ROH TV 30.09.15 – Raport

Dream match dziś w walce wieczoru ! Adam Cole vs Shinsuke Nakamura ! Ponadto walka lotników: Matt Sydal vs KUSHIDA, a także…. WWE Hall of Famer.

Walka nr 1: Matt Sydal vs KUSHIDA
Tylko gong zabrzmiał, fani już skandowali „this is awesome”. Z początku panowie byli ostrożni, zaś potem Sydal sądził że udała mu się Hurricanrana, tymczasem KUSHIDA wybronił się z tego poprzez Cartwheel i atakując zaskoczonego rywala, zdobył nad nim przewagę, co zostało potwierdzone Cartwheel Dropkickiem. Sydal potem trochę odzyskał szanse, wykonując Enzuigiri i zakładając Muta Lock.
Po przerwie reklamowej KUSHIDA był o krok przed rywalem, ale przy skoku z górnego narożnika nadział się na Spin Kick. IWGP Jr Heavyweight Champion po chwili odpowiedział przez Handspring Kick, przez co Sydal wyleciał z ringu. KUSHIDA oczywiście wykorzystał okazję i z narożnika wykonał Senton. Sydal próbując wrócić do ringu natychmiastowo dostał Running Dropkick oraz Moonsault, ale tylko 2 count. Matt chciał odpowiedzieć przez Standing Moonsault, ale nadział się na kolana rywala; na moment też dał sobie założyć Hoverboard Lock. Sydal z pomocą swoich kopniaków próbował zmienić niekorzystnie wyglądającą dla niego sytuację. KUSHIDA przymierzał się na akcję Handspring, ale Matt w pięknym stylu złapał go na Reverse Hurricanrana.
Próba Shooting Star Press, ale KUSHIDA się przesunął i w dodatku znów założył Hoverboard Lock. Matt nie poddawał się i znalazł drogę ucieczki, zaś po mocnej wymianie ciosów i kopniaków Sydal był górą dzięki Back heel kick oraz Jumping Knee. Otworzyło to drogę do udanego Shooting Star Press, a to już dało pinfall.

Zwycięzca: Matt Sydal

Przed kolejną walką BJ Whitmer złapał za mikrofon i wyraził swe niezadowolenie z braku Adama Page’a w walce wieczoru.

Walka nr 2: Adam Page (w/ BJ Whitmer i Colby Corino) vs Will Ferrara vs Moose (w/ Stokely Hathaway) vs Watanabe
Dwóch walczy, pozostałych dwóch oczekuje na odpowiedni moment na tag. Page rzucił się do ataku na Watanabe, ale Japończyk wyszedł z tego lepiej; tak samo później Ferrara był trudnym rywalem dla Page’a, więc ten wpuścił do akcji Moose’a. Moose łatwo poradził sobie z Willem i już nawet namierzał się na Spear, lecz Adam dokonał z nim zmiany. Adam wymierzył Powerslam oraz Pump handle bridging Fallaway Slam, ale było za mało na pinfall.
Watanabe wszedł do akcji za Ferrarę i wymierzył Page’owi Fisherman’s Buster; się zrobiło poważnie, bo Moose przerwał pin. Page i Watanabe poza ringiem, co oznacza że ci w ringu stają się „legal”. Ferrara szarżował na Moose’a, a ten Back Dropem wyrzucił go…. prosto na pozostałą dwójkę poza ringiem. Colby Corino wlazł na krawędź ringu, odwracając uwagę Moose’a. Moose zwalił go na podłogę kopniakiem (teoretycznie, bo bardzo widoczny jest brak kontaktu :P ), a mimo to Page nie wykorzystał do końca okazji i to on dostał Spear od Moose’a. Willowi udało się wykonać olbrzymowi Tornado DDT, lecz sam po chwili dostał German Suplex od Watanabe. Japończykowi udało się to powtórzyć z Moosem, zaś po Headbuccie, Roaring Elbow i STO dla Ferrary uzyskał pinfall !

