ROH TV 30.01.16 – Raport

ROH World Champion Jay Lethal spotka się dziś w ringu z dwoma pretendentami do jego tytułu; z jednym będzie walczył, z drugim…… współpracował. Jay Lethal i Adam Cole vs reDRagon w dzisiejszej walce wieczoru. Ponadto następny pojedynek pierwszej rundy turnieju Top Prospect.


Walka nr 1: Roderick Strong © vs MASADA – ROH TV Championship Match

Gwiazda CZW, Masada, postanowił podjąć się wyzwania Roddy vs The World. Z początku nieznaczną przewagę miał Masada, co było frustrujące dla Stronga. Panowie wymieniali się Chopami, po czym obaj wylecieli z ringu i Strong Bodyslamem zaliczył materac. Roddy szybko się zrehabilitował i nadział rywala o krawędź ringu Side Slamem.
Po przerwie reklamowej Masada był w ofensywie, wymierzając m.in. Belly to back Suplex, przy którym Roddy trafił się kolanem w nos. Strong uwolnił się spod próby Powerbombu, ale przy Death Valley Driver już mu się to nie udało. Dzięki Olympic Slam Roddy wyrównał starcie i szedł dalej, wymierzając Running Knee w rogu. Masada nieoczekiwanie założył Cross armbreaker, ale Roddy szybko się z tego uwlnił. Masada wyciągnął coś ze swej kieszeni, z zamiarem użycia tego na Stronga. Roddy przejął to i sam miał zamiar z tego skorzystać, ale się nie udało. Po chwili okazało się, że są to laski bambusowe, które rozsypały się na macie. Masada wypadł z ringu, a gdy chciał wrócić, nadział się na atak z kolanka na tyle potęzny, że dał Strongowi pinfall.

Zwycięzca: Roderick Strong

Tuż po walce zjawił się Bobby Fish, mówiąc że jeżeli tak wygląda Roddy vs The World, to trzeba stwierdzić że Final Battle zmieniło życie Rodericka. Jak dla Bobby’ego, Roddy vs The World znaczy tyle, że każdego tygodnia Roddy będzie bronił pasa ROH TV przeciwko każdemu, kto nie nazywa się Bobby Fish. Bobby tak naprawdę nie wini Stronga za takie postępowanie.
Roddy wziął mikrofon i spytał, czy nie wini go za to, że Bobby przegrał na Final Battle. Choć przyznaje, że bobby jest świetnym wrestlerem, tak widzi że ma on problem z przełknięciem porażki. Bobby odpowiedział, że prawda jest taka iż gdyby Roddy stanął w ringu przeciwko niemu, poniósłby porażkę i to właśnie wszyscy widzieli na Final Battle. Strong stwierdził, że Bobby ma urojenia, po czym kazał mu spadać z jego ringu…… i następnie Roddy rzucił mikrofonem z Bobby’ego.
Roddy był już w drodze za kulisy, podczas gdy Bobby jeszcze mówił, że Roderick mógł to załatwić z okazaniem szacunku i zmierzyć się z wizją walki z nim jak mężczyzną z mężczyzną. Ale na nieszczęście dla Mr. ROH, Bobby Fish to człowiek cierpliwy i wkrótce przed nim stanie.

Walka nr 2: Colby Corino (w/ BJ Whitmer) vs Punisher Martinez – 1 runda turnieju Top Prospect 2016
Na początku próby ataku Colby’ego na nic zupełnie się nie zdały. Martinez miał ogromną przewagę i obijał swego oponenta w narożniku. Wymierzył zmodyfikowany Backbreaker na kolano, po którym Colby jednak znalazł siły, żeby się podnieść. Młody Corino Dropkickiem skontrował próbę Superman Punch i dorzucił do tego średnio udany Running Dropkick w rogu, Springboard Cutter oraz Corkscrew Splash, co dało mu 2 count. Punisher wyszedł z ringu by złapać oddech, lecz Corino to wykorzystał poprzez Springboard Flip Dive. Colby chciał jeszcze dorzucić Hurricanranę, ale Martinez zablokował to i Powerbombem nadział go na krawędź ringu. Chwilę potem już w ringu Punisher Martinez wykonał Chokeslam i uzyskał pinfall.

Zwycięzca: Punisher Martinez

BJ Whitmer wziął mikrofon i stwierdził, że Colby dobrze sobie poradził, ale czas żeby zagadał do tego starego gościa, by zdjął maskę. Colby krzyknął w stronę Mr. Wrestling 3, by zdjął maskę. Tak się nie stało, na co Whitmer powiedział, że tego się spodziewał; w końcu czego można oczekiwać po gościu, który porzucił Colby’ego i jego matkę dla założenia nowej rodziny. Ten gość spędzał święta ze swoją nową rodziną, podczas gdy Colby miał święta u niego, Whitmera, w jego domu. Miłość to coś, czego ten pan w masce nigdy mu nie okazał. Whitmer zwrócił się do Mr. Wrestling 3, aby się ujawnił, inaczej będzie zmuszony do podjęcia pewnych akcji.
Mr Wrestling 3 dalej mówił, że jest Mr Wrestling 3, a nie Stevem Corino. W związku z tym….. BJ Whitmer złapał mocno za szyję Colby’ego Corino. BJ rzekł, że Colby go dziś zawiódł a ponadto widział jak Colby próbował w czasie świąt po kryjomu kontaktować się z ojcem – takie coś to zdrada. Jest w stanie mu to wybaczyć, ale nie jest w stanie wybaczyć grzechów jego ojca.
Po tych słowach BJ Whitmer wymierzył Colby’emu ogromną serię Exploder Suplexów ! Nieprzytomnego Colby’ego BJ położył przy linach, po czym podszedł do Mr Wrestling 3 mówiąc, że jest zdumiony tym, iż Steve jest w stanie aż tak poświęcić swego syna z powodu swego samolubstwa.

