Hot News: AEW zapowiedziało wydanie trzech gier!

Zgodnie z tym o czym pisaliśmy wczoraj na Facebooku, AEW oficjalnie zapowiedziało powstanie trzech gier.

Pierwsza z nich, na konsole (zarówno obecne jak i nowej generacji) jest na wczesnym etapie rozwoju i nie wiadomo kiedy zostanie wydana. Dwie kolejne to gry mobilne.

Całe wydarzenie zapowiadające te nowości „AEW Games 1.0 Special Event” możecie obejrzeć poniżej:

Uczestniczyli w nim wiceprezesi AEW – Kenny Omega i Cody Rhodes, a także Aubrey Edwards i Britt Baker.

W trakcie wydarzenia, został przedstawiony kilkunastosekundowy materiał z gry AEW opracowywanej przez Yukes. To właśnie przed jego emisją, padła następująca informacja:

„Ta gra jest wciąż na wczesnym etapie rozwoju.
Pokazany materiał filmowy może nie być reprezentatywny dla produktu końcowego.”

W materiale mogliśmy zauważyć grywalne postacie Kenny’ego Omegi, Chrisa Jericho i Hikaru Shidy. Co ciekawe, w grze możliwe będzie rozgrywanie intergender matchy – walk mężczyzna vs kobieta.

Kolejna gra to AEW Elite General Manager – gra na telefony. Jest powstanie zapowiedziano na 2021 rok. Będzie to gra, w której gracz wcieli się w Dyrektora Generalnego i będzie mógł zarządzać całą federacją, dobierając m.in. osoby do rosteru i tworząc gale.

Wcześniej, bo już tej zimy, wydane zostanie AEW Casino: Double Or Nothing – również na telefony. W tej grze będzie można pograć m.in. w pokera, czy ruletkę. Wszystko pod oprawą AEW.

Prezes AEW Tony Khan skomentował powstanie nowych produktów pisząc:

„Niesamowite jest pomyśleć, że niecałe dwa lata temu wstrząsnęliśmy branżę pro wrestlingu wprowadzając AEW, a teraz wprowadzamy nasze rewolucyjne gry. Staramy się słuchać naszych fanów (…) Fajnie będzie widzieć ich cieszących się grą wrestlingową na konsole nowej generacji, która faktycznie odzwierciedla ich oczekiwania. To dopiero początek nowej ery dla gier wrestlingowych na całym świecie.”

Wracając natomiast do wspomnianej gry na konsole, warto nadmienić, że jej mechanika oparta ma być na legendarnej grze WWF No Mercy.