NJPW Sakura Genesis 2018 – Zapowiedź

Już jutro w Tokio odbędzie się gala NJPW Sakura Genesis 2018. Podczas show zobaczymy starcie Willa Ospreaya, który stanie w obronie IWGP Jr. Heavyweight Champioship wa walce z Martym Scurllem. Walką wieczoru będzie potyczka zwycięzcy New Japan Cup 2018 Zacka Sabre Jr. z mistrzem IWGP Heavyweight Kazuchiką Okadą a stawką będzie wspomniany tytuł. Tak więc nie przedłużam i zapraszam już do krótkiej zapowiedzi.

 

1. Yujiro Takahashi & Chase Owens Vs The Young Bucks 

Opener zapowiada się dosyć ciekawie w końcu wystąpią w nim bracia Jackson więc można się spodziewać dobrego starcia. Faworytami walki są zdecydowanie Bucksi którzy ostatnio przegrali z Golden Lovers więc tu oczywiste jest, że muszą wygrać, aby odbudować się po porażce. Warto dodać, że jest to kolejne starcie na linii Bullet Club – Bullet Club.

Mój typ : The Young Bucks 


2. Tomohiro Ishii & Toru Yano Vs Taichi & Takashi Iizuka

2 z większości tag team matchy podczas jutrzejszej gali. Yano i Ishii to wygrają jestem tego pewny 🙂 osobiście liczyłem na to, że ” Stone Pitbull” dostanie walkę z Suzukim, ale jak widać panowie nie zawalczą ze sobą. Nie spodziewam się dobrej walki będzie to szybki match.

Mój typ : Tomohiro Ishii & Toru Yano


3. Ryusuke Taguchi & Michael Elgin & Togi Makabe Vs Tanga Loa & Tama Tonga & Bad Luck Fale NEVER OPENWEIGHT 6-MAN TAG CHAMPIONSHIP

Co ma powiedzieć o tej walce hmm może to, że jest to walka o tytuły NEVER 6 Man 🙂 dobra przechodząc już do kwestii samej walki to powiem, że może wyjść z tego coś ciekawego nie liczę na zmianę posiadaczy tytułów. BC zdobyli pasy wcale nie tak dawno, ale jako, że zmiany tytułów tagowych w japońskiej fedce są częste to może i tu się pokuszą o zmianę mistrzów kto wie.

Mój typ : Tanga Loa & Tama Tonga & Bad Luck Fale 


4. David Finlay & Juice Robinson & Hiroshi Tanahashi Vs YOSHI-HASHI & Jay White & Hirooki Goto

Czeka nas przyjemny tag team match i tyle. Skład walki jest okazały i myślę, że panowie mogą stworzyć coś fajnego. W walce ujrzymy po raz kolejny duet Finlay & Robinson według mnie powinni oni dostać shoota na IWGP Tag Team Titles 🙂 mimo, że Juice jest pretendentem do pasa NEVER. Walkę moim zdaniem wygrają członkowie CHAOSU.

Mój typ : YOSHI-HASHI & Jay White & Hirooki Goto


5.  SANADA & EVIL & Tetsuya Naito Vs Minoru Suzuki & Killer Elite Squad

Kolejne tag teamowe zestawienie co miej jednak trochę wydaje mi się ciekawsze od poprzednich. Jak wiemy Naito jak narazie rywala nie ma tak więc czemu by nie mógł zakręcić się koło pasa interkontynentalnego. Moim zdaniem NJPW pójdzie tym schematem i zobaczymy konfrontacje między Naito – Suzuki i to doprowadzi do ich walki w późniejszym terminie. Co do tego tag team matchu hmm myślę, że będzie to dobra walka i nic więcej. Wygrają LIJ a tym, który da zwycięstwo będzie ten osobnik, który nie tak dawno powrócił do ringu po kontuzji czyli EVIL.