Przypomnienie z zeszłego tygodnia segmentu, w którym ustawiony został main event 14th Anniversary Show: Jay Lethal vs Adam Cole vs Kyle O’Reilly o pas ROH World Champion.

Mr Wrestling 3 wraz z Colby Corino udał się za kulisy. Miejsce przy stole komentatorskim zajął Nigel McGuinness.


Walka nr 3: Jay Lethal (w/ Truth Martini i Taeler Hendrix) i Adam Cole vs reDRagon

Kyle chciał walki z Adamem, ale ten tylko wkurzył rywala, wpuszczając do walki Lethala. Panowie toczyli wyrównany bój, lecz potem reDRagon pracowali wspólnie, co dało im nieznaczną przewagę. ROH World champion był w niekorzystnej sytuacji, gdyż rywale naprzemiennie rozpracowywali go poprzez technikę. Lethalowi udało się wpuścić Adama do gry, po czym z narożnika strącił O’Reilly’ego i w sytuacji dwoch na jednego Adamowi udąło się złapać Fisha na Death Valley Neckbreaker, przez co to Lethal i Cole teraz mieli dominację. Za sprawą Lethala Fish zaliczył barierkę dla widzów, co pogłebiło tylko tarapaty w jakich był Bobby. Choć Lethal i Cole zgodnie współpracowali, ten drugi temu pierwszemu przekazał wiadomość: Adam Cole, Bay Bay !
Po przerwie reklamowej Cole i Lethal wciąż pracowali nad Fishem, lecz trwało to oczywiście tylko do pewnego czasu. Bobby złapał Cole’a na Samoan Drop, dzięki czemu dokonał upragnionej zmiany. O’Reilly ruszył na Lethala, wymierzając serię kopniaków. Kyle został posłany na krawędź ringu…. co wykorzystał poprzez wymierzenie Adamowi Running Knee. Następnie po zawirowaniach z Lethalem wymierzył mu DDT, ale tylko 2 count. Kyle założył Cross Armbreaker, ale Adam szybko to przerwał. Cole nie trafił z szarżą i wypadł z ringu, po czym Bobby od razu złapał Adama i cisnął w barierkę dla widzów. Wymiana ciosów między Lethalem i O’Reillym, po chwili dołączył Bobby Fish i dzięki współpracy panowie wymierzyli swą kombinację Backbreaker & Knee.
Przymiarka na Chasing the Dragon, jednak nic z tego i Kyle został wywalony, zaś Bobby dostał ciekawą kombinację: Lethal Combination z Superkickiem od Adama w środku. Adam jeszcze dorzucił do tego Shining Wizard, ale tylko 2 count ! Lethal wymierzył Elbow Drop z narożnika, lecz próba pinu przerwana przez Kyle’a. Lethal dostał Dragon Screw, po czym obie strony dokonały zmiany. Cole i O’Reilly ruszyli na siebie i po ostrej wymianie ciosów Adam wykonał German Suplex, na co Kyle odpowiedział Tornado Forearmem. Superkick od Adama, Kyle po odbiciu się od lin w stylu Nigela trafia Lariatem…. Lethala. Znów Superkick od Adama, ale Fish trafia Cole’a Exploder Suplexem w narożnik. Jest jeszcze Lethal, który powala Fisha Pump Kickiem, następnie naszykował sobie Kyle’a na Lethal Injection…. jednak za sprawą Bobby’ego Jay trafia tym swego tag team partnera. reDRagon natychmiastowo wyrzucili Jay’a z ringu, następnie Chasing the Dragon dla Cole’a i mamy pinfall.

Zwycięzcy: reDRagon

Całkiem przyjemny epizod. Odpowiedni wynik main eventu z odpowiednią osobą, która została w teamie pokonanych odliczona. Roddy z Masadą według mnie na poziomie „nieźle”; sądzę że mogłoby być lepiej, gdyby było więcej czasu. Jeśli chodzi o pojedynek turniejowy, Martinez wygrał, lecz sądzę że w półfinale zostanie już pokonany; z kolei Colby pozytywnie mnie zaskoczył: pokazał się w ringu lepiej, niż się tego spodziewałem. Teraz dalej trenować, a może da się coś z tego zrobić na pozycję wyższą, niż Cheeseburger.

Za tydzień All Night Express wykorzystują zdobytego na Final Battle title shota na pasy tag teamowe ! Ponadto kolejny pojedynek pierwszej rundy turnieju Top Prospect 2016.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL