Toni Storm: Biografia

Toni Rossall (urodzona 19 października 1995 roku) to profesjonalna wrestlerka pochodząca z Auckland w Nowej Zelandii. Obecnie pracuje dla federacji WWE i występuje w brandzie NXT UK oraz na scenie niezależnej pod pseudonimem ringowym Toni Storm. Występowała w Stardom, czyli japońskiej federacji wrestlingu, w której występują tylko kobiety. Jest byłą mistrzynią World of Stardom i SWA World Champion. Storm przez większość dotychczasowej kariery występowała przede wszystkim na europejskiej scenie wrestlingu, gdzie zdobyła m.in Progress Women’s Championship (dwukrotnie) oraz była i zarazem obecna mistrzyni kobiet w niemieckiej federacji wXw. W WWE zaczęła występować na przełomie 2017 roku, kiedy to wzięła udział w turnieju Mae Young Classic. W 2018 roku wygrała 2 edycję Mae Young Classic pokonując w finale Io Shirai podczas gali Evolution.


Początki kariery

Rossall zadebiutowała jako wrestlerka 9  października 2009 roku, w wieku 14 lat. Występowała pod takim samym ring name’em jak teraz, czyli Toni Storm lecz czasami skracała nazwę do Storm. Większość jej początkowej kariery po debiucie opierała się na występach w australijskich federacjach niezależnych, w których zdobywała swoje pierwsze tytuły mistrzowskie. Federacje, w których pracowała to m.in Pro Wrestling Alliance Queensland, PROWL Wrestling, Impact Pro Wrestling Australia, Riot City Wrestling, Melbourne City Wrestling i Professional Wrestling Alliance. Toni po zakończeniu występów w swojej ojczyźnie wyjechała do Wielkiej Brytanii, gdzie kontynuowała swoją karierę. Storm spędziła dużo czasu na występach dla  Anglii i Irlandii. W międzyczasie pojawiła się też, w różnych federacjach z Europy takich jak: Pro Wrestling Ulster, British Empire Wrestling, Premier British Wrestling, Ironfist Wrestling, X Wrestling Alliance, Pro-Wrestling: EVE, Preston City Wrestling i fińskiej promocji Club Finland oraz dobrze znanej Westside Xtreme Wrestling w Niemczech. W 2015 miała epizod w Global Force Wrestling, gdzie miała okazję trenować z Mickie James.


Progress Wrestling (2015-2018)

Toni zadebiutowała w najsłynniejszej brytyjskiej federacji 14 października 2015 roku. W pierwszej walce pokonała Elisabeth. W maju 2017 roku została pierwszą w historii mistrzynią Progress Women’s pokonując Jinny i Laurę Di Matteo w Triple Threat Matchu. Był to pierwszy raz, kiedy kobiety main eventowały galę Progressu. Storm sukcesywnie broniła pasa w pojedynkach z  Laurą Di Matteo, Jinny czy Kay Lee Ray. 20 maja 2018 Toni straciła pas na rzecz Jinny.


World Wonder Ring Stardom (2016 – 2018)

Storm podpisała kontrakt z japońską federacją w połowie 2016 roku. Debiut zaliczyła 20 maja podczas międzynarodowej trasy ABC 4eme International De Catch Feminin – Stardom Europe, gdzie walczyła o tytuł mistrzyni WWS Women Wrestling Stars, który został skutecznie obroniony przez jej rywalkę Diosę Atenea. Od 16 maja Toni rywalizowała w turnieju SWA Undisputed World Women’s Championship Tournament. Doszła do finału, który odbył się 21 maja, ale uległa w nim przegrywając z Io Shirai. 24 lipca podczas gali Stardom X Stardom 2016, Toni zmierzyła się ponownie z Shirai i tym razem ją pokonała. Tym samym zdobyła swój pierwszy tytuł SWA Undisputed World Women Championship. W swoim ostatnim meczu w 2016 wraz z Yoko Bito pokonały Hiroyo Matsumoto i Jungle Kyona w walce tag team’owej. 2017 to dalsze pasmo sukcesów. 21 października Obroniła ona swój tytuł SWA pokonując Bea Priestley. Rok 2018 nie był już tak udanym rokiem w wykonaniu Australijki, bo przegrała ona większość swoich walk. Toni straciła pas SWA na rzecz Viper 28 marca 2018 na gali Stardom Dream Slam In Tokyo. 29 czerwca podczas gali Stardom Shining Stars, w swoim ostatnim meczu przegrała pas  World Of Stardom  doznając porażki z Kagetsu.


