ROH TV 02.09.15 – Raport

Adam Page dostanie dziś to, czego chce – walki z Jay’em Briscoe. Byli tag team partnerzy zmierzą się ze sobą….i to nie w jednym, a w dwóch przypadkach. Dziś także ROH TV Championship Match !

Walka nr 1: Adam Page (w/ BJ Whitmer i Colby Corino) vs Jay Briscoe
Zamiast uścisnąć dłoń przed walką, Adam Page spoliczkował Jay’a. Briscoe nalegał do Adama, aby ten mu uścisnął dłoń, jednak znów dostał slapa. Były ROH world Champion postanowił sobie z tym odpuścić i zabrał się do roboty. Miał pełną kontrolę i choć spudłował z szarżą w rogu, chwilę potem wyrzucił Adama z ringu i popisał się Suicide Divem. Wówczas Colby Corino złapał za kulę Whitmera i uderzył nią Jay’a….. na którym nie zrobiło to wrażenia ^^ Jay skupił swoją uwagę na młodym Corino, co wykorzystał Page, atakując rywala krzesłem.

Zwycięzca: Jay Briscoe przez DQ

Jay został wrzucony do ringu i otrzymał od Adama Rite of Passage na krzesło. Mark Briscoe przybiegł na pomoc, rzucając niejedno krzesło w stronę Page’a. The Decade oddaliło się na bezpieczną odległość.

Przypomnienie historii Silasa Younga i Daltona Castle sprzed dwóch tygodni.

Za kulisami Dalton Castle powiedział, że wystarczająca długo wstrzymywał swój gniew. Ale koniec już z tym. rozwali Silasa Younga na tysiące kawałeczków. Da mu porządną nauczkę. Silas chce walki, w której na szali będą jego, Daltona, chłopcy; jeśli Silas wygra, przejmie chłopców i zrobi z nich prawdziwych mężczyzn. Dalton rzekł, że przystaje na tą propozycję, ale chce też zysk dla siebie. Jeżeli on wygra, a raczej kiedy on wygra, Silas Young stanie się jego chłopcem.

Tuż przed kolejną walką Cedric Alexander wziął mikrofon i rzekł, że jest jedynym, który pokonał Moose’a i to dwa razy, więc pokonanie Caprice Colemana nie robi na nikim żadnego wrażenia.
Cedric z Vedą Scott zbierali się do wyjścia, lecz Coleman złapał mikrofon, bo ma coś do powiedzenia osobie, która w ich ekipie ma włosy na klacie. Musi przyznać Vedzie, że robi niezłą robotę z Cedriciem.

Walka nr 2: Caprice Coleman vs Cedric Alexander (w/ Veda Scott)
Cedric nie trafił z Punchem i był atakowany przez rywala. Szybko się jednak pozbierał i wyrównał szanse. Alexander omijał sporo ciosów rywala, a ponadto wyprowadził rywala na krawędź ringu, gdzie powalił go Running Kickiem.
Po przerwie reklamowej Cedric miał nieznaczna przewagę, ale dał się wyrzucić z ringu. Chciał pociągnąć rywala za nogi, by i jego wyciągnąć z ringu, lecz Caprice wykorzystał to na Hurricanrane. Po powrocie do ringu Coleman dorzucił Springboard Hurricanrane, ale nie wystarczyło to na pinfall. Cedric odpowiedział kopniakiem i Springboard Clotheslinem. Udało mu się też dorzucić 540 kick i Michinoku Driver, ale tylko 2 count. Cedric postanowił użyć klucza, dzięki któremu wcześniej pokonywał Moose’a. Veda podeszła do sędziego by go zagadać…. lecz wówczas zjawił się Stokely Hathaway, który ją odciągnął. Pojawił się również Moose, który odebrał Cedricowi klucz. Caprice powalił Cedrica łokciem i po Sidesplitter odliczył go do trzech.

Zwycięzca: Caprice Coleman

Po walce Cedric chciał pójść na Moose’a, ale został przez niego uderzony pięścią wraz z kluczem i przez to Cedric ‚odleciał”.
A tymczasem na arenę przybył Prince Nana, który….. wręczył kopertę Caprice Colemanowi i następnie opuścił arenę wraz z Hathaway’em i Moosem.

Walka nr 3: „Brutal” Bob Evans vs Cheeseburger
Panowie zaczęli bójkę jeszcze przed gongiem i toczyli ją poza ringiem. Chwilę później panowie znaleźli się w ringu i oficjalnie się zaczęło. Cheeseburger dzięki lepszej zwinności od rywala podtrzymywał przewagę, ale popełnił błąd, dając się powalić na matę, przez co to Evans stał się stroną atakującą. Jego atak nie wyglądał jednak nadzwyczajnie i w zasadzie warty wspomnienia jest tu Neckbreaker oraz Running Shoulderblock. Po tej drugiej akcji Cheeseburger nie dał się odliczyć, po czym próbował zaskoczyć rywala i prawie mu się udało odliczyć go przez Schoolboy. Bob z łatwością powalił oponenta Clotheslinem, po czym spod ringu wyciągnął i rozstawił stół. Evans złapał rywala i wyciągnął go na krawędź ringu, namierzając się na Side Slam na stół, jednak Cheeseburger to zablokował i znalazł się z powrotem między linami. Cheeseburger wymierzył cios, po którym Evans poleciał prosto na stół i mamy TRACH! Arbiter rozpoczął odliczanie i doliczył do 20.

Zwycięzca: Cheeseburger przez count out

W dzisiejszym Inside ROH mowa była o przyszłotygodniowym ROH TV, gdyż wtedy czekają nas aż dwa title matche.

Przy stole komentatorskim Bobby Fish, który na All Star Extravaganza VII zmierzy się ze zwycięzcą tej walki.

Walka nr 4: Jay Lethal © (w/ Truth Martini) vs Hanson – ROH TV Championship Match
Publika była podzielona: jedni kibicowali Lethalowi, inni Hansonowi. Lethal poradził Fishowi, aby robił sobie notatki, zaś Fish mówił Lethalowi, że skupił się na swoim aktualnym rywalu.
Hanson atakował Lethala sporą ilością ciosów i dorzucił do tego mocnego Big Boota. Lethal dzięki złapaniu się liny uniknął Slamu i gdy panowie znaleźli się na krawędzi ringu, Jay wymierzał chopy….. które tylko zachęcały Hansona do dalszego ataku. widząc problemy swojego kompana, Truth złapał Hansona za nogi, co odwróciło uwagę pretendenta na tyle, że Jay wymierzył mu Springboard Dropkick oraz Suicide Dive trzykrotnie, gdzie przy trzecim razem Hanson poleciał w publikę.
Po przerwie reklamowej Lethal utrzymywał przewagę nad rywalem i żeby go za sobą ciągnąć, korzystał z jego brody. Hanson zdołał się jednak zebrać, by powstrzymać wreszcie atak rywala poprzez Side slam. Hanson wymierzył także Back Body Drop i Clothesline w rogu. Lethal uwolnił się spod Suplexa, ale nie uchronił się przed Cartwheel Clothesline. Pretendent przystąpił do Bronco buster w rogu, ale obrońca tytułu wystawił kolano, przez co Hanson nadział się w swój czuły punkt. Jay wykonał Elbow Drop z górnego narożnika i….. tylko 1 count !
Jay namierzał się na Lethal Injection, ale zamiast tego…. Hanson wykonał Handspring back elbow, czyli akcję której kiedyś Lethal używał. Hanson poszedł za ciosem i zdecydował się na Moonsault, ale natrafił na kolana rywala. Próba Lethal Injection, ale Hanson kontruje to przez Backdrop. Hanson nie trafia ze Spin Kick of Doom i otrzymuje Superkick. Mamy Lethal Injection…. ale Hanson wciąż na nogach! Jeszcze jedno Lethal Injection i tym razem już pinfall.

Zwycięzca: Jay Lethal

Po walce wymiana słów miedzy Lethal i Fishem. Lethal mówił, że to O’Reilly jest mężczyzną w ich teamie.
Lethal prowokował zarówno Lethala, jak i O’Reilly, ale Bobby mówił, że ten dzień coraz bardziej się zbliża.
reDRagon weszli do ringu…. a po chwili zjawił się również Roderick Strong. Kiedy on wszedł do ringu, Lethal wraz z Martinim drugą stroną wyszli.

Zadbali dzisiaj o zawodników z niższej półki. Adam Page ma co robić, ma też zdaje się co robić Caprice Coleman, który mimo że do tej pory był jobberem jak Watanabe, to czasem pokazywał w ringu co nieco, więc przez to że zdaje się iż coś dla niego może być, przełknę ten gorzki dla mnie fakt, że Alexander musiał z nim przegrać. Cheeseburger vs Bob Evans zdaje się dobiegło końca i słusznie – nikogo to nie obchodziło, nie obchodzi i szybko o tym się zapomni. Jeżeli chodzi o main event, pokazali na tyle, na ile należało oczekiwać że się poniosą na to. Sadzę, że Hanson i Lethal daliby radę zrobić z tego lepsza walkę, ale to tylko walka w TV, a nie PPV czy inna ważna gala. w każdym razie, wyszło im przyzwoicie, a i dla mnie lekko intrygujące, że Hanson momentami wyglądał na tak mocnego, jakie kiedyś Elgin, zanim trafił na szczyt. Przypadeczek ?

Za tydzień epizod w stylu mistrzowskim ! Roderick Strong i Jay Lethal mieli remis w ROH World Championship Matchu na Death Before Dishonor XIII; teraz czas na rewanż ! Ponadto The Addiction bronią pasów tag teamowych w starciu z The Young Bucks !

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL