Ezekiel Jackson – Biografia

Imię i Nazwisko – Rycklon Stephens
Ring Name – Ezekiel Jackson
Data Urodzenia – 22 lipca 1978
Miejsce – Linden, Gujana
Waga | Wzrost – 130 kg | 191 cm
Debiut w wrestlingu – 2007
Debiut w WWE – 18 lipca 2008

Florida Championship Wrestling (2007-2008)

Stephens podpisał w marcu 2007 roku kontrakt rozwojowy z WWE, rozpoczął więc od występów w Florida Championship Wrestling. W TV zadebiutował 27 czerwca, w drużynie z Keithem Walkerem pokonał Kofiego Kingstona i Erica Péreza. Swoje występy kontynuował walkami singlowymi oraz drużynowymi. 8 lutego 2008 roku miał szansę zawalczyć wraz z Bryanem Kellym o pasy WWE Tag Team Championship należące wtedy do Johna Morrisona oraz The Miza. Nie dostali tej szansy, ponieważ przegrali pojedynek z Stevem Lewingtonem i Heathem Millerem. 8 maja 2010 roku odbył swoją ostatnią walkę w FCW, potem przeszedł do głównego rosteru WWE.

Ochroniarz Briana Kendricka (2008-2009)

18 lipca 2008 roku zadebiutował na SmackDown pod pseudonimem Ezekiel, został zaprezentowany jako ochroniarz Briana Kendricka. 8 sierpnia zmieniono mu ring name, od tamtej pory nazywał się Ezekiel Jackson, dostał również inną rolę, był ”doradcą” Kendricka. Następnie ingerował w starciach Kendricka z Jeffem Hardym, Finlayem oraz WWE Championem Triple H’em. Na debiut w ringu musiał trochę poczekać, nastało to 17 października, na SmackDown zmierzył się z Super Crazym, którego pokonał. Pod koniec 2008 roku, stworzył z Kendrickiem drużynę. Obaj próbowali zdobyć pasy tag team, jednak nie potrafili pokonac The Colóns (Carlito i Primo). Pierwszą porażkę odniósł 13 lutego 2009 roku, przegrał z R-Truthem. Ostatnią walkę na SmackDown stoczył 3 kwietnia, zmierzył się z Jeffem Hardym, z którym przegrał.

The Ruthless Roundtable i ostatni mistrz ECW (2009-2010)

Obraz znaleziony dla: ECW Champion

Ezekiel dołączył do ECW po uzupełniającym wtedy drafcie, został rozdzielony z Brianem Kendrickiem jako drużyna. 9 lipca 2009 roku zaliczył swój debiut w ECW, pokonał Jacka Meridola. Następnie Jackson został wplątany w angle wraz z Vladmirem Kozlovem, w którym tydzień w tydzień niszczyli w szybkich pojedynkach swoich rywali.18 sierpnia stwórzył stajnię z Williamem Regalem oraz Vladimirem Kozlovem. Tego samego wieczoru odwrócił się od mistrza ECW, którym był Christian. Jackson i Kozlov pomagli Regalowi w jego rywalizacji z Christianem, jednak Brytyjczyk nie zdobył tego pasa.

24 listopada na ECW, Ezekiel zaatakował Regala i Kozlova, po tym jak ten drugi oskarżał go za porażkę w pojedynku Brytyjczyka. Tydzień później doszło do podobnej sytuacji, Jackson odwrócił się od Kozlova w walce drużynowej przeciwko Christianowi oraz Sheltonowi Benjamninowi. 12 stycznia 2010 roku wygrał ECW Homecoming Battle Royal, który dał mu title shota na pas ECW. Do walki doszło na Royal Rumble, gdzie Christian zdołał zwyciężyć. 16 lutego 2010 roku odbył się ostatni w historii odcinek ECW, na tym show odbył się Hardcore Match o ECW Championship, w którym Ezekiel Jackson pokonał Christiana. Tym samym został ostatnim w historii mistrzem ECW!

The Corre i Intercontinental Champion (2010-2011)

Obraz znaleziony dla: The Corre WWE

19 lutego na SmackDown zostały wyemitowane materiały promujące powrót Ezekiela Jacksona do tego brandu. Powrócił 5 marca, pokonał Jimmy’ego Wang Yanga. Powrócił bez Wiliama Regala, który został przeniesony na RAW. 10 kwietnia 2010 roku Ezekiel odniósł kontuzję czworogłowego mięśnia podczas jego walki z Kane’m na live evencie w Glasgow. Jego powrót był oczekiwany od 6 do 8 miesięcy. Podczas jego nieobecności, Jackson został przeniesony na RAW w uzupełniającym drafcie.

Jackson powrócił do ringu 13 września 2010 roku, pokonał Zacka Rydera w dark matchu przed tapingami RAW. Po powrocie do TV, został jednym z członków drużyny RAW na gali Bragging Rights, niestety zwycięstwo odniosła drużyna SmackDown. Stephens dostał się do turnieju King of the Ring pokonując Alexa Rileya na RAW. W ćwierćfinale zmierzył się z Drew McIntyre’m, pojedynek zakończył się podwójnym wyliczeniem. W grudniu 2010 roku powrócił na SmackDown. Na początku roku został dodany do drużyny, w której w skład wchodził Wade Barrett, Heath Slater oraz Justin Gabriel. Grupa nosiła nazwę The Corre. 14 stycznia grupa zaatakowała Big Showa. Ezekiel zmierzy się z olbrzymem na SmackDown, które odbyło się 6 maja, pokonał go, jednak nie chciał cieszyć się z zwycięstwa z The Corre. Ci później zaatakowali go na zapleczu, wtedy przeszedł Face Turn. Ezekiel zaczął więc rywalizacje z Barrettem, który posiadał pas Interkontynentalny. Zmierzy się z nim na gali Over the Limit, pokonał go, lecz przez dyskwalifiakcję, oznaczało to, że Wade zatrzymuje tytuł. Po gali wciąż kontynuował feud z innymi członkami The Corre, wygrał z Barrettem odpowiednio przez dyskwalifikację i wyliczenie.

Na Capitol Punishment, Stephens zdobył swój pierwszy pas, pokonał Wade’a Barretta i został nowym mistrzem Interkontynentalnym! Wade Barrett dostał rewanż, jednak przegrał. 15 lipca na SmackDown obronił tytuł w walce z Ted’em DiBiase’m. Pas stracił 12 sierpnia, odebrał mu go Cody Rhodes. Tydzień później dostał rewanż, który również przegrał. Jackson w ostatniej przygodzie z pasem Interkontynentalnym wziął udział w Battle Royal o ten tytuł, został jednak wyeliminowany przez Cody’ego Rhodesa.

Przerwa i odejście (2012-2014)

W 2012 roku wziął udział w Royal Rumble Matchu, wszedł z numerem trzynastym. Został wyeliminowany przez powracającego Khaliego. Jackson rozpoczął wielką passę porażek między innymi z Jinderem Mahalem, Drew McIntyre’m i Davidem Otungą. Swoją złą passę zakończył 16 maja na NXT, wraz z Khalim pokonał Tylera Rexa oraz Curta Hawkinsa.

W połowie 2012 roku doznał kontuzji w górnej części ciała, zmusiło go to na długą przerwę. Po ponad roku pojawił się na WrestleMania Axxess, które odbyło się 4 kwietnia 2013 roku. W drużynie z Yoshi Tatsu pokonał Hunico i Camacho. 4 stycznia 2014 przeszedł kolejną operację, a 7 kwietnia 2014 roku oficjalnie ogłosił, że nie pracuje już dla WWE.

TNA (2014)

14 czerwca wystąpił na gali House of Hardcore 6, wziął udział w Chris Masters’ Masterlock Challenge. 24 lipca zadebiutował na Impact Wrestling. Został przedstawiony jako Big Rycklon w roli Heela. Na Impact Wrestling zaatakował Tommy’ego Dreamera, Bully’ego Raya oraz Devon, a następnie dołączył do drużyny Dixie Carter. Zarówno Big Rycklon jak i Snitsky wystąpili w Eight Man Hardcore War Matchu. Team Bully (Bully Ray, Devon, Tommy Dreamer i AL Snow) pokonał Team EC3 (EC3, Rhino, Rycklon i Snitsky). 7 sierpnia 2014 roku Dixie Carter poinformowała fanów TNA o zwolnieniu Rycklona oraz Snitsky’ego.

Lucha Underground (2014-2015)

We wrześniu 2014 roku pojawił się w Lucha Underground jako Big Ryck. Wspólnie z Cisco, Baelem oraz Cortezem Castro stworzyli heelową drużynę o nazwie The Crenshaw Crew. Ryck rozpoczął feud z byłym wrestlerem WWE Johnnym Mundo, a następnie z Princem Pumą. 5 października 2014 roku podczas jednego z tapingów LU wystąpił w Aztec Warfare Battle Royal Matchu, który miał wyłonić historycznego mistrza LU. Niestety Ryck szybko został wyeliminowany. 21 stycznia 2015 roku Cisco, Castro oraz Bael odwrócili się od swojego przyjaciela, a następnie wypalili mu oko cygarem. 2 miesiące później Ryck pokonał Sexy Star oraz The Crew w 3 handicap matchu. Następnie wziął udział w trzyosobowym starciu o LU Trios Championship, lecz niestety musiał uznać wyższość swoich przeciwników i nie zdobył tego wyróżnienia. Oficjele LU wpadli na pomysł o uśmierceniu byłego wrestlera WWE i poinformowali, że stał się on jednym z zaginionych osób, po czym został zabity przez ”The Disciples of Death”.

Scena Niezależna (2015)

17 października 2015 roku Big Ryck zadebiutował w niemieckiej federacji Westside Xtreme Wrestling (wXw), gdzie zmierzył się z Karstenem Beckiem o wXw Unified World Wrestling Championship.

Sukcesy i osiągnięcia:

Pro Wrestling Illustrated
– 78 miejsce w rankingu 500 najlepszych wrestlerów 2011 roku – PWI 500

WWE
– ECW Championship (raz)
– WWE Intercontinental Championship (raz)