NJPW Dominion 2021 – Raport

Chwilę temu dobiegła końca druga najważniejsza w roku kalendarzowym gala New Japan Pro Wrestling. Tegoroczne Dominion odbyło się w arenie Osaka-Jo Hall. Głównym wydarzeniem dnia był pojedynek Kazuchika Okady z Shingo Takagim o zwakowane mistrzostwo IWGP World Heavyweight.

Galę otworzył powracający Hiromu Takahashi. Time Bomb powiedział, że jego rekonwalescencja przebiega bardzo dobrze i gdy już wróci do ringu, będzie chciał ponownie zawalczyć o tytuł IWGP Jr. Heavyweight.

10-MAN TAG TEAM MATCH

EVIL & Yujiro Takahashi & El Phantasmo & Taiji Ishimori & Chase Owens def. Hiroshi Tanahashi & Hirooki Goto & Tomohiro Ishii & SHO & YOSHI-HASHI 

SIX-MAN TAG TEAM MATCH

Los Ingobernables de Japon (Tetsuya Naito & SANADA & BUSHI) def. Suzuki-gun (Taichi & Zack Sabre Jr. & DOUKI)

IWGP JR. HEAVYWEIGHT CHAMPIONSHIP MATCH

El Desperado def. YOH

Po zakończeniu starcia w ringu pojawili się El Phantasmo i Taiji Ishimori, którzy wyzwali SHO i YOH do walki o tytuły IWGP Jr. Heavyweight Tag Team. Chwilę później Taiji rzucił wyzwanie El Desperado, który je przyjął i wkrótce Bone Soldier powalczy o pas IWGP Junior Heavyweight.

 SINGLES MATCH

Kota Ibushi def. Jeff Cobb

Nadszedł czas na wielki main event pomiędzy Rainmakerem i The Dragonem, którego stawką było mistrzostwo IWGP World Heavyweight. Jak wiemy, Will Ospreay musiał zrzec się tytułu z powodu kontuzji, która wykluczyła go z akcji na dłuższy okres czasu.

IWGP WORLD HEAVYWEIGHT CHAMPIONSHIP MATCH

Shingo Takagi def. Kazuchika Okada

Złoto IWGP w końcu wpadło w ręce Shingo Takagiego! Japończyk wiele razy próbował zdobyć ten pas i w końcu po długich staraniach udało mu się odnieść sukces. 

Gdy Takagi świętował największy sukces w swojej dotychczasowej karierze, w Osaka-Jo Hall pojawił się były mistrz IWGP World Heavyweight, Kota Ibushi. Golden Star spojrzał na nowego czempiona i ewidentnie wysłał mu sygnał, że jest pierwszy w kolejce do walki o jego świeżo zdobyty tytuł.