Drew Gulak: Biografia

Drew Gulak, to amerykański wrestler, który aktualnie występuje dla takich federacji jak: Beyond Wrestling, czy Combat Zone Wrestling i to właśnie w tej federacji odniósł dotychczas najważniejsze osiągnięcia w swojej karierze. Drew, to dwukrotny CZW World Tag Team Champion, CZW Wired TV Champion, CZW World Heavyweight Champion, a w 2005 roku został zwycięzcą Chris Cash Memorial Battle Royal. Warto wspomnieć, że w tym roku Drew wystąpił w turnieju WWE Cruiserweight Classic.

Combat Zone Wrestling (2004-2016):

W 2004 roku swoją przygodę z profesjonalnym wrestlingiem rozpoczął w akademi Combat Zone Wrestling, a następnie zadebiutował w Chikara Wrestle Factory w Maven Bentley Association, czyli partnerskiej szkółce CZW. Pod koniec 2005 roku Drew Gulak zadebiutował w Combat Zone Wrestling podczas eventu poświęconemu nieżyjącemu Chrisowi Cashowi. W swoim debiucie pokonał 20 wrestlerów i został zwycięzcą Battle Royal. Następnie wspólnie ze swoim przyjacielem z akademi CZW Andym Sumnerem stworzyli tag team AnDrew. W 2009 roku aż dwukrotnie zdobyli CZW World Tag Team Championship, a następnie doszło do rozpadu drużyny, ponieważ Andy rozstał się z federacją. Od tego czasu Drew Gulak zaczął odnosić sukcesy w walkach solowych min. zdobywając CZW Wired Championship na początku 2010 roku po tym jak pokonał Tylera Veritasa. Przez 429 dni skutecznie bronił tytułu w starciach z takimi gwiazdami jak:
Nick Gage, Zack Sabre Jr, czy Rich Swann. W czerwcu 2011 roku został pokonany przez AR Foxa. Drew ingerował w starciu Nicka Gage’a, który w tym czasie pracował dla federacji Big Japan Pro Wrestling. Następnie na gali Cage of Death zmierzył się z Ultraviolent Underground Championem Yuko Miyamoto. Po tym starciu Gage zaatakował swojego przeciwnika jakim był Gulak i doprowadził do wyeliminowania go na krótki okres. 30 grudnia 2010 roku w wiadomościach pojawiła się informacja o skazaniu Nicka Gage na 5 lat więzienia za obrabowanie banku. W kolejnych miesiącach Drew Gulak nadal wypowiadał się na temat przemocy oraz niegodności panującej w CZW, a następnie przy pomocy Nui Tofiga skupił się na eliminacji takich gwiazd jak: Danny Havoc, Jon Moxley oraz Devon Moore.
11 czerwca podczas Prelude to Violence Drew Gulak został pokonany przez AR Foxa przez co utracił Wired TV Championship. Po tym starciu Drew został wyśmiany przez Danny’ego Havoca i zrobił sobie przerwę. Następnie udał się w podróż po Europie jako Ambasador CZW w celu poszerzania międzynarodowych kontaktów. Pod nieobecność Gulaka w turnieju Death X jego podopieczni Donovan i Tofiga wtrącili się w starcie Danny’ego Havoca z gwiazdą BJW Abdullahem Kobayashim. Niespełna miesiąc później Kimber Lee dołączyła do Campaign For A Better Combat Zone. 10 sierpnia 2013 roku na gali Tangled Web 6 Drew Gulak pokonał Masade i zdobył CZW World Heavyweight Championship. Niestety na gali Proving Grounds został pokonany przez wrestlera, który obecnie występuje w NXT jako Oney Lorcan.

Obraz znaleziony dla: drew gulak combat zone wrestling

Obraz znaleziony dla: drew gulak combat zone wrestling

Obraz znaleziony dla: drew gulak combat zone wrestling

Scena Niezależna:

Oprócz dla federacji Combat Zone Wrestling, Drew Gulak występował dla wielu federacji niezależnych takich jak:
Beyond Wrestling, Dragon Gate USA, Evolve, Inter Species Wrestling i wiele więcej. W 2013 roku w federacji Evolve został zwycięzcą Style Battle tournament. Rok później pojawił się w Evolve na eventach 31,32 i 33, ale niestety wszystkie pojedynki przegrał. 1 marca 2015 roku pojawił się na jednym z eventów federacji Beyond Wrestling, gdzie w Submission Matchu pokonał Tommaso Ciampe, który aktualnie występuje w rozwojówce WWE. W lutym 2015 roku pojawił się w federacji PWG, ale i tym razem został pokonany, lecz jego przeciwnikiem był doświadczony Chris Hero. 2 września 2016 roku Drew Gulak wspólnie z Cedrickiem Alexanderem i Johnnym Gargano stworzyli Team #CWC i wystąpili w turnieju King of Trios, lecz niestety w pierwszej rundzie zostali pokonali przez The Warriors Three(Oleg the Usurper, Princess KimberLee i ThunderFrog).

Obraz znaleziony dla: drew gulak vs Chris Hero

World Wrestling Entertainment (obecnie):

7 maja 2016 roku Drew Gulak pokonał Tracy’ego Williamsa na evencie Evolve 61 dzięki czemu zakwalifikował się do turnieju Cruiserweight Classic. 23 czerwca w pierwszej rundzie pokonał Harva Sihre. 14 lipca został wyeliminowany przez Zacka Sabre Jr w niesamowitym pojedynku, który być może był najlepszym w całym turnieju. 14 września wystąpił w NXT TV, ale został pokonany przez Hideo Itamiego, po akcji GTS.

Obraz znaleziony dla: drew gulak WWE vs harv sirha

Obraz znaleziony dla: drew gulak WWE

*Osiągnięcia:

Beyond Wrestling Tournament For Tomorrow 3:16 (2014) – z Biff Busick

Championship Wrestling from Hollywood CWFH Heritage Tag Team Championship – z Timothy Thatcher

Combat Zone Wrestling CZW World Heavyweight Championship
CZW World Tag Team Championship (2 razy) – z Andy Sumner
CZW Wired TV Championship
Chris Cash Memorial Battle Royal
Fifth CZW Triple Crown Champion

DDT Pro-Wrestling Ironman Heavymetalweight Championship

Evolve Evolve Tag Team Championship – z Tracy Williams
Style Battle Tournament (2013)

New York Wrestling Connection Master of the Mat (2014)

United Wrestling Network UWN Tag Team Championship – z Timothy Thatcher