Najnowsze wieści w sprawie konfliktu Sammy’ego Guevary z IMPACT Wrestling

Dzień po dniu napływają coraz to nowsze informacje na temat nieudanego przybycia Sammy’ego Guveary do IMPACT Wrestling. Po raz pierwszy pisaliśmy o tym kilka dni temu.

Wrestling Observer Newsletter donosi, że oficjele IMPACT byli wkurzeni całą tą sytuacją. Przypomnijmy, że po odejściu z Inner Circle, Sammy Guevara został skierowany przez AEW do IMPACT Wrestling. Ci w uzgodnieniu z AEW mieli dla niego przygotowany plan, jednak finalnie został on odrzucony przez zawodnika. Guevara nie wystąpił zatem na ostatnich tapingach IMPACT.

Co takiego przygotowało IMPACT dla Sammy’ego? Jak możemy przeczytać z różnych źródeł, Guevara miał być częścią Six Man Tag Team Matchu, który zostanie wyemitowany w przyszłym tygodniu. Zwycięska drużyna awansuje do Triple Threat Matchu o miano pretendenta do tytułu X-Division, który obecnie jest w posiadaniu TJP. Według F4Wonline.com, Guevara miał znaleźć się w drużynie z Chrisem Bey’em i Austinem Acem, aby zmierzyć się z Trey’em Miguelem, Joshem Alexandrem i Willie Mackiem. Pierwotnie planowane miejsce dla Sammy’ego Guevary zajął ostatecznie Black Taurus, a walka została już oficjalnie zapowiedziana przez IMPACT.

Guevara podobno zasugerował zdobycie przez siebie tytułu X-Division, a następnie powrót z nim na AEW Dynamite. Jego plan był taki, aby nigdy nie stracił pasa, a w pewnym momencie, miałby on zostać mu odebrany przez IMPACT. Ci z kolei mieliby zorganizować turniej mający wyłonić nowego mistrza.

Taki scenariusz oznaczałby trzy występy Sammy’ego dla IMPACT i trzy zwycięstwa. Nagrania z jego udziałem były zaplanowane w dniach od 9 do 11 lutego.

W dniu wczorajszym pojawiły się z kolei jeszcze inne informacje na temat całej tej sytuacji. Według źródeł Wrestling Inc., twórczy spór obu stron nie dotyczył Guevary chcącego zdobyć tytuł mistrzowski i przenieść go na Dynamite. Wygląda raczej na to, że Sammy nie chciał brać udziału w walkach drużynowych i zamiast tego zaproponował pojedynki singlowe. Właśnie to miało być źródłem problemów między Sammym a IMPACT Wrestling.

Jak więc widać, informacje na ten temat trochę się rozjeżdżają, ale jak się zwykło mówić, w każdej plotce tkwi ziarno prawdy. Sam Guevara ograniczył się jedynie do wymownego komentarza w mediach społecznościowych: