NJPW The New Beiginning 2018 – Zapowiedź 1 dnia

Zapraszam do zapowiedzi 1 dnia NJPW The New Beginning 2018, które odbędzie się już jutro w Sapporo. W karcie gali znalazło się 9 pojedynków w tym dwie walki mistrzowskie. 

 

 

 

 

 

 

1. Michael Elgin Vs Katsuya Kitamura (Katsuya Kitamura “Best Of Seven Series Match)

Walka zapowiada się interesująco. Ostatnimi czasy Kitamura zrobił na mnie wielkie wrażenie i liczę, że i podczas pojedynku z “Big Mikiem” pokaże się z świetnej strony. Całe to Best Of Seven Series kojarzy mi się z WWE i walkami Cesaro z Sheamusem. Jedno jest pewne walka możne nas pozytywnie zaskoczyć i przynieść sporo emocji.

Mój Typ : Michael Elgin 

2. Kushida & Tiger Mask & Jushin Thunder Ligier & Manabu Nakanishi & Hiroyoshi Tenzan Vs Taka Michinoku & El Desperado & Taichi & Yoshinobu Kanemaru & Takashi Iizuka 

Pierwszy tag match podczas gali zapowiada się przyzwoicie. Kiedyś pisałem, że wieloosobowe tag team matche w NJPW to przeważnie chaos więc nie nakręcam się na tą walkę. Zapewne każdy dostanie chwilę czasu na zaprezentowanie się w ringu. Według mnie powinni tu wygrać członkowie Suzuki Gun i odbić sobie ostatnie porażki.

Mój typ : Taka Michinoku & El Desperado & Taichi & Yoshinobu Kanemaru & Takashi Iizuka 

3. Toru Yano & Tomohiro Ishii Vs Chase Owens & Yujiro Takahashi 

Może ominę tą walkę ze względu na Yano. Nie oszukujmy się Yano to tylko komedia przez ostatnie lata w NJPW. Walka nie będzie długa i zakończy się zapewne jakimś brudnym zagraniem ze strony zabawnego Japończyka. Ishii według wielu zasługuje na więcej i ja też tak twierdzę. Tomohiro zamiast błąkać się po tag team matchach z Yano powinien walczyć dziś o mistrzostwo interkontynentalne. Zdecydowanie jako zwycięzców typuje Yano i Ishiiego, którzy po krótkiej walce powinni pokonać Owensa i Takahashiego.

 

 

 

 

 

 

4. Bad Luck Fale & Guerrillas Of Destiny Vs Togi Makabe & Ryusuke Taguchi & Toa Henare Never Openweight  6 Man Tag Team Champioship Match

Bullet Club podczas New Year Dash odzyskał tytuły mistrzowskie, a było to całkiem niedawno więc nie liczę na zmianę mistrzów. Jeśli w składzie był by Juice Robinson byłbym całym sercem za tym aby to Taguchi Japan opuściło New Beginning z pasami, ale Robinsona nie ma więc BC muszą obronić tytuły. Walka moze wyjść dobrze, ale moze równiez okazać się totalną klapą więc zbyt wiele nie oczekuje.

Mój typ : Bad Luck Fale & Guerrillas Of Destiny

5. David Finlay & Juice Robinason & Kota Ibushi Vs Marty Scurll & Hangman Page & Cody 

Skład tej walki może przyciągnąć widza do jej obejrzenia. Ja myślę jednak, że do najciekawszego możne dojść tuż po walce. Na New Year Dash Cody zaatakował Ibushiego, a temu drugiemu na pomoc przybył Kenny Omega, który powstrzymał ex Rhodesa przed dalszym atakiem na Kotę. Mówi się o potencjalnej walce Omega Vs Cody, do której ma dojść już wkrótce więc jest to okazja na podgrzanie atmosfery przed ewentualną walką. Starcie obu drużyn na pewno nie zejdzie poniżej pewnego poziomu i dostaniemy solidny tag team match.

Mój typ : Marty Scurll & Hangman Page & Cody

6. Will Ospreay & YOSHI-HASHI Vs Hiromu Takahashi & Tetsuya Naito

Kolejne starcie z podtekstem ewentualnych interwencji. Jak wiemy 2 dnia New Beginning Will będzie bronił pasa IWGP Junior w starciu z Hiromu więc ta walka ma na celu promocję tej walki. W walce biorą też udział Naito i Hashi, którzy zmierzą się z sobą także następnego dnia New Beginning. Jak pamietamy Naito podczas New Year Dash został zaatakowany przez Chrisa Jericho i ja po cichu liczę, że tu tez dojdzie do tak owej interwencji. Sama walka możne być jedną z lepszych podczas gali. Ospreay i Takahashi czarują w ringu Naito nie trzeba przedstawiać i do tego Hashi, który także dużo potrafi. Tak więc nastawiam się na niezłe show.

Mój typ : Will Osprey & YOSHI-HASHI

7. Gedo & Hirooki Goto & Kazuchika Okada Vs Bushi & EVIL & SANADA

Nosotros Los Ingobernables DE Japon! LIJ musi tu odnieść zwycięstwo aby pod promować SANADĘ przed starciem z mistrzem IWGP Heavyweight Kazuchiką Okadą podczas 2 dnia gali. Liczę na szybką walkę i zwycięstwo członków LIJ. Okada jest terminatorem to chyba już wie każdy 🙂 i może być także tak, że poprowadzi on CHAOS do zwycięstwa w tym pojedynku.

Mój typ : Bushi & EVIL & SANADA

 

 

 

 

 

 

8. Jay White & Roppongi 3K Vs The Elite (Kenny Omega & The Young Bucks)

Zdecydowanie, panowie mogą skraść show 1 dnia New Beginning. Bucksi i 3K pokazali świetny wrestling podczas WK12 i tu inaczej nie będzie. Jest i ON! Kenny Omega (mój ulubieniec jakby ktoś nie wiedział), który już następnego dnia stanie w obronie tytułu IWGP US w starciu z Jayem Whitem. Zdecydowanymi faworytami są oczywiście członkowie The Elite, ale ze względu na to, że następnego dnia będą bronić swoich pasów wygrać powinni tu ich rywale. White jest ostatnio na fali i dodatkowe wypromowanie jeszcze bardziej zachęci nas do starcia Omega Vs White eh, ale to i tak będzie genialne :).

Mój typ : Jay White & Roppongi 3K

 

 

 

 

 

 

9. Hiroshi Tanahashi Vs Minoru Suzuki IWGP Intercontinental Championship Match

Suzuki ledwo co stracił tytuł NEVER, a dostaje kolejną szansę na zdobycie kolejnego złota. Powiem, że fanem stylu jak i postaci Minoru nie jestem i zdecydowanie jestem tu za ACE. Jakie są moje oczekiwania co do tej walki hmm mieszane. Jeśli przypomnę sobie walkę Suzuki Vs Goto z Wrestle Kingdom 12 to jakoś tracę nadzieję na bardzo dobrą walkę. Tana musi odnieść tu zwycięstwo innej opcji nie widzę. Liczę też na to, że kolejnym rywalem mistrza będzie nie kto inny jak “Stone Pitbull” Tomohiro Ishii.

Mój typ : Hiroshi Tanahashi