Major League Wrestling złożyło pozew przeciwko WWE

Federacja Major League Wrestling złożyła pozew antymonopolowy przeciwko World Wrestling Entertainment. Federacja ogłosiła wczoraj, że pozew został złożony w sądzie federalnym.

Pozew opiera się na „ciągłych próbach WWE w osłabienia konkurencji i zmonopolizowaniu rynku pro wrestlingu poprzez ingerowanie w kontrakty i perspektywy biznesowe MLW”.

Ogłoszenie Major League Wrestling w sprawie zawierało następujące zarzuty przeciwko WWE, zwracając uwagę, że federacja wywiera presję na strony trzecie, aby porzuciły kontrakty i potencjalne relacje z MLW, w tym  transmisję streamingową.

Twierdzono również, że na początku 2021 roku ówczesny dyrektor wykonawczy WWE, ostrzegł Vice TV, że Vince McMahon był „wkurzony”, że Vice emituje programy MLW i że powinni oni przestać pracować z organizacją.

Dyrektor generalny MLW, Court Bauer, przedstawił oświadczenie w sprawie pozwu antymonopolowego i powiedział, że takie zachowanie musi się skończyć.

„WWE przez wiele lat niesłusznie pozbawiało swoich konkurentów możliwości, ale ich ostatnie postępowanie było jeszcze bardziej niegodziwe. Myślę, że mówimy w imieniu reszty profesjonalnego świata wrestlingu, kiedy mówimy, że to antykonkurencyjne zachowanie musi się skończyć”.

MLW dodało w swoim komunikacie prasowym wydanym nam wczorajszego wieczoru:

„Nieustanne i niewłaściwe postępowanie WWE zaszkodziło fanom profesjonalnego wrestlingu i rywalizacji w profesjonalnej branży wrestlingu. W ramach tego pozwu MLW stara się odzyskać swoje straty spowodowane ingerencją WWE i zabronić im przyszłej ingerencji”.

Chuck Carroll z CBS Sports zauważył, że według pozwu, Stephanie McMahon zdołała zakończyć umowę MLW z usługą streamingową Tubi, której właścicielem jest FOX. McMahon rzekomo zagroziła, że stacja „może stracić współpracę z WWE lub preferowane treści, jeśli Tubi nie zgodzi się na żądanie federacji”. MLW otrzymało pismo, że umowa została rozwiązana w nocy przed planowanym ogłoszeniem jej publicznie „w wyniku presji i ingerencji WWE”.

 Obserwuj nas na: twitter.com/MyWrestling2015
 Śledź nas na: facebook.com/mywrestlingpl