ROH TV 02.04.16 – Raport

Wielce ciekawie zapowiadające się starcie dziś w ROH: Adam Cole vs KUSHIDA. Ponadto przyszedł wreszcie czas na pojedynek The Addiction i Motor City Machine Guns.

Przypomnienie z zeszłego tygodnia: Donovan Dijak powraca, bójka z Jayem Lethalem i w ostateczności zabójczy kopniak dla Trutha Martiniego.

Jay Lethal rzekł, że gniew jest teraz wysoki i emocje są poza kontrolą. Jego najlepszy przyjaciel znajduje się obecnie w szpitalu ze złamaną szyją. Jay dodał, że nie wie jaki cel miał w tym Dijak, ale faktycznie zdobył jego uwagę. Jeśli jest to tylko żałosna próba wyżebrania title shota na główny pas, to od razu może powiedzieć, że Dijak na to nie zasługuje, tak jak zresztą nie zasługuje na to, by być w Ring of Honor. To Truth Martini sprowadził go do House of Truth. Teraz zrobią to w sposób Jay’a – Jay idzie po niego i Dijak tego nie przetrwa.

Walka nr 1: Kazuchika Okada i Gedo vs reDRagon
Ani Gedo, ani Okada nie uścisnęli rywalom dłoni, więc Bobby i Kyle sobie podali rękę. Bobby bez problemu radził sobie z Gedo, ale wyraźnie chciał walki z Okadą. IWGP Heavyweight Champion wszedł do ringu, ale wówczas to Kyle wkroczył do akcji i panowie toczyli wyrównany bój. Kyle’owi udało się nawet założyć Cross Armbreaker, ale ingerencja Gedo sprawiła, że Kyle znalazł się w tarapatach. W czasie tej dominacji Okada popisał się Slingshot Senton em.
Po przerwie reklamowej Gedo złapał Kyle’a za… ucho. Za pomocą serii kopniaków Kyle uwolnił się od rywali i dokonał zmiany. Bobby ze świeżymi siłami ruszył na obu przeciwników. Gedo dostał Exploder Suplex prosto na swego tag team partnera. Okadzie udało się wykonać Air Raid Crash Neckbreaker, ale nie wystarczyło to na pinfall. Kazuchika dorzucił Elbow Drop z górnego narożnika, jednak nie ujrzeliśmy Rainmakera, a Samoan Drop od Bobby’ego. Gedo wszedł do ringu i próbował odliczyć Fisha po Superkicku. Bobby chciał na to odpowiedzieć, lecz Gedo padł na matę, robiąc miejsce dla Okady na wykonanie Dropkicku.
Okada i O’Reilly toczyli bój poza ringiem – IWGP Champion trafił w stalowy narożnik. Czerwone smoki wspólnie zajęli się Gedo, wykonując m.in. kombinację Backbreaker & Knee. Okada przerwał pin, lecz reDRagoni szybko go usunęli. Chasing the Dragon dla Gedo i mamy pinfall.

Zwycięzcy: reDRagon

Przypomnienie z zeszłego tygodnia – konfrontacja wzrokowa The Briscoes oraz mistrzów tag teamowych War Machine.

Jay Briscoe powiedział, że War Machine są obecnymi mistrzami tag team. Mark oznajmił, że fakt jest taki iż War Machine nigdy nie pokonali The Briscoes, a spotykali się w ringu czterokrotnie. Mogą być mistrzami, ale nie mogą siebie nazywać najlepszymi, póki ich nie pokonają. Mark i Jay od trzech lat nie byli w posiadaniu pasów, więc też coś mają do udowodnienia.

Walka nr 2: Adam Cole vs KUSHIDA
Po ostrożnym początku z obu stron, panowie pobawili się trochę w technikę, w której lepiej sobie radził KUSHIDA. Cole poprzez Enzuigiri powalił rywala na krawędzi ringu, po czym rzekł do fanów w pobliżu by się rozstąpili, bo zamierza rzucić w tą stronę rywala. Po chwili okazało się, że Cole wcale tego nie zamierza robić i pokazał owym fanom gest Kozakiewicza.
Po reklamach KUSHIDA nadział ramię Cole’a o linę i następnie popisał się Slingshot Clotheslinem. KUSHIDA atakował coraz bardziej, popisując się przy tym zwinnością, co zbierało uznanie od widzów. Adam po Rolling Liger Kick wyleciał z ringu i na dodatek dostał jeszcze Senton. Gdy tylko Adam wrócił, KUSHIDA wymierzył mu Dropkick, jednakże przy Moonsaulcie nadział się na kolana rywala. Adam wykonał Shining Wizard, co dało mu 2 count. Następnie namierzał się na Neckbreaker, jednakże KUSHIDA sprytnie skontrował to na Hoverboard Lock. Kontra za kontrą, jeden i drugi próbował szczęścia poprzez Small Package. KUSHIDA trafił na Bicycle Kick oraz Enzuigiri, ale odpowiedział nokautującym Forearmem, który był tak mocny, że bolała go dłoń. Ponownie założony został Hoverboard Lock, ale Adam dotarł do lin. Cole chciał wykonać Superkick, ale został on zablokowany i sam ów atak otrzymał. Gdy KUSHIDA wykonywał akcję Handspring, Cole trafił go Superkickiem w tył głowy. Następnie Neckbreaker z pozycji Brainbustera i Adam zgarnia zwycięstwo.

