ROH TV 21.10.15 – Raport

Adam Page dostanie dziś to, czego od dawna chciał: walki z Jay’em Briscoe. I to w No DQ Matchu ! Ponadto dziś także All Night Express przeciwko The Addiction, The Kingdom w pełnym składzie w ringu, a z kolei Steve Corino zrobi to, czego od dawna pragnął.


Walka nr 1: All Night Express vs The Addiction (w/ Chris Sabin)

Sabin próbował zdekoncentrować Kinga, a nie dość że mu się to nie udało, to jeszcze King Backdropem posłał Kazariana prosto na niego. Sędzia nakazał Chrisowi opuścić halę. ANX wspólnymi siłami trzymali rywali pod kontrolą, ale potem dzięki nieczystemu zagraniu to The Addiction dyktowało warunki. Titusowi udało się uwolnić z sideł rywali i to, co ciekawe, w momencie gdy obaj razem atakowali, a do akcji ze świeżymi siłami wszedł Kenny. King terminatorzył i ponadto razem z Titusem wymierzyli Danielsowi kombinację Uranage Backbreaker & Knee Drop. The Addiction chcieli jednak pokazać, że nie są gorsi i Kingowi wymierzyli double gouzzle. Cała czwórka pojedynkowała się w ringu i w efekcie tego wszyscy padli na matę.
Kazarian wypadł z ringu po otrzymaniu od Kinga overhead suplex, z kolei Kenny wypadł po Brainbusterze od Danielsa. Christopher namierzał się na Best Moonsault Ever dla Titusa, lecz wówczas zjawił się gość w czerwonej masce, odwracając jego uwagę. Daniels poszedł za nim i dał się wciągnąć w pułapkę w postaci Dropkicka od Titusa. W następstwie tego ANX wspólnie wykonało kombinację Blockbuster i Powerbomb, co dało ostatecznie pinfall.

Zwycięzcy: All Night Express

Na ring przybył pełny skład The Kingdom: Adam Cole, mistrzowie tag teamowi Matt Taven i Michael Bennet oraz Maria Kanellis.
Bennett zaczął od słów, że The Kingdom składa się z najlepszych przyjaciół. A to przypomina mu historię, jaką opowiadała mu mama o rolniku i wężu. Rolnik przechadzając się po swoim polu dostrzegł dygoczącego węża. Wąż poprosił rolnika o zapewnienie mu ciepła, na co ten się zgodził: wziął węża i trzymając przy swej klatce piersiowej dał mu ciepło. Kiedy wąż się ożywił, ukąsił rolnika. Rolnik zapytał węża dlaczego to zrobił, na co waz odpowiedział że jest wężem. Bennett powiedział, że oni właśnie są wężami.
Maria przedstawiła siebie jako menedżerkę najlepszej w historii wrestlingowej frakcji. Od dawna występuje w branży zdominowanej przez mężczyzn, ale to nie znaczy że musi postępować według ich zasad.
Matt Taven przypomniał, że dokładnie rok temu stali tutaj świeżo w czwórkę i już wtedy wiedzieli, że są czymś wyjątkowym. Grupa tworzy się nie z konieczności, a z wspaniałości, jaką razem osiąga w wrestlingowym biznesie. Wykazali, że on i Mike Bennett to najlepszy team w wrestlingu. A jeśli chodzi o ich przyjaciela, Adama Cole’a, pomogą mu w dopięciu jego celu – aby odzyskał to, co mu się należy: pas ROH World Champion. Kiedy to się stanie, wszyscy będą stuprocentowo pewni o ich wspaniałości.
Adam Cole przejął mikrofon i domyślał się, że każdy się zastanawia, dlaczego zdradził on Kyle’a O’Reilly ? Odpowiedź jest prosta: Kyle O’Reilly nie zasługuje na to, by być w pobliżu pasa ROH World Champion. Pas należy się jemu: lepszemu z teamu Future Shock. Zawsze byli porównywani do siebie i zawsze jeden był od drugiego trochę lepszy – patrzycie teraz na tego lepszego. Po Best in the World Nigel McGuinness wymieniając listę pretendentów wymienił Kyle’a, ale jego już nie, co strasznie go wkurzyło. Nie tyczy się to nawet tylko Kyle’a ale tez takich jak AJ Styles, czy nawet Michael Elgin, musiał lecieć do Japonii by znów w ogóle być kimś. Można tak wymieniać te nazwiska, ale tylko w jednym przypadku słodko to brzmi przy tytule World Championa: Adam Cole. Pasy tag teamowe są przy The Kingdom, a już wkrótce pas ROH World i ROH TV również znajdzie się w The Kingdom.
Tymczasem w drodze na ring reDRagon, ale ochrona i sędziowie nie pozwalali im na wejście. Bobby Fish zwrócił się do Adama, iż ten nawet nie ma pojęcia, co uczynił. Odbiorą The Kingdom pasy tag teamowe, ale najpierw zlikwidują Adama. Cole odpowiedział, że chętnie zobaczy, jak ich dwójka radzi sobie z trójką oponentów.
W tym momencie rozbrzmiał theme song Michaela Elgina i ten oto wrestler zjawił się na arenie. Elgin wlazł na krawędź ringu i wyrzucił na podłogę szarżującego w jego stronę Tavena. Bennett chwilę później dostał Forearm. Cole opuścił ring, z kolei Big Mike złapał Marię, lecz ta na swoje szczęście zdołała uciec. Elgin rzekł, że chętnie udzieli wsparcia reDRagonom w walce.

Do stolika komentatorskiego dołączył BJ Whitmer

Walka nr 2: Jay Briscoe vs Adam Page – No DQ match
Page wystawił rękę na uścisk dłoni, ale była to tylko podpucha i tak naprawdę spoliczkował Jay’a; Briscoe odpowiedział intensywnym atakiem i po Running Clotheslinie obaj panowie wypadli z ringu. Page zaliczył barierkę dla widzów, a potem Jay przy próbie Suicide Dive…. dostał krzesłem. Adam rozstawił poza ringiem stół, ale jako że dostał krzesłem, to nie miał okazji go użyć. Adam zdołał jednak odzyskać przewagę, a gdy BJ Whitmer chciał mu podać swoja kulę…… przybiegł Mark Briscoe i zabrał ją. Jay nie zdołał wykorzystać okazji i to on głową zaliczył krzesło rozstawione w ringu, a chwilę potem do tego doszło jeszcze DDT na owe krzesło.
Po przerwie reklamowej Page po nietrafionej szarży w rogu nadział się na narożnik i wyleciał z ringu, lądując na stół rozstawiony na początku walki. Jay oczywiście skorzystał z okazji i poprzez Double Stomp na rywala spowodował przełamanie stołu ! Teraz to Jay dyktował warunki, wykonując m.in. Neckbreaker w swoim stylu i to dwukrotnie. Uczynił to także trzeci raz, tyle że wówczas Page miał na głowie założone krzesło ! Whitmer aż wstał z miejsca i złapał się za głowę. Potem stoł został ustawiony w rogu i wydawało się, że wykorzysta to Jay, jednak Page skontrował atak i poprzez Pump handle Suplex Jay poleciał na stół, który oczywiście uległ zniszczeniu !
Po kolejnej przerwie reklamowej Briscoe przymierzał się na Jay Driller na stół ring announcera, lecz nie dość że mu się to nie udało, to jeszcze dostał Backdrop na krawędź ringu, a także running Shooting Star Press. Adam szukał czegoś pod ringiem, ale nie znalazł, zatem kopnął Jay’a :) Kolejny stół rozstawiony przed ringiem, tymczasem Page namierzał się na Springboard Clothesline, ale nadział się na Forearm. Panowie znaleźli się na ringu i siłowali, kto kogo rzuci na stół. Jay dzięki uderzeniu krzesłem zyskał przewagę i mamy Jay Driller prosto na stół !! Jay wrzucił rywala do ringu…… i tylko 2 count !!
Page plunął na rywala, co wywołało intensywny atak Jay’a. Adam uniknął kopniaka i sam wymierzył jednego. Adam zapatrzył się na kłótnię Whitmera z Corino na temat rodziny tego drugiego; chwilę nieuwagi wykorzystał Briscoe, wymierzając potężnego Clothesline’a. Do tego jeszcze Jay Driller i tym razem mamy już pinfall !

Zwycięzca: Jay Briscoe

BJ Whitmer zaatakował Jay’a Briscoe swoją kulą. A że nikt nie kwapił się do pomocy Jay’owi….. nawet nikt z rodziny ^^……. na ring wszedł Steve Corino. BJ prowokował go, by go uderzył; Steve sięgnął do kieszeni po zwitek monet…. i zaatakował Whitmera ! Whitmer padł jak kłoda, a fani uradowani.
Steve wzruszył ramionami, uściskał Kevina Kelly i udał się za kulisy.

Tak oto ROH TV dobiega końca. Do zobaczyska za tydzień.

Można by się lekko przyczepić, że Steve musiał ratować Jay’a, a nie Mark Briscoe. Również i naciągane może się wydawać to, że Steve przekroczył granicę dla ratunku Jay’a Briscoe…. zamiast dla ratunku swojego syna. No ale dobrze chociaż, że coś wreszcie z tego feudu wynikło konkretnego. Pozostała cześć show przyzwoita, lecz wystarczy na ten jeden raz.

Za tydzień mówisz, masz: The Kingdom vs reDRagon i Elgin. Ponadto będzie też Dalton Castle, Moose oraz Jay Lethal.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL