Royal Rumble 2016 Zapowiedź

Już dziś w nocy w Amway Center, które znajduje się się na Florydzie w mieście Orlando, rozpocznie się drogo do  największej gali wrestlingowej roku, czyli Wrestlemanii. 30 zawodników, weźmie udział w Royal Rumble Matchu, który wyłoni mistrza WWE World Heavyweight Champion. Zapraszam na przyjrzenie się karcie bliżej.

tt

WWE Tag Team Champions The New Day vs The Usos

Kiedyś strasznie narzekałem na New Day, uważałem że ten projekt powinien skończyć się zanim się w ogóle zaczął, ale teraz już dobrze wiem ze myliłem się. New Day jest aktualnie jednym z najjaśniejszych punktów RAW i życzę im aby trzymali te pasy jak najdłużej, ponieważ aktualnie w głównym roosterze nie ma aż tak wyrazistego tag teamu jak oni. Wydaje mi się że New Day obroni swoje pasy i wejdą jako mistrzowie na Wrestlemanie.

TYP: New Day

div

Divas Champion Charlotte vs Becky Lynch

Jedyne czego jestem pewien, to wspaniałego pojedynku, obie panie juz w NXT udowadniały że potrafią zrobić wspaniałą walkę i na to liczę również dziś. Nie chce się rozpisywać na temat tego pojedynku, gdyż wiadomo jak traktowana jest dywizja div w WWE. Wydaje mi się że przed Wrestlemanią mistrzyni się nie zmieni i to Charlotte opuści Amway Center z pasem.

TYP: Charlotte

usa

United States Champion Alberto Del Rio vs Kalisto

Botch czy głupota WWE? Dalej nie rozumiem dlaczego Kalisto zwyciężył pas na Raw, by dzień później na SmackDown stracić go. Kalisto jest według mnie świetnym zawodnikiem i uważałem go za następce Reya Mysterio, jednak jak widać WWE ma wobec niego inne plany. Wydaje mi się że i Royal Rumble Kalisto opuści bez pasa.

TYP: Alberto Del Rio

ic

Last Man Standing Match for Intercontinental Championship Dean Ambrose vs Kevin Owens

Dwóch genialnych zawodników, zasługujących na main eventowanie dużych gal, zmierzy się w walce, gdzie wszystko jest dozwolone, czy istnieje lepszy scenariusz dla tej walki? wątpię. Jestem prawie pewny że walka będzie jedną z najlepszych na gali, a spoty z niej będą wspominane przy okazji tegorocznych Slammy Awards. Wydaje mi się że zwycięzcą tego pojedynku będzie Dean Ambrose, gdyż dla Owensa, jest szykowany większy storyline na Wrestlemanie.

TYP: Dean Ambrose

rr match

Royal Rumble Match for WWE World Heavyweight Championship

Wydaje mi się że zamiana Royal Rumble Matchu na walkę o pas, jest złą decyzja gdyż później może być za mało czasu an wyłonienie pretendenta do pasa na Wrestlemanie. Na początek zajmę się powrotami lub debiutami na RR. Po pierwsze wątpię żeby już dziś zadebiutował AJ Styles czy Shinsuke Nakamura, choć nie będę ukrywał że bardzo bym tego chciał. Wydaje mi się ze powrócić może Daniel Bryan, gdyż dostał on już zgodę na walkę od lekarzy. Teraz pojawia się problem z wytypowaniem zwycięzcy, niby wątpię żeby walkę mógł wygrać ktoś inny niż Roman Reigns, chociaż dużo mówi się o Triple H czy Brocku Lesnarze. Ja jednak postawie wydaje mi się bezpiecznie i mój typ idzie na Romana Reignsa.

TYP: Roman Reigns