Zwycięzca: Watanabe

Na arenie zjawił się WWE Hall of Famer Bushwhacker Luke, który…. polizał w głowę Mandy Leon. Gdy Kevin Kelly zapytał go co u niego słychać…. Luke polizał w głowę Steve’a Corino.

Wyświetlony został materiał, jak wcześniej w ringu Cheeseburger został zaatakowany przez „Brutal” Boba i jego syna Tima Hughesa (podobieństwo wizerunkowe widoczne :P ), ale na pomoc przybył Bushwhacker Luke.

Walka nr 3: Adam Cole vs Shinsuke Nakamura
Publika bardzo żywa od pierwszych minut. Panowie w pierwszych minutach toczyli wyrównany bój, a po przerwie reklamowej widzieliśmy ich poza ringiem, gdzie Cole został posadzony na barierce dla widzów i dostał Running Knee; przy drugiej próbie Adam skontrował Superkickiem. Były ROH World Champion przez kilka minut miał kontrolę nad rywalem, jednak po Dropkicku sytuacja uległa zmianie i Japończyk atakował mocną serią z kolanka plus do tego Gourdbuster, co dało 2 count. Cole był skłonny odpowiedzieć na to Superkickiem, ale nie dało to zwycięstwa. Adam kopniakami atakował leżącego rywala, a tymczasem znowu czas na reklamy.
Nakamura został strącony z narożnika i założony został Figure Four Leg Lock. mimo wielu cierpień, Japończyk zdołał dotrzeć do lin. Adam nie dawał nodze rywala wytchnienia, wykonując parokrotnie Dragon Screw. Cole drugi raz chciał założyć submission, lecz wówczas nieoczekiwanie Nakamura założył Cross Armbreaker. Pomimo uwolnienia się, Cole dostał Enzuigiri i obaj panowie padli na matę.
Cole posadzony został na narożniku i dostał Running Knee, a także Backstabber i Regalplex. Za długo się jednak zbierał na kolejny krok i Adam wymierzył Flying Knee, po którym znów obaj padli na matę. Cole po Shining Wizard uzyskał 2 count, natomiast Superkick w tył głowy pozwolił na wykonanie Florida Key…. ale tylko 2 count !! Cole był tak sfrustrowany tym faktem, że omal nie zaatakował sędziego. Nakamura kopniakiem skontrował szarżę w rogu i wymierzył Flying Knee z narożnika. Trzeci raz panowie leżą ^^ Nastąpiła wymiana ciosów, po której Nakamura mimo otrzymania Superkicka wciąż się trzymał i wykonał Axe Kick oraz Boma Ye, lecz tylko 2 count !!
Adam nie pozwolił na kolejny Boma Ye i…. plunął rywalowi w twarz. Następnie z pozycji Death Valley Driver wykonał Shoulderbreaker. Cole próbował też Shoulderbreaker z Suplexu, ale Shinsuke skontrował to na Landslide, po którym znów wykonał Boma Ye i tym razem uzyskał pinfall !

Zwycięzca: Shinsuke Nakamura

Wykonali kawał dobrej roboty, przy czym poziomem dopasowali się do tapingu TV, czyli dali z siebie niezłe coś, choć z pewnością jakby chcieli, to mogliby więcej – tak określiłbym zarówno walkę Sydala z KUSHIDĄ, jak i Cole’a z Nakamurą. Dzień przed nagraniem tego tapingu panowie występowali na Field of Honor, co też trzeba mieć na uwadze. Watanabe wygrywa w ramach promocji przed TV Championship Matchem i tak naprawdę jest to jedyny akt promocyjny, bo tak się składa, że na live eventach bodajże trzykrotnie w singles matchach przegrał; promowanie pretendenta, tia….. utwierdza mnie to tylko, że na „WTF roku” w ROH wybiorę zwycięstwo Watanabe w Gauntlet Matchu na Field of Honor 😛

Za tydzień walki z Field of Honor: The Briscoes vs Time Splitters oraz Strong vs Okada.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL