ROH TV 16.01.16 – Raport

Dziś multum emocji w walce wieczoru ! reDRagon, The Young Bucks i The Kingdom w Street Fight Matchu ! Ponadto Silas Young stęskniony za chłopcami, a BJ Whitmer ma do pogadania na temat Steve’a Corino.

Walka nr 1: Christopher Daniels i Frankie Kazarian (w/ Chris Sabin) vs ACH i Alex Shelley
Zdawało się, że Frankie zdobył przewagę nad Shell;ey’em, ale alex szybko wyrównał rywalizację i atakował głównie kopniakami. Sabin odwrócił uwagę Shelley’a, tymczasem fani skandowali „Motor City”. ACH zajał się Kazem, wykazując się swą zwinnością, i pomimo ingerencji Sabina The Addiction nie byli w stanie zdominować ACHa. Jednak przy narożniku Kaz zdekoncentrował rywala, a Daniels poprzez cross arm snapmare driver strącił go na matę. Daniels i Kazarian popisali się kombinacją reverse atomic drop + głową na kolano partnera + STO.
Po przerwie reklamowej ACH dokonał zmiany i Shelley sukcesywnie rozpracowywał Kazariana. Alex nie trafił jednak z Double stompem i dostał Curb Stomp w klatkę piersiową od Christophera. Alex nie dał się za to złapać na angel’s Wings i wpuścił do gry ACHa, który od razu zaczął od Crossbody dla Danielsa, a potem jeszcze Superkick; ponadto na krawędzi ringu Running Kick dla Kaza. Daniels uchylił się przed Get Over Here, ale przy narożniku dostał Enzuigiri od Shelley’a plus German Suplex od ACHa, jednak Frankie w porę przerwał pin. Shelley dostał Total Elimination, ale był jeszcze ACH, który popisał się kombinacją Flatline dla Danielsa i Cutter dla Kaza w tym samym momencie. ACH wskoczył na narożnik, ale Sabin strącił go, potrząsając lina. ACH odpłacił się sabinowi ciosem, jednak moment tej nieuwagi wykorzystali The Addiction, wykonując Celebrity Rehab, po którym zgarnęli pinfall.

Zwycięzcy: Christopher Daniels i Frankie Kazarian

Po walce The Addiction rzuciło się do ataku na Shelley’a – Sabin jedynie się patrzył, podczas gdy fani skandowali „Motor City”. Alex dostał Celebrity Rehab, a następnie Daniels sięgnął po młotek od gongu. Sędzia ostrzegał Danielsa, ale ten wymierzył arbitrowi nokautujący cios.
Wówczas zjawił się Nigel McGuinness, informując że nie ma tu tolerancji na atakowanie pracowników. W związku z tym Daniels zostaje zawieszony i przez ten czas nie będzie otrzymywał wynagrodzenia. Jeśli nie opuści ringu natychmiast, zawieszenie potrwa cały rok.
Daniels opuścił ring, zaskoczony aż takim obrotem spraw. Fani zaś skandowali „Na na na na, hey hey, goodbye”.


Walka nr 2: Adam Page (w/ Colby Corino i BJ Whitmer) vs Mark Briscoe

Wyrównane starcie zarówno w trafieniach, jak i w pudłach – Mark nie trafił z kopniakiem w stylu Kung Fu, po czym Page spudłował z Standing Shooting Star Press. Mark zapatrzył się w stronę Whitmera, co wykorzystał Page, ale długo przewagą się nie nacieszył. Mark wymierzył Brainbuster, co dało mu 2 count. Page Hiptossem nadział Marka na narożnik, ale na pin to nie wystarczyło. Adam chciał wejść na górny narożnik, ale Mark poprzez Enzuigiri strącił go poza ring i jeszcze dorzucił Basement Dropkick oraz Blockbuster. Po powrocie na ring jeszcze Lariat, ale tylko 2 count. Page zablokował Fisherman Buster i nastapiła wymiana ciosów, po której adam wymierzył DDT, 2 count. Briscoe uwolnił się spod barków rywala i posłał rywala na krawędź ringu. Mimo parokrotnego Running Boot, Page miał na tyle siły, by nie zlecieć na podłogę. Dodatkowo kolejny z kopniaków zablokował i popisał się Slingshot Clotheslinem. Mark przy próbie szarży w rogu mocno nadział się na kopniaka, ale Page zamiast iść za ciosem, zapatrzył się na to, jak BJ coś do niego gada. Mark wykorzystał ten moment, wykonując Running Boot w rogu, Fisherman Buster i na koniec Froggy Bow, co w sumie dało mu pinfall.

Zwycięzca: Mark Briscoe

Wracamy po reklamach, The Decade wciąż w ringu. BJ Whitmer wziął mikrofon i rzekł, że Steve Corino powinien postąpić jak mężczyzna chociaż raz w swoim życiu. Wszyscy wiedzą, że to Steve Corino kryje się pod maską Mr. Wrestling 3, obecnego w tej chwili przy stole komentatorskim, więc może już czas skończyć z tym nonsensem. Natomiast Kevin Kelly tylko pomaga w istnieniu tej sytuacji.
Mr. Wrestling 3 wszedł na ring i powiedział, że jeżeli BJ Whitmer ma wobec niego jakieś podejrzenia, to może mu zadawać pytania. Whitmer odpadł, że nie będzie pytać, a będzie domagać się, aby zdjął on swoją maskę i pokazał światu, że jest Stevem Corino. Mr. Wrestling 3 rzekł, że nigdy nie kłamie i nie jest Stevem Corino. Nazywa się Mr. Wrestling 3, a przy okazji przypomina o panującej tu polityce zerowej tolerancji, o czym przekonał się już Christopher Daniels. Mr. Wrestling 3 zna jednak Steve’a Corino i wie, że zawsze będzie on złym człowiekiem. Na koniec jeszcze wyrazu współczucia dla kolegi, który własnie przegrał walkę, a teraz niech się wynoszą z ringu.

Silas Young zjawił się przy stole komentatorskim i oświadczył, że wydarzenia z Final Battle może określić tylko jednym słowem, takim samym jak rodzice obecnych tu fanów o nich – rozczarowanie. Sprowadził chłopców do swego domu, pozwolił im spać w piwnicy, traktował ich jak członków rodziny. Dawał im możliwość zdobycia wiedzy jak zostać prawdziwym mężczyzną i jak kosić jego trawnik; jak wyjść na dwór w zimowy dzień i odśnieżyć jego podjazd. Dalton Castle wywiercił dziurę w ich psychice. Silas dodał jeszcze, że da chłopcom szansę naprawić błąd – mogą pozostać chłopcami, lub stać się mężczyznami. Postąpią właściwie, albo będą tego żałować.

Walka nr 3: Michael Bennett i Adam Cole (w/ Maria Kanellis i Matt Taven) vs reDRagon vs The Young Bucks – Street Fight Match
Jeszcze przed walką The Young Bucks zaatakowali przy rampie reDRagon, a w ringu wymierzyli podwójnego Superkicka Tavenowi. Cole chcąc wymierzył Bucksom Superkicka….. trafił w Bobby’ego Cruise’a ! Cole i Bennett powaleni Superkickami. reDRagon wbiegli na ring i wspólnymi siłami załatwili Young Bucksów. Bobby Slingshot Planchą skoczył na oponentów na podłodze, podczas gdy Kyle trzymał Bennetta w Cross Armbreaker na linach – nad nimi przeskoczył Nick Jackson Planchą na rywali poza ringiem. Cole za pomocą krzesła przerwał submission Kyle’a. Większość ludzi walczyła poza ring, zaś wewnątrz niego Matt Jackson i Adam Cole, używając do tego również krzesła. Tymczasem Kyle poza ringiem posadził Nicka na krześle i namierzał się na Running Dropkick z krawędzi ringu…. ale nadział się w locie na Superkick !
Po przerwie reklamowej Cole został wsadzony do wózka sklepowego i pchnięty prosto na Superkick od Nicka. O’Reilly z kolei wykonał swój Running Dropkick, tyle że na Bennetta. Fani już skandowali „this is awesome”. Matt Jackson dostał od reDRagon kombinację leg sweep & Flying Fish Hook, z kolei Nick kombinację zwaną Double Dragon. Reprezentanci The Kingdom po załatwieniu smoków wrzucili na ring drabinę i dostało się Young Bucksom. Cole użył jej do kręcenia tak, jak robił to Terry Funk, a fani oczywiście skandowali „ECW”. reDRagoni zdobyli dominację nad Colem i wykonali mu kombinację Tilt-a-whirl Backbreaker & Knee z użyciem krzesła. Drabina została ustawiona na dwóch krzesłach i poprzez Spinebuster Bennett nadział na nią Kyle’a. Young Bucksi doszli do głosu i załatwili Fisha, po prostu rzucając w niego krzesłem. Następnie oparli drabinę o środkową linę i Powerbombem poleciał na nią Bennett – drabina złamana ! Matt jeszcze podniósł złamaną drabinę z Bennettem na niej, a Nick z narożnika wymierzył Swanton ! Young Bucksi wykonali More Bang for Your Buck, ale przy liczeniu Cole wyciągnął sędziego z ringu. Nick chciał się zemścić na Cole’u i przy stole komentatorskim wymierzył w jego stronę Superkicka….. ale trafił Kevina Kelly’ego !! O’Reilly trafił Matta krzesłem, ale gdy je jeszcze trzymał, Running Kickiem trafił go Nick.
Wracamy po reklamach, Kevin Kelly wciąż nieaktywny. Cole wymierzył Panama City Destroyer Mattowi, zaraz potem Cole otrzymał Superkick od Nicka, a ten z kolei Superkick od Bennetta. Bennett nie trafił ze skokiem na O’Reilly’ego poza ringi i choć utrzymał równowagę, to został złapany przez smoków i otrzymał Chasing the Dragon. Kyle rzucił się do bójki z Adamem, a toczyło się przez rampę aż za kulisy. Bobby sam musiał sobie radzić z Young Bucksami i szło mu dobrze, zaś po chwili wyszedł z ringu i….. Bennetta Spearem nadział prosto na stół, tym samym go łamiąc ! Bobby wrócił do Bucksów, ale teraz to oni przejęli inicjatywę; Bobby trafił na krawędź ringu i dostał podwójnego Superkicka, przez co poleciał prosto na stół – znowu stół złamany ! Nick Jackson wskoczył jeszcze na narożnik i Frog Splashem poleciał na Fisha. Bucksi wrzucili Bennetta do ringu, posadzili na krześle i założyli czapeczkę imprezową, gdyż znajduje się on na Superkick Party. Ale nim Young Bucksi zdążyli coś zrobić, do ringu weszła Maria i obu Jacksonom wymierzyła Low Blow. Bennett miał użyć na nich krzesła, ale wówczas na ring wbiegł AJ Styles ! Odebrał on Michaelowi krzesło i wymierzył mu Bloody Sunday. Styles zatrzymał nogą krzesło, po które chciała sięgnąć Maria. AJ pchnął ją w stronę Young Bucksów, którzy wykonali jej Meltzer Driver !! Następnie Styles podał kolegom Bennetta, a ten otrzymał Alley Oop Indie Taker. Styles przytrzymał Bennetta, ułatwiając Jacksonom wykonanie podwójnego Superkicka. Na koniec jeszcze Styles dodał od siebie Styles Clash i tym sposobem Young Bucksi odliczyli go do trzech !

Zwycięzcy: The Young Bucks

Absolutnie fantastyczny main event ! Must see ! Mamy połowę pierwszego miesiąca 2016 roku, a już mamy mocnego kandydata na walkę roku. Nie ma co pisać; trzeba po prostu zobaczyć ! Przysłania to inne wydarzenia z tego tygodnia, choć może zastanawiać, do czego ma prowadzić zawieszenie Danielsa – na razie pewnie do tego, że facet sobie odpocznie, a w jego miejsce wejdzie Sabin, który na brak odpoczynku nie ma co narzekać ;) Ciekawe, czy skład dzisiejszego openera będzie również składem walki na 14th Anniversary Show, gdzie Daniels da o sobie znać atakiem na Shelley’a, któremu na ratunek przyjdzie….. Chris Sabin ? ^^

Za tydzień rozpoczęcie turnieju Top Prospect 2016. Ponadto poznamy rywala Jay’a Lethala na 14th Anniversary Show.

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL