STARD✪M All Star Dream Cinderella – Zapowiedź

Już niebawem, bo 3 marca, odbędzie się najważniejsza gala Stardom w 2021 roku. Mowa oczywiście o zbliżającej się wielkimi krokami All Star Dream Cinderelli w Nippon Budokan Hall. Karta gali wygląda ekscytująco i możemy się spodziewać, że show wypadnie równie świetnie, jak wypada jego match card. W akcji zobaczymy m.in. Mayu Iwatani, Utami Hayashishitę, Giulię, Tam Nakano i również legendarne japońskie wrestlerki, które powrócą na ten jeden wieczór, by wystąpić w All Star Rumble z okazji 10-lecia federacji Rossy’ego Ogawy. W main evencie gali dojdzie do zakończenia wielomiesięcznej historii Giulii i Tam Nakano, a także do ważnego starcia o mistrzostwo World of Stardom pomiędzy Utami Hayashishitą i Sayą Kamitani. 

Powyżej link do konferencji przed galą, która była transmitowana na oficjalnym kanale Stardom w serwisie YouTube. Omawiano każde starcie, zawodniczki podpisywały kontrakty na swoje walki i dawały krótkie proma na temat swoich rywalek. Dochodziło też do spięć, które przeważnie mają miejsce podczas takich konferencji – tym razem Saya Kamitani niespodziewanie spoliczkowała Utami Hayashishitę i wysłała jej sygnał, że na Cinderelli zamierza odebrać jej tytuł.

All Star Rumble

Z okazji 10-lecia istnienia Stardom odbędzie się All Star Rumble, w którym udział wezmą legendy joshi puroresu i aktywne wrestlerki z rosteru. Pojedynek jest inspirowany Royal Rumble Matchem i będzie odbywać się na tych samych zasadach. Ciężko wskazać faworytkę, bo tak naprawdę każda zawodniczka może odnieść zwycięstwo.

Lista wrestlerek, które zawalczą w All Star Rumble:

 • Bea Priestley
 • Mina Shirakawa
 • Unagi Sayaka
 • Starlight Kid
 • Saya Iida
 • Gokigen Death
 • Lady C
 • Chigusa Nagayo
 • Kyoko Inoue
 • Mima Shimoda
 • Hiroyo Matsumoto
 • Emi Sakura
 • Rin Kadokura
 • Mei Hoshizuki
 • Yuzuki Aikawa
 • Yoko Bito
 • Miho Wakizawa
 • Hiromi Mimura
 • Yuna Manase
 • Haruka Kato
 • Koguma
 • Momoe Nakanishi

Wydaje mi się, że postawią na kogoś z ekipy legend i wcale nie będę zdziwiony, jeśli zwycięży Chigusa Nagayo. Doświadczona wrestlerka ma już swoje lata, ale nadal ma sporo do zaoferowania w ringu. Walka jest też okazją na wypromowanie którejś z młodych joshi. Gdybym miał wybrać, która powinna wygrać, to postawiłbym na Unagi Sayakę, Sayę Iidę lub Bea Priestley.

Mój typ: Chigusa Nagayo/Unagi Sayaka/Saya Iida/Bea Priestley

Goddess of Stardom Championship Tag Team Match

Donna del Mondo (Himeka & Maika) vs Oedo Tai (Natsuko Tora & Saki Kashima)

Wydawało się, że Bea Priestley i Konami utrzymają tytuły Goddess do czasu Cinderelli, lecz jednak stało się inaczej i straciły one pasy na gali Valentine Special Day 2. Nowymi mistrzyniami zostały reprezentantki Donna del Mondo – Himeka i była mistrzyni Future of Stardom Maika. Nie wydaje mi się, że Tora i Kashima wygrają w Budokan, bo gdyby tak się stało, to title reign Maiki i Himeki trwałby bardzo krótko, co byłoby trochę dziwnym posunięciem ze względu na to, że ledwo co wygrały tytuły. Uważam, że panowanie DDM z Goddess of Stardom Championship jeszcze potrwa i w Budokan Jumbo Princess i Maika obronią swoje pasy.

Mój typ: Donna del Mondo (Himeka & Maika) 

High Speed Championship Match

AZM vs NatsuPoi

Azumi pokonała już wszystkie możliwe rywalki, które mogły odebrać jej mistrzostwo. Wypromowała tytuł i sprawiła, że znaczy on zdecydowanie więcej i jest brany na poważnie. 3 marca stanie przed największym wyzwaniem w postaci NatsuPoi, która wyzywała AZM do walki o tytuł High Speed na 10th Anniversary Show w Korakuen Hall. Dziewczyny są w stanie zrobić wspaniałe show, co już wielokrotnie udowadniały i przeczuwam, że jeśli dostaną więcej czasu na swoją walkę, to stworzą arcydzieło. Poi zmierza w kierunku tytułu i jeje promocja w ostatnim czasie, sugeruje, że w Nippon Budokan odbierze pas AZM, kończąc jej title run.

Mój typ: NatsuPoi

Singles Match

Momo Watanabe vs Nanae Takahashi

Feud na linii STARS/STARDOM vs Seadlinnng trwa w najlepsze i nie wygląda na to, aby miał się zakończyć. Yoshiko i spółka powróciły do Stardom by stawić czoło frakcji Mayu Iwatani oraz reszcie rosteru i pokazać swoją wyższość nad nimi. Nanae Takahashi zawalczy z Momo Watanabe, dla której ten pojedynek może okazać się najważniejszym w dotychczasowej karierze. Stanie do walki z jedną z założycielek World Wonder Ring Stardom i założycielką federacji Seadlinnng. 20-latka dostała walkę z doświadczoną wrestlerką, która przez lata była jedną z największych gwiazd joshi puroresu. Ewentualne zwycięstwo będzie dla Momo bezcennym osiągnięciem i udowodnieniem światu, że czas Watanabe nadchodzi i to ona jest przyszłością Stardom.

