ROH TV 23.01.16 – Raport

Rozpoczyna się kolejna edycja turnieju Top Prospect ! Osiem osób walczy o kontrakt i title shota na pas ROH TV. Ponadto dziś również starcie byłych mistrzów: Jay Briscoe i Michael Elgin.

Walka nr 1: Brian Fury vs Shaheem Ali – 1 runda turnieju top Prospect
Ali mimo otrzymania Shoulderblocka szybko wstał i sam wymierzył parę Arm Dragów. Ali popisał się Basement Dropkickiem, Bodyslamem i Frog Splashem, lecz potem Fury roll upem nadział rywala o narożnik. Brian zyskał przewagę i po Back Suplex uzyskał 2 count. Shaheem odpowiedział Leg Lariatem oraz Gutwrench Powerbombem, ale na pinfall to nie wystarczyło. Pojedynczy fani zaczęli kibicować Aliemu, ale to Fury wymierzył Neckbreaker i wyrzucił oponenta z ringu. Fury zdecydował się na Planchę, jednak Ali złapał go w locie i skontrował German Suplexem. Po wrzuceniu rywala do ringu Ali wlazł na górny narożnik, jednak Fury chronił się poprzez złapanie za nogę sędziego. Ali zeskoczył z narożnika i odsunął sędziego od rywala, lecz na to właśnie czekał Brian Fury – zaskoczył rywala uderzeniem z główki i po wykonaniu pop-up Powerbomb odliczył go do trzech.

Zwycięzca: Brian Fury

Na ring przyszli Veda Scott i Cedric Alexander (Ogromny pop na wejściu dla Cedrica jako hometown hero).
Veda Scott mówiła o tym, iż Cedric Alexander jest poszkodowanym przez niebezpieczne środowisko pracy, jakie panuje w Ring of Honor. A przecież byli na tyle hojni, że dzięki nim 2 tygodnie temu swoją szanse otrzymał ktoś nijaki, jak Jonatham Gresham. Wygrał on przez najzwyklejszy fart, ale nie zmienia to faktu że to Cedric jest najlepszy i zasługuje na takich rywali, jak Lethal, Elgin, czy Briscoe. Czekają więc na kogoś z najwyższej półki do walki w ringu z Cedriciem Alexandrem.
Na wyzwanie odpowiedział……. Cheeseburger.

Walka nr 2: Cedric Alexander (w/ Veda Scott) vs Cheeseburger
Cheeseburger pierwszy ruszył do ataku, ale i dwukrotnie był bliski zaskoczenia rywala poprzez Victory Roll, ale w sumie nic z tego nie wyszło. Cheeseburger nadział się na mocnego Puncha, ale po uniknięciu szarży w rogu odpowiedział przez Springboard Knee. cheeseburger przymierzał się na Palm Strike, jednak to Cedricowi udało się wykonać Lumbar Check, co dało mu pinfall.

Zwycięzca: Cedric Alexander

Cedric kontynuował atak, ale na pomoc przybiegł Jonathan Gresham. Veda Scott wzięła mikrofon i namawiała Greshama na rewanżowe starcie z Cedriciem.


Walka nr 3: Cedric Alexander vs Jonathan Gresham

Gresham z początku miał przewagę dzięki technice i dwukrotnie wyrzucał Cedrica z ringu. Jonathan bezustannie bawił się tym, że robi z Cedriciem co chce, że aż Veda Scott nie wytrzymała i weszła do ringu, uderzając Greshama.

Zwycięzca: Jonathan Gresham przez DQ

Gresham został spoliczkowany przez Vedę oraz zaatakowany przez Cedrica. Veda trzymała Jonathana w rogu, a Cedric wymierzał serię Running Dropkicków, Lumbar Check i Running Kick.

Na ring przyszedł Nigel McGuinness, by przedstawić ogłoszenie na temat 14th Anniversary show, ale zanim zdążył cokolwiek powiedzieć, zjawiła się również ekipa House of Truth w składzie ROH World Champion Jay Lethal, Truth Martini i Taeler Hendrix. Jay rzekł, że wie po co Nigel tu jest – chodzi o niego, o Jay’a Lethala na 14th Anniversary Show, więc przyszedł tu, by usłyszeć to na własne uszy. Nigel przyznał, że rzeczywiście o to chodzi. Każdy chce wiedzieć kto będzie pretendentem do pasa ROH World Champion na 14th Anniversary show. Nigel przyznaje, że Lethal swymi dotychczasowymi osiągnięciami robi wielkie wrażenie – bezapelacyjnie pokonał AJ Stylesa na Final Battle, a potem Michaela Elgina na wielkiej gali Wrestle Kingdom. Nigel myśląć o wiarygodnym pretendencie ma w głowie Kyle’a O’Reilly, który na All Star Extravaganza być może przejąłby pas, gdyby nie Adam Cole. Lethal odpowiedział, że raz już go pokonał, więc jeśli z nim ma się mierzyć 1 na 1, to proszę bardzo – będzie to dla niego prawie jakby miał wolny wieczór. Nigel powiedział, że jeszcze nie skończył swej wypowiedzi. Tak się składa, że Adam Cole pokonał Kyle’a na Final Battle, co czyni pana Adama pretendentem do tytułu.
W tym momencie zjawił się Adam Cole, by przekazać krótką historyjkę. Adam pokonał Kyle’a na Final Battle, upewnaijąc się tym samym że O’Reilly nigdy nie zbliży się do pasa ROH World Champion. Co do pana Lethala, to choć imponująca jest jego lista pokonanych pretendentów, to nigdy na niej nie było Adama Cole’a. Na 14th Anniversary Show rzeczywiście czeka nas celebracja, gdyż tego wieczoru wyłoniony zostanie nowy mistrz federacji – Adam Cole, Bay Bay ! Nigel wziął z powrotem mikrofon i powiedział, że adam również nie dał mu skończyć. Cole faktycznie jest pretendentem, ale nie ujmuje to wiarygodności pretendenta Kyle’owi, który zapewne mocno pragnie dorwać Adama; a Adam też pewnie chętnie by się z nim rozprawił, o ile się go nie boi. Jest takie powiedzenie: „upiec dwie pieczenie na jednym ogniu”, w związku z czym 26 Lutego w Las Vegas będzie to walka Lethal vs Cole vs O’Reilly w triple threat matchu !
Wówczas Kyle O’Reilly przybył na ring i powiedział, że jest zachwycony decyzją Nigela, ale nie chce czekać aż do 26 Lutego. Chce się zabrać za Adama oraz za Jay’a już tutaj, w Charlotte. Nigel odparł, że jest na to dobre rozwiązanie – już za tydzień pojedynek tag teamowy: Adam Cole i Jay Lethal vs reDRagon!

Przypomnienie końcówki walki Daltona Castle z Silasem Youngiem na Final Battle 2015 oraz wydarzenia po walce.

Za kulisami Silas Young mówił o tym, że przez 3 miesiące uczył chłopców jak być prawdziwymi mężczyznami i wszystko szło należycie, ale Dalton Castle swoimi manipulacjami wszystko zepsuł. Silas da chłopcom jedną szansę na to, by wrócili do niego i dalej kontynuowali progres swojego życia. Lecz jeśli nie skorzystają z oferty, będą tego żałować.

Walka nr 4: Jay Briscoe (w/ Mark Briscoe) vs Michael Elgin
Zanim walka się zaczęła, na rampie zjawił się Moose w towarzystwie Stokely Hathaway’a, którzy trzymał mikrofon. Stokely mówił o tym, że nowy rok oznacza nowe wyzwania, nowe cele i nowe okazje. Tak się składa że wczesniej rozmawiał z Nigelem McGuinnessem. Przyznać trzeba, że Elginowi udało się duże osiągnięcie – pokonał Moose’a na Final Battle. Jay Briscoe to twardy typ, który nigdy nie cofa się przed walką. Nigel zapowiedział jeden triple threat na 14th Anniversary Show, więc mógł też ustalić drugi triple threat…… na dziś. Michael Elgin vs Jay Briscoe vs Moose !

Walka nr 4: Jay Briscoe (w/ Mark Briscoe) vs Michael Elgin vs Moose
Moose był obiektem ataku i wraz z Jay’em wylądował poza ringiem, co wykorzystał Elgin poprzez skok przez liny. Elgin trzymał Briscoe w swym Vertical Suplex i nawet kopniaki od Moose’a mu w tym nie przeszkadzały. Wkurzały go jednak trochę, więc najzwyczajniej przekazał Briscoe Moose’owi i następnie wykonał wielkiemu gościowi Faceplant. Elgin wskoczył na narożnik, ale został strącony poza ring przez Moose’a poprzez dropkick. Moose wymierzył też serię punchy Jay’owi, ale Briscoe miał na to odpowiedź w postaci serii kopniaków oraz Basement Dropkick.
Po przerwie reklamowej Elgin namierzał się na Deadlift Suplerplex dla Briscoe, ale przeszkodził mu w tym Moose. Moose chciał wykonać Superplex, ale obu rywali złapał Elgin i wymierzył im Powerbomb. Moose dostał Springboard Splash od Elgina, a także Deadlift Powerbomb, lecz Briscoe przerwał pin. Jay dostał Enzuigiri od Elgina, ale Jay odpowiedział na to przez Death Valley Driver, 2 count. Elgin pchnął Briscoe prosto na Moose’a, który wymierzył Spear. Moose i Elgin atakowali się nawzajem, sprawdzając kto jest twardszy. Moose powalił rywala Pop-up Clotheslinem, ale tylko 2 count. Przymiarka na Spear, Elgin przeskoczył nad Moosem, dostał jednak Superkick od Briscoe, lecz po odbiciu od lin Michael odpowiedział Lariatem. Big Mike atakował obu rywali i wydawało się, że ma ich pod kontrolą, gdy nagle Jay wykonał Backslide i….. zgarnął pinfall !

Zwycięzca: Jay Briscoe

Po walce Elgin wziął mikrofon i stwierdził, że ma z Jay’em remis: 1-1. ale fakt jest taki, że potrzebny był nie tylko Jay, ale też i Moose, żeby został pokonany. Mark Briscoe fizycznie mu nie pomógł, ale psychicznie pomaga mu całe życie i vice versa. Przydatne jest, gdy ty stoisz za kimś, a ten ktoś za tobą. Dlatego też proponuje, aby na 14th Annniversary Show Jay i Mark Briscoe zmierzyli się w tag team matchu z nim oraz z kimś, kto będzie Mike’a wspierał i kogo Mike też będzie wspierał – Hiroshi Tanahashi !

Obu dzisiejszych prospektów miałem okazję już razy czy dwa widzieć i moim zdaniem wygrał ten, który powinien, choć nie sądzę by to Fury powinien wygrać cały turniej. Cedric z Greshamen niewykluczone że spotkają się na Anniversary show, co jest o tyle dobre, że da coś dla obu zawodników i dla karty gali. Jeżeli chodzi o przedstawiony main event PPV, aktualnie sądzę że Lethal wykorzysta odpowiedni moment do obronienia pasa, tak jak kiedyś Matt Taven w triple threat matchu z feudującymi ze sobą Adamem Colem i Mattem Hardym. Jest jednak gdzieś z tyłu głowy, że to okazja na przeniesienie pasa na ramię Adama Cole’a. Zobaczymy, jak to się do czasu gali PPV rozwinie.

Za tydzień Jay Lethal i Adam Cole vs reDRagon ! Ponadto kolejny pojedynek pierwszej rundy turnieju Top Prospect.

 

Autor: KL