WWE i występy w Mae Young Classic (2017 – 2018)

Rossall pojawiła się w największej federacji świata w roku 2017. Pierwszą walkę stoczyła na WrestleMania Axxess 2017, gdzie pokonała swoją odwieczną rywalkę Jinny. Pokonała ją również w walce rewanżowej na Axxess 1 kwietnia. Storm wzięła udział w 1 edycji turnieju Mae Young Classic w 2017. W pierwszej rundzie wygrała z Ayeshą Raymond. W drugiej rundzie jej rywalką była Lacey Evans, którą także pokonała i awansowała do ćwierćfinału MYC, w którym to znów odniosła zwycięstwo pokonując Piper Niven. Zmagania zakończyła na półfinale przegrywając ze zwyciężczynią całego turnieju, czyli Kairi Sane. 8 kwietnia 2018 Storm powróciła do ringu WWE podczas WrestleMania Axxess, gdzie z powodzeniem obroniła pas Progress Women’s Championship przeciwko Lacey Evans. 2 miesiące później Toni powróciła, aby rywalizować podczas United Kingdom Championship Tournament, gdzie po raz pierwszy wystąpiła w dark matchu. Zawalczyła z Islą Down, Killer Kelly i Jinny w Fatal Four Way Matchu, który zakończył się no contestem. W trakcie show wygrała z Down i Kelly zostając pretendentką do pasa NXT Women’s Championship. Następnej nocy spotkała się z Baszler, ale przegrała walkę poprzez wyliczenie. 8 sierpnia powróciła ponownie, aby wziąć udział w 2 edycji Mae Young Classic. W pierwszej rundzie pokonała Jinny, następnie Hiroyo Matsumoto i to oznaczało awans do ćwierćfinału. W nim odniosła kolejne zwycięstwo wygrywając z Mią Yim, a w półfinale pokonała doświadczoną japonkę Meiko Satomurę. Ostatecznie wygrała cały turniej mierząc się w finale z Io Shirai, którą pokonała na gali Evolution.


NXT UK (2018 – obecnie)

Obecnie Toni Storm jest jedną z głównych gwiazd NXT UK, które wystartowało w październiku 2018 roku. Nowo Zelandka wzięła udział w turnieju, który miał wyłonić pierwszą mistrzynię NXT UK. W pierwszej rundzie pokonała Isla Down. Storm awansowała do półfinału, gdzie przyszło się jej zmierzyć z Jinny. Wygrała ten pojedynek i w wielkim finale powalczyła ze swoją rodaczką Rheą Ripley, a stawką był pas kobiet NXT UK. Toni przegrała z Ripley i tym samym to ona została pierwszą w historii mistrzynią. Po przegranej w turnieju Rossall powróciła do ringu podczas odcinka emitowanego 19 grudnia 2018 i pokonała Charlie Morgan. W styczniu dojdzie do jej walki rewanżowej z Rheą Ripley, która odbędzie się podczas NXT TakeOver: Blackpool.


Sukcesy i osiągnięcia

All Action Wrestling 

 • AAW Women’s Championship (1 raz)

British Empire Wrestling

 • BEW Women’s Championship (1 raz)

Impact Wrestling Australia

 • IPW Australian Women’s Championship (1 raz)
 • IPW Australian Cruiserweight Championship (1 raz)
 • IPW Australian Hardcore Championship (1 raz)

Pro Wrestling Alliance Queensland

 • PWAQ Women’s Championship (2 razy)

Progress Wrestling

 • Progress Women’s Championship (1 raz, pierwsza w historii)
 • Natural Progression Series IV (2017)

Westsdie Xtreme Wrestling

 • wXw Women’s Championship (2 razy)
 • Femmes Fatales (2017)

World Wonder Ring Stardom

 • SWA World Championship (1 raz)
 • World of Stardom Championship (1 raz)
 • 5 Star GP (2017)
 • Cinderella Tournament (2017)
 • MVP Award (2017)

WWE

 • Mae Young Classic 2018

Pro Wrestling Illustrated

 • 19 miejsce w rankingu PWI 50 najlepszych wrestlerek w 2018 roku