Mój typ: Momo Watanabe

Singles Match

Mayu Iwatani vs Yoshiko

Przedwczoraj Mayu Iwatani obchodziła swoje 28 urodziny. Na ringach Stardom walczy już dziesięć lat, więc staż w branży ma spory. Nie bez powodu przypisano jej przydomek Icon of Stardom, na który przez lata sobie zapracowała. W Nippon Budokan stoczy pojedynek ze swoją dawną przyjaciółką Yoshiko, która obecnie występuje w organizacji Seadlinnng, ale powróciła pod koniec tamtego roku do Stardom, aby wyrównać pewne rachunki i postraszyć samą Iwatani. Mayu zgodziła się na walkę na Cinderelli z wielu względów, ale tym kluczowym była chęć udowodnienia Yoshiko, że po prostu jest lepszą wrestlerką, a ta nie ma co szukać “w jej federacji”, której przecież jest ikoną. Iwatani musi wygrać, jeżeli chce utrzymać ten status i nadal pozostać na topie.

Mój typ: Mayu Iwatani

SWA Championship Match

Syuri vs Konami

Walka o tytuł SWA zapowiada się niezwykle ciekawie, bo mamy w niej dwie zawodniczki, które operują nogami najlepiej w rosterze Stardom. Podobny styl będzie wyzwalał dodatkową chemię, którą obie mają ze sobą w kwadratowym pierścieniu. Konami po swoim zaskakującym heel turnie, który przeszła odwracając się od Tokyo Cyber Squad, miewa lepsze i gorsze momenty, choć ciągle jest znaczącą postacią w federacji. Syuri jest na fali i poczyna sobie coraz lepiej i wydaje się, że nadchodzi czas, w którym obecna mistrzyni SWA powinna wejść na wyższy poziom, czyli ten main eventowy. 3 marca stanie w obronie złota w starciu z wrestlerką, która jest najlepsza w grapplingu i potrafi solidnie przykopać w głowę. Czy Konami jest faworytką? Moim zdaniem jej wygrana jest oczywiście możliwa, ale sądzę, że Syuri zachowa tytuł, broniąc go w długiej i wyrównanej batalii.

Mój typ: Syuri

World of Stardom Championship Match

Utami Hayashishita vs Saya Kamitani

Cóż to będzie za pojedynek! Jeśli ktoś śledzi Stardom na bieżąco i zna biografie Utami i Sayi, wie, że mają one ze sobą wiele wspólnego. Wspólna historia łączy je dwie nie tylko jako członkinie Queen’s Quest, ale też jako rywalki, którymi były ponad rok temu, gdy walczyły o mistrzostwo Future of Stardom. Na gali w Shinkibie górą była Utami Hayashishita, która zatrzymała wchodzącą na salony Kamitani. Sayi ta porażka nie podłamała, a wręcz umocniła i tego samego dnia została nową członkinią Queen’s Quest. Od tamtego czasu zmieniło się naprawdę wiele – Saya Kamitani zdążyła wypromować swoją osobę, rozwinąć swoje umiejętności i stać się zawodniczką, która może śmiało kandydować do głównych tytułów w federacji. Utami wygrała dosłownie wszystko i stała się twarzą Stardom, najpierw wygrywając 5 Star Grand Prix, a potem odbierając Mayu Iwatani Red Belt i kończąc jej długi title reign.

16 lutego 2020 roku, Shinkiba. Początek historii, która zatoczy koło już 3 marca w Nippon Budokan Hall. Utami kroczy zwycięską ścieżką i nic nie wskazuje na to, by miała stracić pas na Cinderelli. Dla Kamitani jest to pierwszy pojedynek o mistrzostwo World of Stardom, więc nie ma zbyt dużych szans na wygraną. Hayashishita jest w przysłowiowym gazie, jest świetną mistrzynią i toczy kapitalne walki. Sądzę, że liderka QQ obroni swój tytuł, lecz to Saya Kamitani skradnie show, porywając serca fanów swoim występem.

Mój typ: Utami Hayashishita

Wonder of Stardom Championship Hair vs Hair Match

Giulia vs Tam Nakano

Pisałem ostatnio artykuł o rywalizacji Giulii i Tam Nakano, która trwa już od kilku dobrych miesięcy. Możecie go przeczytać klikając w ten link https://mywrestling.com.pl/historia-giulii-i-tam-nakano-artykul/ i prześledzić wydarzenia, które działy się między nimi. Historia jest długa, ale i niezwykle interesująca, a o to Giulia i Tam zadbały idealnie o czym zresztą wspomniałem w tekście. W Budokan czeka nas Hair vs Hair Match, którego zwyciężczyni będzie mistrzynią, lecz dostanie również przyzwolenie na obcięcie swojej rywalce włosów. Pisałem w swoim artykule, że bezsensowne byłoby przedłużenie feudu do marca, by Nakano znowu przegrała i nie zdobyła White Belt. Moim zdaniem Giulia straci Wonder of Stardom Title na rzecz Tamu i wyruszy w kolejną podróż, której celem będzie o wiele bardziej ważniejsze mistrzostwo, czyli World of Stardom Championship. W głowie pojawia mi się scenariusz, w którym liderka DDM ponosi porażkę z Tam Nakano, ona ścina jej włosy i Giulia robi sobie przerwę od występów na 2-3 miesiące, po których pewnego dnia wraca i rusza na Utami Hayashishitę. Czy moja wizja się sprawdzi? Wątpię, ale podobny scenariusz jest całkiem możliwy, bo wygrana Tam jest więcej niż pewna.

Mój typ: Tam Nakano