Ostatni przystanek przed Cinderellą, Powrót Takumi Irohy, Jungle Kyona wyzywa Natsuko Torę, Main event w Korakuen zakończony remisem

» Dzisiaj odbyło się ostatnie show przed galą Stardom Yokohama Cinderella, która odbędzie się 3 października i będzie transmitowana w japońskiej telewizji cyfrowej. Powtórkę natomiast będzie można obejrzeć na platformie Stardom World tuż po zakończeniu gali. Dzisiejszy event w Korakuen Hall był promowany walką Giulii i Syuri z Mayu Iwatani i Tam Nakano, aczkolwiek działy się też inne ciekawe rzeczy, o których za chwilę.

» Show otworzył pojedynek dobrze znanej fanom AEW Riho, która zmierzyła się z Hanan. Walka nie była zbyt długa i zakończyła się wygraną byłej mistrzyni kobiet All Elite Wrestling.

» Saya Kamitani powalczyła z Bea Priestley, będąc zarazem jej ostatnim testem przed walką z Momo Watanabe, do której dojdzie na Cinderelli. Pretendentka do tytułu SWA pokonała Sayę i może już w pełni skupiać się na zadaniu, które czeka ją w Yokohamie.

» Mistrzynie Artist of Stardom stoczyły wyrównane starcie z Starlight Kid i Sayą Iidą. Dla dziewczyn był ostatni sprawdzian przed walką o pasy Goddess, o które powalczą 3 października z Utami Hayashishitą i Sayą Kamitani. Reprezentantki Donna del Mondo odniosły zwycięstwo i ruszają podbudowane do Yokohamy.

» Takumi Iroha powróciła do Stardom i już sporo namieszała. Razem ze swoimi kompankami pokonały Queen’s Quest w składzie (Utami Hayashishita, AZM i Momo Watanabe). Mocno zaznaczyły swoją pozycję w rosterze i wysłały sygnał w kierunku innych frakcji. Po walce, Takumi Iroha wyzwała zwyciężczynię pojedynku Mayu Iwatani vs Syuri do walki o tytuł World of Stardom. Jak wiemy, Utami Hayashishita jest pierwszą w kolejce do mistrzowskiej walki i skwitowała słowa Irohy w taki sposób: 

“Ok, to podnosi wartość pasa, gdy kolejna osoba rzuca wyzwanie mistrzyni”.

» Rywalizacja Oedo Tai i Tokyo Cyber Squad trwa od bardzo dawna. W sumie to od zawsze ze sobą feudują, a teraz dostajemy kolejny epizod rywalizacji tychże stajni. Tora, Kashima i Sumire doprowadziły do dyskwalifikacji, więc pojedynek wygrały Jungle Kyona, Konami i Death Yama-san. Po zakończeniu walki, Jungle Kyona wyzwała Natsuko Torę do No Rules Matchu, czyli odpowiedniku dobrze znanego Extreme Rules Matchu. Walka ta obędzie się na gali Yokohama Cinderella.

» Cóż to była za walka! 30-minutowa batalia zakończyła się remisem i idealnie zwieńczyła to, co było budowane przez ostatnie tygodnie. Giulia i Tam Nakano rywalizują od dłuższego czasu, Mayu Iwatani będzie bronić World of Stardom Championship w starciu z Syuri – wszystko to skumulowało się w jednym pojedynku. Zakończenie poprzez remis było najlepszym rozwiązaniem i przy okazji wypromowało jeszcze bardziej pretendentki, czyli Tam Nakano i Syuri, które odegrały główne role w tej walce. Atmosfera przed Cinderellą jest gorąca i możemy się spodziewać wspaniałej gali w Budokan. Starcia Giulii z Tam Nakano oraz Mayu Iwatani z Syuri mogą skraść show. Obie walki mają potencjał na miano pojedynku roku.

Podrzucam Wam jeszcze link do zapowiedzi Stardom Yokohama Cinderella 2020. Jeśli ktoś jeszcze nie czytał, to zapraszam do lektury. 

Stardom Yokohama Cinderella 2020 – Zapowiedź