Zwycięzca: Adam Cole

Komentarz Daltona Castle przed przyszłotygodniowym Fight Without Honor Matchem z Silasem Youngiem. Dalton zapowiadał co zamierza oraz sugerował, aby Silasem pożywiły się narwale.

Walka nr 3: The Addiction vs Motor City Machine Guns
The Addiction cwanym atakiem miało przewagę nad rywalami, ale bardzo szybko rywale się odgryźli, w wyniku czego Kaz i Daniels wypadli z ringu. Machine Guns wspólnymi siłami rozpracowywali Kazaqriana i wspólnie również odparli atak próbującego interwencji Danielsa. Gdy The Addiction znaleźli się poza ringiem, Shelly podciągnął środkową linę, a Sabin wykon na oponentów Suicide Dive. Chwilę potem gdy Kazarian został wrzucony na ring, Shelley chciał się odbić od narożnika, ale równowagę podciął mu Daniels, co wykorzystał Kazarian poprzez Lungblower. Shelley był w niekorzystnej dla siebie sytuacji i przez dłuższy moment Kazarian i Daniels byli w natarciu. Warta uwagi była kombinacja gdy Daniels Back Suplexem posłał Kazariana na leżącego rywala, a sekundę później The Almighty dodał od siebie Moonsault z lin.
Po przerwie reklamowej Shelley był w stanie wymierzyć jednocześnie DDT Danielsowi i Stunner Kazarianowi. Miało dojść do zmiany, ale Daniels strącił Sabina na podłogę. Mimo to Shelley był w stanie ponownie odeprzeć atak rywali – Kazarian dostał Spinebuster, a Daniels Drop Toe Hold prosto w krocze jego tag team partnera. Sabin wkroczył wreszcie do ringu, od razu wykonując podwójne Crossbody, Clothesline i Running Back Elbow w rogu Danielsowi, a gdy przy krawędzi ringu w nogi chciał go trafić Kaz, Chris podskoczył i załatwił rywala kopniakiem. Daniels otrzymał Tornado DDT, ale nie dał się odliczyć do trzech.
Kaz wrócił do ringu i razem wykonali dawnemu koledze Double Hiptoss na kombinację Neckbreaker & Powerbomb. Z narożnika Daniels wykonał Sabinowi Curb Stomp….. a potem od razu skoczył z Divem poza ring na Shelley’a. Slingshot Cutter w wykonaniu Kazariana, ale tylko 2 count. Próba Celebrity Rehab, ale Shelley ratuje Sabina. Alex otrzymał od Danielsa STO. Sabin jednak był w stanie odeprzeć jego atak i po chwili wspólnie z partnerem wykonali Kazarianowi elevated Roll the Dice. Daniels dostał podwójnego Superkicka, z kolei Kazarian Slingshot Planchę poza ringiem od Alexa. Na koniec Sabin i Shellley wykonali Skull and Bones Danielsowi, dzięki czemu zgarnęli pinfall.

Zwycięzcy: Motor City Machine Guns

Po walce The Addiction zaatakowało rywali, lecz na pomoc przybiegli Matt Sydal oraz KUSHIDA. Young Bucksi wkroczyli do ringu, wymierzając Superkicki. Doprowadziło to do potyczki wszystkich czterech teamów.

Cole i KUSHIDA nie zawiedli. Pozostałe dwie walki były w miarę jako tako, co w przypadku main eventu jest tyle, ile można było oczekiwać, ale w przypadku openera oczekiwałem więcej. Wszystko się potoczyło tak, jak się potoczyć miało….. i tyle. Do następnego tygodnia.

Za tydzień czeka nas sporo emocji ! Roppongi Vice wykorzystują title shota na pasy tag teamowe, Kenny Omega we akcji, a w walce wieczoru Silas Young i Dalton Castle w Fight Without Honor Matchu !

Oglądajcie Ring of Honor !

Autor: KL