Stardom Osaka Dream Cinderella 2020 – Zapowiedź

Ten rok dla Stardom był wyjątkowo ciężki, ale federacja poradziła sobie z brakiem gal spowodowanym pandemią i wróciła na właściwe tory. Niestety były też przykre chwile, jak zakończenie kariery przez Arisę Hoshiki i śmierć Hany Kimury. Rossy Ogawa wykazał się bookerskim geniuszem i przez ostatnie miesiące wyprodukował wiele świetnych gal i dwa turnieje (5 Star Grand Prix i Goddess Tag League), a także wypromował nowe gwiazdy, które już są lśniące i stanowią o sile organizacji.

Ostatnią dużą galą w 2020 roku będzie Osaka Dream Cinderella. Kolejne show z tej serii, która stała się już tradycją w Stardom. W Osace obędzie się 7 walk i fanów ponownie czeka spora dawka joshi puroresu na najwyższym poziomie. W jednym z głównych pojedynków dojdzie do “siostrzanej” walki… Giulia zmierzy się z Syuri, a na szali postawione zostaną tytuły Wonder of Stardom i SWA. W main evencie, Momo Watanabe stanie przed szansą na zdobycie World of Stardom Championship – dla Utami Hayashishity będzie to pierwsza obrona tytułu mistrzowskiego.

Future of Stardom Championship Triple Threat Match 

Maika vs Saya Iida vs Saya Kamitani

Saya Iida dostaje kolejnego title shota na pas Future of Stardom, Saya Kamitani też już o niego walczyła, ale podobnie jak Iida poległa. Obie nie mają zbyt dużego procenta szans na odebranie złota mistrzyni, aczkolwiek zawsze jest taka możliwość. Maika trzyma pas od dłuższego czasu i zdążyła już zaliczyć kilka skutecznych obron, więc nie wydaje mi się, że w Osace któraś z jej rywalek odbierze jej tytuł. Ale jeśli miałbym wskazać wrestlerkę, której może się ta sztuka udać, to bez wątpienia jest nią 24-letnia Saya Kamitani. Uważam jednak, że po zakończeniu starcia, Maika wzniesie pas ku górze i będzie kontynuować swój title run.

Mój typ: Maika

Tag Team Match

Konami & Natsuko Tora vs Riho & Ruaka

Trochę ubolewam nad tym, że Konami po heel turnie ciągle odnosi porażki. Nieudany turniej Goddess Tag League, potem jeszcze kilka wpadek i przegrana w Sendai z Giulią, gdzie na szali był pas Wonder of Stardom. W Osace połączy siły z liderką Oedo Tai, Natsuko Torą, która po odejściu Kagetsu i Hazuki sprawuje tę rolę. W tym starciu łatwo wytypować zwyciężczynie i są nimi oczywiście Konami i Natsuko. Powinny sobie bez problemu poradzić z rywalkami i odnieść niezbyt ważne zwycięstwo, ale nadal zwycięstwo. Oczekuję, że w nowym roku, Oedo Tai pójdzie za ciosem i Konami dostanie singlowy tytuł, bo pracuje na niego od bardzo dawna, i że zostanie najważniejszą postacią w stajni.

Mój typ: Konami & Natsuko Tora

Tag Team Match

Bea Priestley & Saki Kashima vs Natsupoi & Himeka

Po odebraniu Donnie del Mondo tytułów Artist of Stardom, frakcja Oedo Tai “rośnie jak na drożdżach” i powraca na szczyt federacji. Jedynie brakuje im solowej mistrzyni, ale to z czasem powinno się zmienić. DDM walczy o możliwość uzyskania prawa do rewanżu i wysyła do boju Natsu i Himekę – dziewczyny powalczą z Bea Priestley oraz Saki Kashimą, które dzierżą tytuły Artist. Ciężko wywnioskować, która drużyna wygra, ale po cichu liczę na Oedo Tai, bo jeśli chcą podtrzymać status “wyższości” nad stajnią Giulii, to kolejne zwycięstwo się bardzo przyda. Z drugiej strony Donna del Mondo może dostać w przyszłości mecz rewanżowy o tytuły, więc ich triumf jest prawdopodobny.

Mój typ: Bea Priestley & Saki Kashima

High Speed Championship Match

AZM vs Mei Hoshizuki

Mei Hoshizuki, to 18-letnia japońska wrestlerka z federacji Marvelous That’s Women Pro Wrestling. Na Cinderelli wystąpi gościnnie w Stardom i będzie kolejną rywalką mistrzyni High Speed, AZM. Nie ma szans, aby pokonała Azumi i zabrała jej tytuł, bo nie jest związana kontraktem z federacją. Po drugie, nie ma na tyle mocnej pozycji, by wejść do największej kobiecej fedki świata i wygrać mecz z jedną z najlepszych wrestlerek Stardom. Zapowiada się bardzo interesujący pojedynek i dziewczyny zapewne wykręcą świetny mecz, ale wynik jest z góry wiadomy – AZM zachowuje tytuł, natomiast Mei zbiera bezcenne doświadczenie i zalicza debiut w World Wonder Ring Stardom.

Mój typ: AZM

Six-Woman Tag Team Elimination Match

Stars (Mayu Iwatani & Starlight Kid & Gokigen Death) vs Cosmic Angels (Tam Nakano & Mina Shirakawa & Unagi Sayaka)

Trochę szkoda, że nie zdecydowano się na pojedynek Mayu Iwatani i Tam Nakano w Osace. W ciekawy sposób zbudowano historię z Tamu i założeniem osobnej grupy Cosmic Angels. Iwatani nie była zadowolona z faktu, że Nakano werbuje nowe członkinie do Stars, więc ta odcięła się od przyjaciółki i razem z Miną Shirakawą oraz Unagi Sayaką stworzyła “Kosmiczne Anioły”. Na Cinderelli dostaniemy eliminacyjny tag team match, który na pewno nie będzie końcem tej historii. Sądzę, że Mayu zapewni wygraną swojej drużynie i da pstryczka w nos Tam, że ta się myliła i zachowała się samolubnie. Chciałbym, aby w przyszłości doszło do walki Iwatani z Nakano, ale na to pewnie zaczekamy do 2021 roku.

Mój typ: Stars (Mayu Iwatani & Starlight Kid & Gokigen Death)

Wonder of Stardom & SWA Championship Match

Giulia vs Syuri

Trochę zaskoczyła mnie decyzja o zabookowaniu walki Giulii i Syuri na Cinderelli w Osace. Może sam pojedynek jakoś nie zaskakuje, ale postawienie na szali obu tytułów mistrzowskich. Jak wiemy, Syuri zdobyła SWA Championship nie tak dawno, bo w Sendai, gdzie zwyciężyła z Bea Priestley. Giulia kontynuuje title reign, który rozpoczął się jeszcze latem na gali Summer Cinderella i do dnia dzisiejszego utrzymuje White Belt przy sobie. Zwyciężczyni tej walki zgarnie dwa tytuły, więc stawka jest ogromna i ciężko przewidzieć, na co zdecyduje się Rossy Ogawa. Nie wyobrażam sobie scenariusza, w którym Syuri detronizuje Giulię i odbiera jej Wonder of Stardom Championship. Puszczam więc oczko w kierunku liderki Donna del Mondo i stawiam na jej wygraną.

Mój typ: Giulia

World of Stardom Championship Match

Utami Hayashishita vs Momo Watanabe

Doczekałem się wiekopomnej chwili, w której moja rówieśniczka, Momo Watanabe dostała title shota na tytuł World of Stardom i w Osace stanie naprzeciw Utami Hayashishity, dla której będzie to pierwsza obrona tytułu. Na 100% pojedynek zakończy się wygraną Utami, a każdy inny scenariusz byłby totalnym zaskoczeniem i sytuacją, która wprowadziłaby Watanabe na szczyt organizacji. Zbudowanie Momo na wiarygodną pretendentkę nie jest potrzebne… ona ma już status gwiazdy i idzie na mistrzynię bez żadnych kompleksów. Szykuje się epicka walka, w której świeżo upieczona mistrzyni powalczy ze swoją przyjaciółką… Momo zrobi absolutnie wszystko, by odebrać Red Belt z rąk Utami i pierwszy raz w karierze zostać główną mistrzynią w Stardom.

Mój typ: Utami Hayashishita