłem się mówiąc w podcascie że T.J. Perkins dotrzyma pas do nowego roku, jak widać WWE miało inne plany co do tego zawodnika. Ale kto zwycięży dzisiaj w nocy? Wydaję mi się ze jest to zbyt wcześniej aby Kendrick stracił pas dlatego postawię na niego, ale nie zdziwię się jeżeli pas jak i cała dywizja powędruje na SmackDown.

TYP: The Brian Kendrick

ic

Intercontinental Cahmpion The Miz vs Sami Zayn

Chyba każdy fan wrestlingu wyczekiwał walki Samiego z Dolphem, niestety WWE po raz kolejny zagrało fanom na nosach i na ostatnim SmackDown Ziggler stracił pas na rzecz The Miza. Walka ta jest podszyta rywalizacją między brandami, gdyż jeżeli Sami wygra to zabierze pas na RAW. Ale raczej się to nie stanie, gdyż nie sądzę ze Miz straci pas kilka dni po jego zdobyciu.

TYP: The Miz

tt

Team Raw vs Team SmackDown in a 10-on-10 Traditional Survivor Series Tag Team Elimination Match

Pierwsza wielka rywalizacja brandów najprawdopodobniej rozpocznie się od walki tag teamów. Szczerze, Survivor Series jest PPV którego nie da się tak łatwo przewidzieć jak reszty, tak naprawdę ciężko jest przewidzieć, który brand wygra w tym roku. Jeśli chodzi o tag teamy to tutaj jednak upatrywałbym zwycięstwa SmackDown a dlaczego to wyjaśnię podaczas kolejnej walki tag teamowej.

TYP: Team SmackDown

div

Team Raw vs Team SmackDown in a 5-on-5 Traditional Survivor Series Women’s Elimination Match

Tutaj według mnie wygra Team RAW, a jest to związane ze streakiem Charlotte na PPV, co prawda obowiązuje on w walkach singlowych, ale wydaję mi się że przegrana drużyny pod wodzą Charlotte mogłaby ten streak lekko zaburzyć, przez co tą rywalizacje powinny wygrać panie z czerwonego brandu.

TYP: Team Raw

me

Team Raw vs Team SmackDown in a 5-on-5 Traditional Survivor Series Men’s Elimination Match

Ostatni pojedynek, który prawdopodobnie zakończy rywalizację 2-1 dla któregoś z brandów, ale dla którego? Tutaj pojawia się ciężkie pytanie, niby stara zasada mówi że kto wypadł gorzej na ostatniej tygodniówce, ten powinien wygrać, a jak wynika z ostatniego RAW to właśnie team SmackDown, wypadł gorzej. Ale czy w przypadku tak ważnej walki ta zasada zadziała? Wydaje mi się że to jednak RAW wygra całą rywalizację, głównie z tego względu ze SmackDown jest powszechnie uważane za tygodniówkę która miażdży RAW. Może to byc typowe zagranie pod marków, by ci uwierzyli że jednak to czerwona tygodniówka jest lepsza, a co z tym idzie zwiększyć jej oglądalność. Oczywiście mogę się mylić i wcale nie zdziwię się jeżeli faktycznie to SmackDown odniesie zwycięstwo, ale w ostatecznym rozrachunku daję 60% dla RAW i 40% dla SmackDown.

TYP: Team RAW

bork

Brock Lesnar vs Goldberg

Goldberg powraca po wielu latach by zmierzyć się z prawdziwą bestią, czyli Lesnarem. To jest właśnie to co pisałem na początku, czyli wyjątkowość tego PPV, jeszcze rok temu takie starcie byłoby szykowane na Wrestlemanię, a teraz po podziale brandów WWE będzie starało się aby każda gala z wielkiej 4 była wyjątkowa. Tą walkę według mnie wygra Brock Lesnar, gdyż Goldberg prawdopodobnie odejdzie po tej walce więc promowanie go jako osoby która ujarzmiła bestię nie ma sensu.

TYP: Brock Lesnar