Rhea Ripley – Biografia

Demi Bennett (urodzona 11 października 1996 roku) to profesjonalna wrestlerka pochodząca z Adelaide w Australii. Obecnie występuje w federacji WWE w brandzie NXT UK pod pseudonimem Rhea Ripley. Brała udział w turnieju Mae Young Classic 2017, 2018. Jest pierwszą w historii posiadaczką NXT UK Women’s Championship. Demi pracowała również w australijskich promocjach. Były to m.in Professional Wrestling Alliance i Riot City Wrestling. Walczyła w Japonii pracując dla takich federacji jak Pro Wrestling Zero1, REINA czy World Woman Pro-Wrestling Diana.


Riot City Wrestling (2013-2017)

W ringu Riot City Wrestling Bennett zadebiutowała w czerwcu 2013 roku, podczas RCW Mean Street Mayhem 6. Rok 2014 przyniósł jej kilka sukcesów m.in pierwsze w karierze mistrzostwo kobiet RCW, które zdobyła 10 maja na gali RCW City Chicks Unleashed. Pokonała ona  Savannah Summers rozpoczynając swój 6 miesięczny title reign. 15 listopada straciła tytuł przygrywając z Harley Wonderland. 6 grudnia odbyła walkę rewanżową, ale nie zdobyła tytułu z powrotem. Wonderland została wyliczona i zachowała pas RCW Women’s Championship. Bennett powróciła do federacji Riot City Wrestling w 2015 roku i z miejsca dostała szanse walki o miano pretendentki do tytułu kobiet RCW. Pokonała ona Alexis i Harley Wonderland w Triple Theat Matchu, co dało jej title shoota na pas RCW Women’s Championship. Na gali Powertrip 2015 stanęła do walki z Savannah Summers, ale nie zdołała zdobyć pasa. Doszło do dyskwalifikacji i jej rywalka zachowała mistrzostwo. Rok 2016 to kolejny powrót Australijki do federacji, w której to stawiała swoje pierwsze kroki. Zmierzyła się ona ponownie z Savannah i kolejny raz uległa w walce o tytuł. 22 października podczas gali Keyway The City RCW walczyła z Summers i Quinn Beauregard, gdzie na szali znalazł się pas kobiet RCW. Tym razem Demi wygrała i została dwukrotną mistrzynią kobiet. W 2017 panna Bennett broniła skutecznie tytułu pokonując Casey Johns, a w swoim ostatnim meczu w RCW wygrała z  Kellyanne.


Pro Wrestling Alliance (2013)

Po debiucie w pro wrestlingu i pierwszych występach w Riot City Wrestling Demi pojawiła się w PWA. Jej debiut nastąpił podczas gali PWWA Champions United, gdzie połączyła siły z Izzy i zawalczyły one w tag team matchu przeciwko Blair Alexis oraz Savannah Summers, który wygrały. Był to krótki epizod Bennett w tejże federacji.


Newcastle Pro Wrestling (2014)

Bennett zadebiutowała w Newcastle Pro Wrestling w 2014 roku. Podczas show Newy Pro, które odbyło się 12 lipca wraz z Rachel Rose pokonały Harley Wonderland i Madison Eagles.


New Horizon Pro Wrestling (2014-2015)

Debiut w “New Horizon Pro Wrestling” Demi zaliczyła 24 maja 2014 roku. Nastąpił on podczas turnieju NHPW Global Conflict, do którego Bennett dołączyła. Jej udział w turnieju zakończył się na pierwszej rundzie, kiedy to  wyeliminowała ją Mercedes Martinez. Demiti wróciła podczas drugiego show następnej nocy, aby rywalizować w mieszanym tag team matchu u boku Garry’ego Schmidt’a. 6 miesięcy później Bennett powróciła i była częścią kolejnej gali NHPW. Zawalczyła w Fatal Four Way’u przeciwko Madison Eagles, Evie i Sarayi Knight, gdzie stawką był tytuł Australia Championship. Bennett jednak nie zdobyła mistrzostwa.


Melbourne City Wrestling (2014-2016)

14 czerwca 2014 roku Demi zadebiutowała w Australijskiej federacji Melbourne City Wrestling. Na gali MCW New Horizons  broniła tytułu RCW Women’s Championship w pojedynku z Toni Storm i Savannah Summers, który sukcesywnie obroniła. 9 sierpnia podczas gali MCW Clash Of The Titans pokonała Miami broniąc swojego mistrzostwa. Kontynuowała ona swoją zwycięską passę odnosząc kolejną wygraną nad Savannah Summers. 30 kwietnia 2016 roku Bennett powróciła do MCW, aby zmierzyć się z Kellyanne. Pojedynek ten zakończył się kolejnym zwycięstwem Australijki. 11 czerwca na MCW Hostile Takeover Bennett połączyła siły z Eriką Reid, by wziąć udział w tag team matchu. Ich rywalkami były Charli Evans i Shazza McKenzie, a walka zakończyła się wygraną Demi i jej tag team partnerki.


Występy w Japonii (2015-2016)

W roku 2015 oraz 2016 panna Bennett zaliczyła “tour” po kraju kwitnącej wiśni, gdzie występowała przez jakiś czas. Występowała w takich federacjach jak: Pro Wrestling ZERO1, REINIE oraz World Woman Pro-Wrestling Diana. W tej pierwszej debiut zaliczyła 19 kwietnia 2015 r. Jej pierwszy występ przypadł na gali Super Fireworks Pro Wrestling, kiedy zawalczyła w tag team matchu łącząc siły z Sendai Sachiko. Pokonały one DASH Chisako i Meiko Tanakę. 26 kwietnia 2015 roku zadebiutowała podczas show REINA Mexico Fiesta. Wraz z Meiko Tanaką pokonały Alex Lee oraz Makoto. 5 maja wróciła do federacji, aby wystąpić w festiwalu Golden Week Wrestling 2015. Doszło tam do Triple Threatu, gdzie Bennett walczyła z  Carmen Rose i Alex Lee. 23 czerwca pokonała Konami. Debiut w  federacji  World Woman Pro-Wrestling Diana zaliczyła 5 kwietnia 2015, podczas gali Diana 4’th Anniversary Show w Korakuen Hall. Walczyła w meczu z Kyoku Kimurą. 12 kwietnia na następnym show WWPW połączyła siły z Kaoru Ito i wygrały one walkę tagową przeciwko Kyoko Inue i Meiko Tanace. Następne tygodnie to przede wszystkim walki drużynowe, gdzie to Bennett walczyła u boku Kaoru Ito. 14 czerwca wzięła udział w sześcioosobowym tag team matchu. Jej partnerkami były Jaguar Yokota i Kaoru Ito. Panie uległy Kyoko Inue & La Comandante i Yumiko Hottcie.


Występy w Mae Young Classic (2017-2018)

W 2017 roku Bennett została zauważona przez WWE, które zaoferowało jej występ w pierwszym w historii Mae Young Classic. Pod pseudonimem Rhea Ripley zadebiutowała 13 lipca, kiedy to przystąpiła do rywalizacji we wspomnianym turnieju. W pierwszej rundzie Rhea pokonała Mirandę Salinas. Awansowała do drugiej rundy, ale niestety przegrała z Dakotą Kai. W roku 2018 Ripley po raz drugi wzięła udział w Mae Young Classic. Tym razem poszło jej zdecydowanie lepiej, bo doszła aż do półfinału. W drodze do najlepszej czwórki pokonała m.in MJ Jenkins, Kacy Cantanzaro i Tegan Nox. W półfinale musiała uznać wyższość Japonki Io Shirai, czyli późniejszej finalistki turnieju.


NXT (2017 – obecnie)

Rhea oficjalny kontrakt z WWE podpisała w roku 2017 po udziale w Mae Young Classic. Występuje ona przeważnie na live eventach z uwagi, że pracuje także w NXT UK. Możliwe jest, iż w przyszłości zasili na stałe żółty roster. W swoim pierwszym występie na live evencie 25 sierpnia wraz z Ruby Riott i Zedą pokonały Mandy Rose, Taynarę Conti oraz Vanessę Borne. Pierwszy singles match odbyła 23 września przegrywając z Biancą Belair. 4 października dołączyła do Battle Royal, którego stawką było miano pretendentki do tytułu NXT Women’s Championship. Walkę wygrała Nikki Cross. Drugi singlowy pojedynek Australijka stoczyła 21 października podczas house showu.  Jej przeciwniczką była Ruby Riott, która została pokonana przez Ripley. 27 pazdziernika wzięła udział w “Halloween” Battle Royal, który to wygrała Shayna Baszler. 10 listopada Rhea przegrała swój 3 pojedynek z Dakotą Kai. W grudniu wraz Abbey Laith walczyła w tag team matchu, a ich rywalkami była grupa Riott Squad. Rok zakończyła kolejnym zwycięstwem! razem z Kai pokonały Reinę Gonzalez i Sage Beckett. Obecnie Ripley kontynuuje występy na live eventach “żółtego” brandu.


NXT UK (2018 – obecnie)

W roku 2018 wystartowała tygodniówka NXT UK, która swoją premierę miała w październiku. Jednakże pierwsze nagrania odbyły się w sierpniu. Rhea stała się jedną z twarzy kobiecej dywizji brytyjskiego brandu. 26 sierpnia odbyły się pierwsze tapingi NXT UK podczas których odbył się turniej, który wyłonił pierwszą w historii mistrzynię kobiet. W finale turnieju Ripley pokonała Toni Storm zdobywając tym samym swój pierwszy tytuł w WWE. W następnym miesiącu odbyły się kolejne nagrania NXT UK, podczas nich Ripley skutecznie obroniła tytuł w walce z Islą Dawn. 26 grudnia wyemitowany został kolejny epizod brytyjskiej tygodniówki, podczas którego to Australijka zmierzyła się z Deonną Purazzo. Zachowała ona pas pokonując Purazzo i kontynuowała swój title reign. Na jednym z odcinków NXT UK ogłoszono, że na pierwszym UK TakeOver, które odbędzie się w Blackpool Rhea będzie bronić pasa. Jej rywalką została Toni Storm. Rządy Ripley jako championki zakończyły się w styczniu 2019, kiedy to przegrała z Storm na TakeOver tracąc tytuł.


Występy podczas gal głównego rosteru

Rhea zaliczyła kilka występów podczas gal main rosteru. Na październikowym Evolution, które było pierwszą w historii WWE kobiecą galą PPV, Ripley zmierzyła się Dakotą Kai. To starcie odbyło się w dark matchu przed główną częścią show. Stawką walki było mistrzostwo kobiet UK, które Rhea z powodzeniem obroniła. Następny występ przypadł w sumie niedawno, bo na styczniowym Royal Rumble. Ripley wzięła udział w 30 osobowym Rumble Matchu, do którego wyszła z numerem 24. Utrzymywała się dosyć długo i nawet wyeliminowała kilka rywalek m.in Kacy Cantanzaro, Zelinę Vegę oraz Danę Brooke. Została wyeliminowana przez Bayley.