Mój typ : SANADA & EVIL & Tetsuya Naito


6. Yoshinobu Kanemaru & El Desperado Vs BUSHI & Hiromu Takahashi Vs Roppongi 3K IWGP Jr. Heavyweight Champioship 3 Way Tag Team Match

Pierwsze z 4 głównych starć podczas jutrzejszego Sakura Genesis. Walka zapowiada się bardzo dobrze i nie musimy martwić się o jej poziom. Jest to starcie rewanżowe bo jak wiemy taka walka miała już miejsce na NJPW 46’th Anniversary i tam właśnie poznaliśmy nowych mistrzów, którymi zostali Kanemaru i Desperado. Liczę, że panowie dostaną odpowiednią ilość czasu i wykręcą świetne starcie bo stać ich na to. Co do tematu zmiany mistrzów to mam takie małe przeczucie, że galę z pasami opuszczą członkowie LIJ BUSHI i Hiromu. Ich rywalizacja trwa już jakiś czas i myślę iż jutro nastąpi kolejna zmiana posiadaczy tytułów, aby np: na Wrestling Dontaku doszło do kolejnej ich potyczki.

Mój typ : BUSHI & Hiromu Takahashi


7. Will Ospreay Vs Marty Scurll IWGP Jr. Heavyweight Championship Match

Które to już z kolei starcie pomiędzy Willem a Martym? sam już nie mogę zliczyć ile razy, panowie ze sobą walczyli. Tym razem będzie to walka rewanżowa o tytuł IWGP Jr. jak wiemy Scurll stracił pas na rzecz Ospreaya na gali Wrestle Kingdom 12 i do tej pory nie odbył walki rewanżowej. Swój rewanż Marty wykorzysta już podczas jutrzejszej gali czy ma jakieś szanse na zwycięstwo? moim zdaniem małe. Według mnie wygra Will i jego następnym rywalem będzie Rey Mysterio. Po ostatnich wydarzeniach z SSE można być pewny starcia Ospreay Vs Mysterio. Wracając do walki “Aerial Assasina” z “Villianem” to wiadome jest jedno to, że panowie nas nie zawiodą i poziom ringowy walki może nas porwać.

Mój typ : Will Ospreay


 

8. Golden Lovers (Kenny Omega & Kota Ibushi) Vs Cody & Hangman Page

Po niesamowitej walce Golden Lovers Z Young Bucksami Kenny’ego i Kotę czeka kolejna potyczka tym razem ich rywalami będą Cody i niedawny pretendent do tytułu IWGP US Hangman Page. Walka może wyjść bardzo dobrze, ponieważ możemy dostać walkę zarówno świetną ringowo, ale i dodatkowo walkę z bardzo dobrze opowiedzianą historią. Feud na linii Omega – Cody z dnia na dzień robi się coraz to ciekawszy a prowadzi to oczywiście do ich walki na ROH Supercard of Honor 2018. Spodziewam się tutaj jakiejś interwencji ze strony braci Jackson i namieszania w walce. Według mnie starcie wygrają będący ostatnio na fali Golden Lovers.

Mój typ : Golden Lovers (Kenny Omega & Kota Ibushi)


9. Kazuchika Okada Vs Zack Sabre Jr. IWGP Heavyweight Championship Match

Walka wieczoru Sakura Genesis to oczywiście starcie pomiędzy Okadą a Sabre’m gdzie na szali znajdzie się tytuł IWGP Heavyweight Championship. Jak wiemy Zack Sabre wygrał tegoroczny New Japan Cup pokonując takie persony jak Naito, Ibushi, SANADA, Hiroshi Tanahashi. Owe wygrane naprawdę mocno go podbudowały i stworzyły z niego wiarygodnego przeciwnika dla Okady. Starcie obu panów będzie świeżym zestawieniem i jestem pewny, że emocji nie zabraknie. Teraz można zadać sobie to pytanie czy Sabre może być tą osobą, która zakończy niemalże dwuletni title reign “Rainmakera” z tytułem IWGP Heavyweight? według mnie tak się nie stanie i to Kazuchika po raz kolejny obroni swój pas.

Mój typ : Kazuchika Okada


Tak więc podsumowując tegoroczne Sakura Genesis zapowiada się bardzo dobrze i myślę, że gala sprosta naszym oczekiwaniom. W karcie gali znaleźć można takie perełki jak Ospreay Vs Scurll czy Okada Vs Sabre. Czy w tym roki Sakura Genesis przebije zeszłoroczne? czy tegoroczny ME przebije walkę Okady z Shibatą z przed roku? Tego dowiemy się już jutro!