Relacja z konferencji prasowej Tony’ego Khana przed Winter is Coming

Na dzień przed specjalnym wydaniem AEW Dynamite – Winter is Coming, prezes All Elite Wrestling Tony Khan zorganizował konferencję prasową.

Oto najważniejsze informacje, które padły z ust Khana:

» AEW planuje kontynuować specjalne odcinki Dynamite. Prezesowi AEW podoba się taki właśnie format, na wzór gali PPV.

» Walka wieczoru Winter is Coming pomiędzy Jonem Moxley’em a Kennym Omegą ma wyznaczony 60-minutowy limit czasowy. Stacja TNT w razie potrzeby, pozwoli im nadawać program dłużej. Mają zaplanowane wielkie rzeczy.

» Zapytany o status Brodiego Lee, Khan wyznał, że nie może skomentować dlaczego został on wyłączony z programów telewizyjnych, ale ma nadzieję, że wkrótce wróci. Jego zdaniem, The Exalted One jest jednym z najlepszych wrestlerów w całym rosterze.

» Jak długo mogą podpisywać kontrakty z nowymi wrestlerami zanim zwolnią innych? Odpowiedź Khana: “Ponieważ jesteśmy w pandemii, cięcia można było i powinno się dokonać, jednak my nikogo nie zwolniliśmy. Ciężko jest pracować na scenie niezależnej. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić ludziom bezpieczeństwo”.

» AEW Dark stało się cenne dla federacji. W ostatnich miesiącach, format rozrósł się, aby każdego tygodnia, pomieścić znacznie więcej walk. Khan uważa, że poważnie rozważają podzielenie go na dwa programy: jeden dla rozwijających się talentów, drugi dla nieco większych nazwisk. Kilka gwiazd AEW zaczynało od Dark, w tym Powerhouse Hobbs. Prezesa All Elite Wrestling bardziej interesuje rozwijanie talentów niż zwalnianie ludzi.

» Jon Moxley vs Kenny Omega to wielki pojedynek. Dlaczego więc odbywa się w telewizji kablowej zamiast na gali PPV? Odpowiedź: “Dynamite jest siłą napędową AEW, a ja chciałem mieć w programie match kalibru PPV, aby zakończyć rok 2020. Również przychody z naszej umowy telewizyjnej są siłą napędową AEW i ważne jest, aby o tym pamiętać. Jestem zachwycony Moxley’em jako mistrzem świata i twarzą federacji. Omega również jest jedną z naszych największych gwiazd i będzie to wielka sprawa, kiedy zmierzą się ze sobą. Planujemy nadal prezentować niektóre najważniejsze walki na Dynamite, ponieważ jest to nasza główna platforma przychodów i oglądalności”.

» Khan przyznał, że wiele nauczył się przez te półtora roku, odkąd zaczął prowadzić AEW. Tyczy się to m.in. pracy z zawodnikami, pisania fabuły, produkcji programów oraz kontaktów z dyrektorami telewizji. Nie musiał jeszcze nikogo zwalniać, ale wie, że to biznes, a nie zabawa.

» Khan mówił o tym, co dzieje się przy pisaniu fabuły, tempie i jak programy na żywo różnią się od tych nagrywanych. Czasami ogląda odcinek Dynamite sprzed roku i zastanawia się co on sobie myślał – co pokazuje mu, jak wiele nauczył się po drodze. AEW zajmuje się wieloma długoterminowymi bookingami, ale musi też co tydzień pisać nowe programy i interesujące jest to, jak wszystko idzie ze sobą w parze.

» Odnośnie roli Miro w federacji: “Miro będzie tutaj wielką gwiazdą. Naprawdę trudno jest wejść ludziom do AEW, kiedy masz system rankingowy, chyba, że pojawiają się na początku roku. A, nie chciałem czekać do stycznia, żeby zaprezentować Miro. Wyjątkiem był tylko Brian Cage. Podpisaliśmy z nim kontrakt w styczniu. Chciałem jednak by był niespodzianką w Casino Ladder Matchu. Podbudowaliśmy go i zbudowaliśmy rekord zanim doprowadziliśmy do walki Moxley vs Cage. Ale nie mogę tego robić dla wszystkich i nie zamierzam. Nie mogłem więc po prostu umieścić Miro w walce wieczoru, bez rekordu i historii”.

» Tony Khan kontynuował wypowiedź o Miro, tym razem odnosząc się do WWE: “Odbudowuję go, jeśli mam być z tobą szczery. Widziałem jak jakiś osioł na Twitterze napisał, że ten facet wjeżdżał czołgiem na WrestleManii, a teraz robi badziewne rzeczy. Pomyślałem: ‘Tak, a potem został kopnięty w orzechy i przez lata traktowali go jak gówno’. Wyjechał czołgiem pięć lat temu. To nie jest facet z którym podpisałem kontrakt. Facet, z którym podpisałem kontrakt był przez lata źle wykorzystywany. Teraz następuje proces odbudowywania”.

» Jon Moxley nie będzie pracował na NJPW Wrestle Kingdom w styczniu.

» AEW bardzo poważnie rozważa wprowadzenie Trios Championship w 2021 roku.

» Tony Khan nigdy nie oglądał “Gry o Tron”, ale spodobał mu się tytuł “Winter is Coming”, który nawiązuje do popularnego serialu. Właściwie, poznał te wyrażenie od swojej matki, która jest wielką fanką “Gry o Tron”. Powiązanie AEW z TNT i Warner Media umożliwiło im używanie tej nazwy.

» Poza Winter is Coming, AEW planuje duże wydarzenia na Boże Narodzenie, Nowy Rok oraz Beach Break (red. nazwa specjalnego odcinka Dynamite) w styczniu.

» Wielu zawodników AEW ma własne pomysły na swoje postacie, Khan również ma swój wkład. Pracował bezpośrednio z Kennym Omegą nad nową wersją The Cleanera. Segment Britt Baker “Waiting Room” był pomysłem Cody’ego Rhodesa. The Young Bucks i Kenny wpadli na pomysły dla pozostałych zawodników.

Źródło relacji: sescoops.com