NJPW 46’th Anniversary Show 2018 – Zapowiedź

Już jutro w Tokio odbędzie się kolejna w tym roku gala federacji New Japan Pro Wrestling czyli Anniversary Event. Podczas show zobaczymy starcie o mistrzostwo IWGP Intercontinental pomiędzy broniącym tytułu Minoru Suzukim a Togim Makabe. Na szali zostaną także postawione pasy IWGP Junior Tag Team, w których obronie staną Roppongi 3K ich rywalami będą Hiromu Takahashi & Bushi i El Desperado & Yoshinobu Kanmaru. W walce wieczoru dojdzie do arcyciekawego pojedynku członków CHAOSU. Kazuchika Okada zawalczy z Willem Ospreyem. Tak więc po krótkim wstępie zapraszam do zapowiedzi i moich przewidywań odnośnie poszczególnych walk. 

 

1. Ryusuke Taguchi & KUSHIDA & Tiger Mask & Jushin Thunder Liger & Hiroyoshi Tenzan Vs Ren Narita & Tetsuhiro Yagi & Shota Umino & Tomoyuki Oka & Yuji Nagata

Walka otwierająca show będzie zapewne typowym NJPW’owskim tag team matchem. Wewnątrz japońska walka będzie pewnie szybkim matchem z którego zwycięsko wyjdą ci pierwsi. Mam nadzieję, że w walce dojdzie do spotkania twarzą w twarz Nagaty z KUSHIDĄ. Jedno jest pewne wygrają Japończycy.

Mój Typ :  Ryusuke Taguchi & KUSHIDA & Tiger Mask & Jushin Thunder Liger & Hiroyoshi Tenzan

2. Manabu Nakanishi Vs Katsuya Kitamura (Katsuya Kitamura “Best Of Seven Series” 7’th Match)

Ostatnie już starcie Kitamury w “Best Of Seven Series”. 6 walk przegranych tak więc ta ostatnia musi być w końcu zwycięska i myślę, że owa walka będzie okraszona tryumfem byłego kulturysty. Według mnie całe to Best Of Seven prowadzi do czegoś większego dla Katsuyi kto wie może już wkrótce dostanie on szansę walki o któryś z tytułów mistrzowskich? Tak więc bez dwóch zdań stawiam tu na wygraną Kitamury.

Mój Typ : Kastuya Kitamura

3. Toa Henare & David Finlay & Juice Robninson Vs Toru Yano & Tomohiro Ishii & Hirooki Goto

Sami utalentowani wrestlerzy wezmą udział w tym starciu hmm no może oprócz (Yano). Finlay i Robinson pokazali ostatnio w walce z Young Bucksami, że walczyć zespołowo potrafią i spokojnie mogli by rywalizować w dywizji tag team. Mamy też takie “tuzy” jak Goto i Ishii którzy według mnie mogliby zawalczyć jutro przeciwko sobie a czemu nie! Kolejne starcie pomiędzy członkami CHAOSU nikomu by na złe nie wyszło. Ishii to teraz taka przylepka Yano 🙂 tam gdzie Yano tam Ishii tam gdzie Ishii to Yano. Myślę, że otrzymamy dobrą walkę na przyzwoitym poziomie. Co do zwycięzców nie jestem do końca pewny, ale jednak stawiam na CHAOS.

Mój Typ : Toru Yano & Tomohiro Ishii & Hirooki Goto

4. Roppongi 3K Vs Hiromu Takahashi & BUSHI Vs Yoshinobu Kanemaru & El Desperado IWGP Jr. Heavyweight Tag Team Championship 3 Way Match

Jak wiemy Kanemaru i Desperado pokonali Sho i Yoh podczas ich ostatniej potyczki i tym samym zyskali miano pretendentów do tytułów. Do starcia dodani zostali członkowie LIJ Hiromu Takahashi i BUSHI co dodatkowo urozmaici nam widowisko. Co do poziomu walki można być spokojnym jeśli w ringu znajduje się były mistrz IWGP Junior i jeden z najlepszych juniorów w NJPW Hiromu Takahashi czy mistrzowie Jr. Heavyweight Roppongi 3K oni są gwarancją świetnego show. Tak sobie myślałem nad tym czy czasami jutro nie dojdzie do zmiany mistrzów i doszedłem do wniosku, że zmiana posiadaczy pasów IWGP Jr. Tag Team Championship jest wysoce prawdopodobna. Kanemaru i Desperado moim zdaniem odpadają bo wygrali ostatnią walkę z mistrzami i tu nie liczę zbytnio na ich wygraną. Przeglądając komentarze na oficjalnej stronie NJPW skłonny jestem powiedzieć, że wiele osób chcę zwycięstwa Hiromu i BUSHIEGO i ja też jestem w tym gronie.

Mój Typ : Hiromu Takahashi & BUSHI

5. YOSHI-HASHI Vs SANADA 

Po ostatniej heroicznej potyczce z Okadą SANADA jest tutaj pewnym faworytem do zwycięstwa. “Cold Skull” pokazał w ostatnim czasie, że drzemie w nim ogromny potencjał i pokazuje to na każdym kroku. HASHI znów stanie naprzeciwko członka Los Ingobernables de Japon ostatnim razem był to lider LIJ czyli Naito tym razem YOSHI będzie miał równie trudne zadanie przed sobą bo jego rywalem będzie nie kto inny jak mistrz IWGP Tag Team SANADA. Jestem niemal pewny, że panowie uraczą nas świetną walką, która moim zdaniem jest w stanie skraść show. Jak już pisałem co do zwycięzcy typuje “SANĘ” i innej opcji jak zwycięstwo członka LIJ nie widzę.

Mój Typ : SANADA

6. Tetsuya Naito Vs Taichi 

Starcie reklamowane jako jedno z głównych dla mnie nie jest jednak czymś wyjątkowym. Naito jak już kiedyś pisałem obecnie nie ma nic do roboty w NJPW więc dostaje przypadkowych rywali. Mówi się o tym, że na czerwcowym Dominion Tetsuya zmierzy się z Chrisem Jericho, ale ten ostatnio mówił, że podobno jego przygoda z japońską federacją dobiegła końca. Chris nie raz pogrywał sobie z fanami na Twitterze i być może w tym przypadku było tak samo. Tak więc przechodząc do walki to myślę, że panowie dostaną z 10 minut i wykręcą solidne starcie.

Mój Typ : Tetsuya Naito

7. Minoru Suzuki Vs Togi Makabe IWGP Intercontinental Championship Match

Minoru Suzuki człowiek, który mnie nudzi 🙂 tak tak z chęcią chciałbym, aby jutro doszło do zmiany mistrza bo Suzuki jest dla mnie słabym championem ( to tylko moje zdanie). Między tą dwójką iskrzyło od dawna i już jutro zawalczą o 2 najważniejsze złoto federacji. Co do moich przewidywań odnośnie przebiegu walki to są one takie (taki mini booking) przez większość walki będziemy świadkami typowego starcia w wykonaniu Minoru czyli: duszenie, okopywanie, walka w publiczności i najprawdopodobniej ingerencje członków Suzuki Gun co doprowadzi w ostateczności do wygranej 49 latka. Ja jednak mam cichą nadzieję na to, że Tokio z tytułem opuści Makabe dla którego byłoby to pierwsze w karierze mistrzostwo interkontynentalne.

Mój Typ : Minoru Suzuki

8. Kazuchika Okada Vs Will Ospreay 

Panie i panowie oto przed wami kandydat do walki roku w NJPW! Walka pomiędzy członkami CHAOSU już na papierze jest czymś niesamowitym a co dopiero będzie w kwadratowym pierścieniu. Naprzeciwko siebie stają mistrz IWGP Heavyweight i mistrz IWGP Jr. Heavyweight mieszanka wybuchowa, która doprowadzi nas do niesamowitych emocji i wrażeń w trakcie oglądania owego starcia. Panowie są w stanie zrobić coś niesamowitego i nadludzkiego a nawet zbliżyć się do poziomu walki Okady z Omegą może troszku przesadzam 🙂 , ale w końcu w ringu zobaczymy Okadę według Pro Wrestling Illustrated najlepszego wrestlera świata i jednego z najlepszych juniorów na świecie Willa Ospreaya. Dotychczas Will rywalizował jedynie w dywizji Junior i jutro będzie miał okazję sprawdzić się na tle lidera CHAOSU i zarazem głównego mistrza federacji. Co do zwycięzcy tej walki jestem pewny tego, że zwycięzcą  będzie nie kto inny jak Kazuchika Okada.

Mój Typ : Kazuchika Okada

 

Informacje odnośnie gali : 

Gale obejrzeć możecie na platformie njpw.world i stronie taima.tv

Gala odbędzie się jutro o 9:00 czasu polskiego